Kritické myslenie a vlastná objektivita | Webinár

Organizátor kurzu: Inspire Academy
Kritické myslenie a vlastná objektivita | Webinár
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
10.06.2021
19:00
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Vo svete preplnenom informáciami všakovakého rázu a pôvodu je schopnosť vytriediť z nich tie kvalitné najvyššou cnosťou inteligentného človeka. Kritické myslenie nie je iba kvalitou čoraz častejšie vyhľadávanou modernými zamestnávateľmi naprieč odvetviami, ale aj kľúčom k lepšiemu rozhodovaniu, presnejšiemu vyjadrovaniu a pevnejším medziľudským vzťahom. Aké metódy je však vhodné zvoliť v snahe získať čo najširšie súvislosti? Ako zaručiť objektivitu, nielen našich zdrojov, ale aj svoju vlastnú? Ako sa vyvarovať sklonom nášho mozgu k zaujatosti a odhaliť vlastné kognitívne klamy? A ako naučiť samého seba nazerať na problémy z viacerých uhlov, prispôsobiť tomu svoju argumentáciu a občas byť ochotný priznať si vlastnú chybu? Vytrénujte svoju myseľ tak, aby videla pod povrch každej informácie a urobte z kritického myslenia svoju životnú hodnotu! Vedecká a pedagogická pracovníčka, orientujúca sa na oblasť kritického myslenia, Martina Kosturková, nám v zaujímavej online prednáške priblíži, ako skúmať motívy a kvalifikáciu autorov, či logickú súdržnosť a dôveryhodnosť prezentovaných tvrdení, ale priblíži nám tiež, ako budúcnosť a výzvy kritického myslenia vníma World Economic Forum a ako táto problematika súvisí s našou morálnou zodpovednosťou. 

 
PhDr. PaedDr. Martina Kosturková, PhD.
je vedecká a pedagogická pracovníčka, orientujúca sa prevažne na kritické myslenie vo viacerých súvislostiach. Pôsobí na Prešovskej univerzite v Prešove. Problematike kritického myslenia sa venuje od roku 2003, kedy výsledky medzinárodného testovania 15-ročných žiakov organizáciou OECD potvrdili nedostatočný rozvoj tejto schopnosti. Touto problematikou sa zaoberala taktiež počas svojho doktorandského štúdia a postdoktorandského pôsobenia na Prešovskej univerzite, kde sa venuje riešeniu projektov inovácií procesu vzdelávania a rozvoju ľudských zdrojov v pedagogike, vede a výskume. Je autorkou viacerých monografií a odborných článkov. Jej prioritou je zmena súčasnej kultúry školy na školu charakteru a kritického myslenia. Je zakladateľkou vlastného Výskumného centra kritického myslenia a cností, ktoré patrí pod FHPV PU v Prešove.

Lektori:

Martina Kosturková

Osvedčenie:

Účastník webinára získa potvrdenie o účasti

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Vývin citových vzťahov od narodenia po dospelosť | Webinár
0 hodnotení

Každý z nás sa rodí do siete určitých vzťahov a či chceme či nie, na ich kvalite záleží nie len to, či prežijeme do dospelosti, ale aj to, aká z nás bude osobnosť. Spôsoby, akými sa vyrovnávame so..

Inspire Academy
Vedenie ľudí k zodpovednosti a samostatnosti prostredníctvom komunikácie
0 hodnotení

Počúvate občas od ľudí vety, ktoré vás štvú? Stáva sa vám, že druhí niečo sľúbia, neurobia to a potom sa vyhovárajú? Túžite priviesť druhých k zodpovednosti za ich správanie či dosiahnuť zmenu v ich..

Inspire Academy
Radkin Honzák: Manuál na paniku a úzkosť | Webinár
0 hodnotení

Ako keď si nevšimnete posledný schod, vaše telo je plné nahnevaných včiel, na hlavu vám padá celé nebo alebo sa topíte a neviete, ako vyplávať nad hladinu. Tak niektorí ľudia popisujú svoju..

Inspire Academy
Zobratiť všetky...