Články: Pre študentov
O projekte

Whistleblowing – chránené oznamovanie nekalých praktík na pracovisku – ako od 1. 7. 2015 úspešne imp

Organizátor kurzu: BPM Slovakia s.r.o.
Whistleblowing – chránené oznamovanie nekalých praktík na pracovisku – ako od 1. 7. 2015 úspešne imp
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
29.07.2015
Bratislava III
Bojnická 3
Business Centre Matador
09:00 - 14:30
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Pozývame Vás na odborný seminár s erudovanými odborníkmi, na ktorom sa dozviete ako úspešne implementovať zákon o "whistleblowingu" a tak sa splnením základnej povinnosti pre zamestnávateľov vyhnúť penalizácii až do výšky 20 tisíc eur.

Od 1. januára 2015 je na Slovensku účinný zákon č. 307/2014, ktorý od 1. júna 2015 zavádza povinnosť pre orgány verejnej moci a zamestnávateľov s viac ako 50 zamestnancami vytvoriť a implementovať vnútorný kontrolný systém prijímania a vybavovania podnetov na oznámenie závažnej protispoločenskej činnosti ako je nekalé, neetické, nehospodárne a iné protiprávne konanie.

OBSAH

1. Zákon č. 307/2014 Z.z.. (zákon o whistleblowingu) – účel zákona, základnépojmy
2. Právna ochrana tzv. whistleblowera (oznamovateľa závažnejprotispoločenskej činnosti)
3. Povinnosti zamestnávateľa pri vytvorení vnútorného systému podávania,preverovania aevidencie podnetov
  • určenie zodpovednej osoby, jej práva a povinnosti
  • náležitosti procesu preverovania podnetov
4. Aplikácia zákona - praktické rady pre zamestnávateľov na zavedeniefiremného systému, špecifikácia a obsahové náležitosti potrebnýchdokumentov
5. Ochrana osobných údajov a povinnosť mlčanlivosti v súvislosti so zák. č.307/2014 Z.z.
6. Diskusia

Lektori:

JUDr. Zdenka Lániková je zakladateľkou spoločnosti Lanikova Group,.s.r,o., Advokátska kancelária so sídlom v Bratislave. Je advokátkou s vyše 25-ročnou praxou so špecializáciou najmä na oblasť obchodného, občianskeho, rodinného práva, práva nehnuteľností a družstevného práva. Štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončila v roku 1985 s vyznamenaním a nadobudnutím titulu JUDr. V roku 1989 absolvovala s vyznamenaním advokátske skúšky a odvtedy pôsobí ako advokátka.Popri praxi advokáta sa venuje tiež publikačnej a mediálnej činnosti. Poskytovala príspevky s právnou problematikou do denníka Smena a časopisu Dieťa, niekoľko rokov účinkovala v TV Markíza v právnej poradni relácie Teleráno a Doma s Markízou, poskytovala odborné vyjadrenia pre rádio Viva.

JUDr. Barbora Lániková je advokátskou koncipientkou v Advokátskej kancelárii Lanikova Group, s.r.o. V roku 2011 ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave získaním titulu Mgr. Počas štúdia absolvovala študijný pobyt v Štokholme vo Švédsku, kde sa venovala prevažne európskemu právu. Titul JUDr. nadobudla v roku 2013 úspešným absolvovaním rigoróznej skúšky z odboru európske a medzinárodné právo. V júni 2015 úspešne absolvovala advokátske skúšky. Špecializuje sa najmä na obchodné právo, právo ochrany osobných údajov, právo pre eshopy, firemné protikorupčné systémy a problematiku vymáhania pohľadávok.

Cieľová skupina

Seminár je pripravený pre zástupcov zamestnávateľov nad 50 zamestnancov – právnikov, manažérov, pracovníkov personálnych odborov a pracovníkov štátnych orgánov a inštitúcií.

Lektori:

JUDr. Zdenka Lániková, JUDr. Barbora Lániková

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy

Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Používanie autorských diel na internete
0 hodnotení

Seminár je zameraný na právne aspekty používania autorských diel na internete, udeľovania súhlasu na použitie vo forme licenčnej zmluvy a súvisiace otázky vyhľadávania legálneho obsahu a..

BPM Slovakia s.r.o.
Praktické otázky vymáhania súdnych rozhodnutí v občianskom súdnom konaní
0 hodnotení

Postavenie súdneho exekútora a predpoklady na výkon funkcie súdneho exekútora, Zodpovednosť súdneho exekútora, Návrh na vykonanie exekúcie, Exekučné tituly, Účastníci konania, Súčinnosť..

BPM Slovakia s.r.o.
Určovacie žaloby a premlčanie podľa Obchodného a Občianskeho zákonníka
0 hodnotení

Druhy súdnych konaní Určovacie žaloby Naliehavý právny záujem Preklúzia Premlčanie podľa Občianskeho zákonníka Premlčanie podľa Obchodného zákonníka Diskusia JUDr. Pavel..

BPM Slovakia s.r.o.
Zobratiť všetky...