Úzkosť a učenie sa sebaovládaniu | Webinár

Organizátor kurzu: Inspire Academy
Úzkosť a učenie sa sebaovládaniu | Webinár
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
01.06.2021
19:00
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Búšenie srdca, spotené ruky, nespavosť, problémy s dýchaním, nervozita a neutíchajúci, všadeprítomný strach. To je iba zopár z nekonečna prejavov úzkosti, ktorá mnohým z nás robí zo života špirálu tragédií a najhorších možných scenárov. Čo však robiť, keď nám myseľ dáva pocítiť, že sme vo svojom tele cudzincom? Prečo sa stávame úzkostnými a prečo niekomu úzkosť pominie a u iného dlhodobo pretrváva? Čo je úzkosť z biologického hľadiska a ako vplýva na naše telo a náš mozog? Aké typy úzkosti existujú, ako sa stupňujú jej prejavy a kedy zistíme, že musíme vyhľadať pomoc odborníka? Naučte sa na úzkosť nazerať nie ako na prejav slabosti, ale ako na závažný zdravotný problém, ktorý treba aktívne riešiť! V online prednáške publicistu a zástancu osvety v oblasti duševného zdravia, Jeronýma Janíčka, si priblížime vplyv úzkosti na naše správanie, zistíme, čo robiť, keď prerastie do panických záchvatov a dozvieme sa tiež akými dostupnými prostriedkami je možné ju zvládať. 

 
Jeroným Janíček
je spoluautorom dokumentárneho cyklu Život za zdí, určeného ľuďom s neliečenými úzkosťami a depresiou, ktorý v roku 2018 získal Novinársku cenu Psychiatrickej spoločnosti Českej lekárskej spoločnosti JEP. Občasne pôsobí ako moderátor pražského Radia 1. Napísal knihu rozhovorov Kde bydlí lidské duše, v ktorej spovedal Cyrila Höschla, popredného českého psychiatra, popularizátora vedy a riaditeľa Národného ústavu duševného zdravia (NUDZ). Je tiež autorom publikácie o úzkostiach Když úzkost bolí, za ktorú bol ocenený Českou neuropsychofarmakologickou spoločnosťou. Do ochorenia depresiou editoval množstvo kníh, napísal mnoho textov z oblasti starostlivosti o duševné zdravie a viedol desiatky rozhovorov s poprednými osobnosťami slovenskej vedy a kultúry. Jeroným Janíček má okrem depresie osobnú skúsenosť aj s jednou z úzkostných porúch.

Lektori:

Jeroným Janíček

Osvedčenie:

Účastník webinára získa potvrdenie o účasti

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Vývin citových vzťahov od narodenia po dospelosť | Webinár
0 hodnotení

Každý z nás sa rodí do siete určitých vzťahov a či chceme či nie, na ich kvalite záleží nie len to, či prežijeme do dospelosti, ale aj to, aká z nás bude osobnosť. Spôsoby, akými sa vyrovnávame so..

Inspire Academy
Vedenie ľudí k zodpovednosti a samostatnosti prostredníctvom komunikácie
0 hodnotení

Počúvate občas od ľudí vety, ktoré vás štvú? Stáva sa vám, že druhí niečo sľúbia, neurobia to a potom sa vyhovárajú? Túžite priviesť druhých k zodpovednosti za ich správanie či dosiahnuť zmenu v ich..

Inspire Academy
Radkin Honzák: Manuál na paniku a úzkosť | Webinár
0 hodnotení

Ako keď si nevšimnete posledný schod, vaše telo je plné nahnevaných včiel, na hlavu vám padá celé nebo alebo sa topíte a neviete, ako vyplávať nad hladinu. Tak niektorí ľudia popisujú svoju..

Inspire Academy
Zobratiť všetky...