Výchova a vývoj detí

Problémy s jedením u dieťaťa: Takto presvedčíte aj vyberavých jedákov, že jedlo môže byť chutné

Zdravé stravovanie ovplyvňuje nielen naše fyzické zdravie, ale aj psychické a pre deti je pri ich vývine ešte dôležitejšie. Čo ak ale odmietajú jesť rozmanitú stravu, ktorú im odporúčate?

Najlepšie denné návyky, ktoré podporia hlbšie spojenie s vaším dieťaťom

Hlboké spojenie s vašimi deťmi nezaberie veľa času. V priebehu niekoľkých minút, niekoľkokrát počas dňa, sa na nich môžete sústrediť a naplniť ich poháre emocionálnych potrieb pozitívnou pozornosťou.

Súťaženie detí môže mať pre ne výhody, aj keď nie sú víťazmi. Nemusíte chrániť deti pred neúspechom

Niektorí sa domnievajú, že súťaživosť by sme mali z detského sveta odstrániť, lebo im spôsobuje zbytočne úzkosti a berie radosť zo života. Prečo to ale so súťažením môže byť aj inak?

Chaos v domácnosti môže brzdiť vývin dieťaťa

Môže hektická domácnosť skutočne narušiť vývoj mozgu dieťaťa? Nová štúdia zistila, že zlá výživa a život v chaotickom domácom prostredí môžu negatívne ovplyvniť fungovanie mozgu malého dieťaťa.

8 predsavzatí šťastných mamičiek. Žijete podľa nich aj vy?

Každá mamička má právo prežívať pozitívne pocity súvisiace s materstvom, má právo aj na chvíľky, počas ktorých môže byť sama so sebou či dopriať si oddych podľa vlastných predstáv bez pocitov zlyhania, že sa svojmu dieťaťu nevenuje dostatočne. Deti nepotrebujú, aby boli mamičky dokonalé. To, čo skutočne potrebujú, sú rozumné hranice, veľa objatí, bozky a šťastná mamička.

Chcete pokojné dieťa? Nechajte ho zažívať aj nebezpečenstvo

Schopnosť detí pohybovať sa a hrať sa je v dnešnej dobe obmedzovaná viac ako kedykoľvek predtým. Snažíme sa ich chrániť tým, že hovoríme: „Nechoď tak vysoko!“, „Nebehaj!“, „Netoč sa, zatočí sa ti hlava!“, „To je príliš nebezpečné!“, „Zlez odtiaľ!“, „Pomaly!“. A má to svoje následky.

Deti, ktoré sa v materskej škole hrajú kolektívne hry, mávajú menej problémov v škole

Britský výskum ukázal, že deti, ktoré sa v predškolskom veku naučia hrať s inými deťmi, majú vo vyššom veku tendenciu k lepšiemu duševnému zdraviu.