Články: Pre študentov
O projekte

Právo pre prevádzkovateľov internetových obchodov

Organizátor kurzu: BPM Slovakia s.r.o.
Právo pre prevádzkovateľov internetových obchodov
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
02.02.2016
Bratislava III
Bojnická 3
Business Centre Matador
9:00 - 14:30
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Máte už eshop alebo sa ho chystáte len založiť? Poradíme vám, na čo si musíte dať pozor pri prevádzkovaní eshopu.Prevádzkovateľ internetového obchodu je povinný splniť celý rad povinností vyplývajúcich zo zákonov týkajúcich sa ochrany spotrebiteľa a ochrany osobných údajov. Na seminári sa dozviete, aké povinností vám z týchto zákonov pri prevádzkovaní eshopu vznikajú, čo musia obsahovať obchodné podmienky, reklamačný poriadok a aké dokumenty vypracovať k ochrane osobných údajov.Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade, ak si povinnosti vyplývajúce z príslušných zákonov nesplníte, môžete dostať pokutu až do 200.000 eur. Obsah seminára:Účasťou na seminári získate praktické informácie, týkajúce sa prevádzky internetového obchodu. Vysvetlíme vám, ako vytvoriť obchodné podmienky a reklamačný poriadok pre eshop. Presne špecifikujeme, aké dokumenty potrebujete k ochrane osobných údajov a čo má každý z nich obsahovať. 

1.  Obchodné podmienky pre eshop• vymedzenie právnych predpisov o ochrane spotrebiteľa• definovanie základných pojmov• čo musia obchodné podmienky obsahovať• špecifikácia jednotlivých častí obchodných podmienok• praktické príklady a aplikačné problémy

2.  Reklamačný poriadok a postup pri reklamácii• vymedzenie právnych predpisov• definovanie základných pojmov• čo musí obsahovať reklamačný poriadok• ako postupovať pri reklamácii• praktické príklady a aplikačné problémy

3.  Ochrana osobných údajov pre eshop• základné pojmy zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov• podmienky spracúvania osobných údajov• dokumentácia k ochrane osobných údajov pre eshop• špecifikovanie jednotlivých dokumentov k ochrane osobných údajov• podmienky používania cookies 

 Cieľová skupina:Seminár je určený najmä pre prevádzkovateľ eshopov a tých, ktorí by chceli si založiť eshop. 

Lektor:JUDr. Barbora Lániková, je advokátka pôsobiaca v advokátskej kancelárii Lanikova Group. Vo svojej odbornej praxi poskytuje právne služby pre významné firmy a orgány verejnej moci. Je odborníčkou na protikorupčné právo, ochranu osobných údajov. Špecializuje sa tiež na obchodné právo, právo pre eshopy, softvérové a internetové právo. Vykonáva právnu publikačnú a lektorskú činnosť. V roku 2011 ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas svojho štúdia absolvovala študijný pobyt v Štokholme, kde sa venovala štúdiu Európskeho práva. Od roku 2011 pracovala ako advokátska koncipientka, pričom po absolvovaní advokátskych skúšok bola zapísaná do zoznamu advokátov.

Lektori:

JUDr. Barbora Lániková

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy

Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Používanie autorských diel na internete
0 hodnotení

Seminár je zameraný na právne aspekty používania autorských diel na internete, udeľovania súhlasu na použitie vo forme licenčnej zmluvy a súvisiace otázky vyhľadávania legálneho obsahu a..

BPM Slovakia s.r.o.
Praktické otázky vymáhania súdnych rozhodnutí v občianskom súdnom konaní
0 hodnotení

Postavenie súdneho exekútora a predpoklady na výkon funkcie súdneho exekútora, Zodpovednosť súdneho exekútora, Návrh na vykonanie exekúcie, Exekučné tituly, Účastníci konania, Súčinnosť..

BPM Slovakia s.r.o.
Určovacie žaloby a premlčanie podľa Obchodného a Občianskeho zákonníka
0 hodnotení

Druhy súdnych konaní Určovacie žaloby Naliehavý právny záujem Preklúzia Premlčanie podľa Občianskeho zákonníka Premlčanie podľa Obchodného zákonníka Diskusia JUDr. Pavel..

BPM Slovakia s.r.o.
Zobratiť všetky...