Granty

Žiaci opäť dokázali, že im na budúcnosti planéty záleží

Vďaka školskému vzdelávaciemu programu Recyklohry, ktorého partnerom je aj spoločnosť Orange, sa podarilo minulý rok vyzbierať úctyhodný počet starých mobilov. Zapojili sa nielen školy, ktoré tak robia pravidelne, ale aj niekoľko nováčikov a znovu dokázali, že im záleží na ochrane životného prostredia.

Tesco opäť daruje 170-tisíc eur na podporu projektov po celom Slovensku

Grantový program Tesca -  Vy rozhodujete, my pomáhame – už po 12.-krát pozýva neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky, mestá i obce, aby sa uchádzali o finančnú podporu.

Výzva na podporu rozvoja soft skills pre žiakov a učiteľov

Rozvíjajú vaše projekty podnikavosť, iniciatívnosť, kreativitu či spoluprácu u detí, žiakov, študentov alebo učiteľov? Slovak Business Agency vyhlásila výzvu na podporu projektov rozvíjajúcich podnikateľské zručnosti.

Medzinárodný vyšehradský fond spustil výzvu na podporu mobility mládeže

Medzinárodný vyšehradský fond (MVF) otvoril grantovú výzvu V4 Gen na podporu projektov krátkodobej mobility mládeže. Cieľom výzvy na predkladanie návrhov malých grantov je podporovať demokratické hodnoty, občiansku participáciu a cezhraničnú spoluprácu medzi mladými ľuďmi vo veku od 12 do 30 rokov.

Grantový program Poštovej banky aj tento rok dáva šancu zlepšiť život v komunitách

Sumou 30 000 eur aj tento rok grantom podporia komunitné projekty, ktoré prispievajú k zlepšeniu života v regiónoch a upevňujú  spoluprácu troch generácií – detí a mladých, ľudí v aktívnom veku a seniorov.

Rozvoj environmentálnej výchovy má podporiť Zelený vzdelávací fond

Rozvoj environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety na Slovensku má podporiť Zelený vzdelávací fond. Žiadatelia môžu o dotáciu požiadať vo výške od 1000 do 5000 eur.

Norbert Maur: Učitelia i verejnosť rozumejú potrebám vo vzdelávaní dnes oveľa viac aj vďaka podpore kvalitných inovatívnych projektov

O podpore zmeny vzdelávania na Slovensku sme sa rozprávali s Norbertom Maurom, senior projektovým manažérom Nadácie Pontis.

Máte zaujímavý nápad na zlepšenie života vo vašom okolí? Tesco vám pomôže

Začalo sa prihlasovanie do 10. edície grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame a potrvá do 14. novembra 2021.