Senzorická integrácia v práci s dieťaťom | Webinár

Organizátor kurzu: Inspire Academy
Senzorická integrácia v práci s dieťaťom | Webinár
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
25.05.2021
19:00
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Má dieťa problémy s jasnými svetlami, nedokáže tolerovať hlasnejšie zvuky či ho na telíčku škrabú aj tie najjemnejšie materiály? Alebo sa zdá, akoby vôbec necítilo zimu či teplo a nemalo prah bolesti? Je nemotorné a bojí sa hier na hojdačke či doma lezie na nábytok a bez strachu skáče zo závratných výšok? Vadí mu akýkoľvek dotyk alebo je kontaktné až príliš? Nemusí to byť rozmaznanosťou, či nesprávnou výchovou, no môžu za tým stáť problémy so senzorickou integráciou. Čo však tento vágny pojem znamená a ako mu porozumieť? Spoznajte fakty a mýty spojené s diagnózou poruchy senzorického spracovania! Liečebná pedagogička, výskumná pracovníčka a detská terapeutka, Ivana Lessner Lištiaková, nám v edukatívnom online seminári určenom pre rodičov, učiteľov a vychovávateľov priblíži, ako používame naše zmysly, ako funguje senzorické spracovanie a kde môže nastať problém pri spracovaní zmyslových podnetov, ale poskytne aj tipy, ako postupovať pri terapii a ako si všímať senzorické potreby dieťaťa a náležite upraviť jeho prostredie a bežné činnosti či školské úlohy. 

 
Mgr. Ivana Lessner Lištiaková, PhD., FHEA 
je liečebná pedagogička, výskumná pracovníčka a detská terapeutka. Vyštudovala študijný odbor liečebná pedagogika na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a doktorandské štúdium v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. V roku 2013 absolvovala v rámci post-doktorandského postu na Pedagogickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci študijný pobyt na New York University v odbore dramatoterapia. V praxi sa venovala najmä deťom predškolského a školského veku, podpore vývinu a úprave prostredia pri ťažkostiach v učení sa a správaní. Odborne sa profiluje na oblasť senzorickej integrácie, porúch autistického spektra a na oblasť duševného zdravia v kontexte umeleckých terapií. Od roku 2012 do roku 2018 pôsobila na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ako vedecko-výskumný pracovník. Od roku 2018 pôsobí vo Veľkej Británii, na University of Northampton (2018-2020) a v súčasnosti na University of Suffolk, kde vyučuje a podieľa sa na výskumných projektoch zameraných na inklúziu, podporu detí a rodín a vzdelávanie odborníkov v školstve a pomáhajúcich profesiách.

Osvedčenie:

Účastník webinára získa potvrdenie o účasti

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Vývin citových vzťahov od narodenia po dospelosť | Webinár
0 hodnotení

Každý z nás sa rodí do siete určitých vzťahov a či chceme či nie, na ich kvalite záleží nie len to, či prežijeme do dospelosti, ale aj to, aká z nás bude osobnosť. Spôsoby, akými sa vyrovnávame so..

Inspire Academy
Vedenie ľudí k zodpovednosti a samostatnosti prostredníctvom komunikácie
0 hodnotení

Počúvate občas od ľudí vety, ktoré vás štvú? Stáva sa vám, že druhí niečo sľúbia, neurobia to a potom sa vyhovárajú? Túžite priviesť druhých k zodpovednosti za ich správanie či dosiahnuť zmenu v ich..

Inspire Academy
Radkin Honzák: Manuál na paniku a úzkosť | Webinár
0 hodnotení

Ako keď si nevšimnete posledný schod, vaše telo je plné nahnevaných včiel, na hlavu vám padá celé nebo alebo sa topíte a neviete, ako vyplávať nad hladinu. Tak niektorí ľudia popisujú svoju..

Inspire Academy
Zobratiť všetky...