Blogy

Sylvia Golianová

Dovoľme si

Väčšinu života a niekto aj celý život, hráme niekoľko rolí. Rolu poslušného dieťaťa, rolu usilovného študenta, rolu obetavej matky, rolu vzorného zamestnanca...Kedy sme sami sebou? Kedy sme to my?

6. januára 2022

Nikola Hrončoková

Úspešný rok IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže

Aj napriek pandémii IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zaznamenala úspešný rok. Nielenže sa nám podarilo zvládnuť výzvy, ktoré tento rok so sebou priniesol, ale dokázali sme sa venovať aj novým rozvojovým aktivitám pre podporu mladých ľudí a skvalitnenie práce s mládežou. Prinášame vám prehľad tých najdôležitejších z nich. Sú za nami stovky úspešných aktivít a tisícky spokojných účastníkov. Zároveň chceme poďakovať všetkým, s ktorými sme počas roka mohli spolupracovať.

3. januára 2022

Sylvia Golianová

Ako si užiť vianočné sviatky?

Vianočné sviatky sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista. Sú slávené kresťanmi aj nekresťanmi na celom svete ako najvýznamnejšie sviatky v roku. Označujú sa ako sviatky pokoja a mieru.

17. decembra 2021

Michal Sivák

Učili ste cez telku ? My áno a funguje to

Počas korony sa každý snažil pomôcť tým najzraniteľnejším. Nás napadla myšlienka, že budeme vzdelávať naše rómske deti cez telku. Dnes môžem povedať, že sme urobili jednu úžasnú vec, ktorá baví nás ale aj naše detské ratolesti.

9. decembra 2021

Monika Nemcová

Rozprávanie príbehov deťom – účinný liek i prejav lásky?

Rozprávanie alebo čítanie príbehov deťom má nespočetné množstvo benefitov. Domáce i zahraničné výskumy dokazujú, že táto deťmi obľubovaná aktivita stimuluje ich jazykové a komunikačné schopnosti na úrovni produkcie aj porozumenia, podporuje ich predstavivosť, zlepšuje pamäťové schopnosti, rozvíja empatiu či napomáha spracovaniu emócií. Kreatívne rozprávanie vlastných príbehov alebo ich čítanie z detských kníh však pôsobí pozitívne nielen na jazykové či psychické procesy, ale pozitívne ovplyvňuje aj biologické procesy u dieťaťa. Ako je to možné?

8. decembra 2021

Sylvia Golianová

Ako byť dobrý rodič?

Byť rodičom nie je práve najľahšia rola v živote. Zvlášť v dnešnej dobe plnej rozmanitých podnetov a množstva informácií. Ako nájsť tú správnu mieru vo výchove, aby z našich detí vyrástli šťastní ľudia?

28. novembra 2021

Sylvia Golianová

Tu a teraz

Vnímaním prítomnosti učíme deti komunikovať a myslieť. Dávame im tak dobrý štart do života.

21. novembra 2021

Sylvia Golianová

Pár minút

Pár minút každý deň si zaslúži každé dieťa.

17. novembra 2021

Monika Nemcová

Detské knihy nerozvíjajú len čitateľskú gramotnosť

Vedeli ste, že čím lepšie predškoláci rozumejú hovoreným príbehom, tým lepšie porozumejú tomu, čo si neskôr prečítajú v škole? Rozvíjať porozumenie príbehov, napríklad cez detské knihy, má mnoho dobrých dôvodov. Prvý som uviedla. Je ním čitateľská gramotnosť.

23. augusta 2021

Lenka Kováčová

Keď otec mlčí – zvyk, ktorý dokáže zničiť rodinu

Aj vy občas sedíte v koncoch za stolom a rozmýšľate ako ďalej? Keď na vás dolieha tlak výchovy, pri ktorej sa vám nedarí podľa predstáv? Problém býva v tom, že jeden rodič nestačí. A sú dni, keď to platí dvakrát.

7. júla 2021