Výchova a vývoj detí

13 tipov, ako ísť dieťaťu príkladom, aby sa z neho stal dobrý človek

Keď sa budete pred svojimi deťmi správať slušne k ostatným, začnú si vaše činy všímať a dokonca ich aj zrkadliť. Deti týmto základom slušného správania netreba nijak špeciálne vyučovať. Najprirodzenejšie je, ak sa sami budete správať tak, akoby ste chceli, aby sa správali aj vaše deti.

Ako vybrať dieťaťu šport a podporovať ho v zdravom rozvoji?

Viesť deti ku športu je vynikajúcim základom fyzického a psychického zdravia. Kedy ale začať so športom a ako? Do relácie Klubu rodičov prijali pozvanie Peter Kuračka, športový psychológ a Mária Bedleková, riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Šport v živote dieťaťa - kedy a ako s ním začať?

Kedy začať zoznamovať deti so športovými aktivitami, podľa čoho si vybrať šport a na čo sa pri tom zameriavať? Do relácie Klubu rodičov prijali pozvanie Peter Kuračka, športový psychológ a Mária Bedleková, riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

100 aktivít pre kvalitne strávený čas so svojou rodinou, na ktoré nepotrebujete takmer nič

Jednoduché aktivity pre deti, ktoré nestoja takmer žiadne peniaze vám pomôžu stráviť kvalitný čas so svojou rodinou a okrem toho, že spolu zažijete veľa zábavy, pomôžete deťom vytvoriť si tiež jedinečné spomienky na ich detstvo a zároveň posilňujete pozitívne vzťahy medzi jednotlivými členmi rodiny.

Ako vytvoriť silnejšie puto medzi súrodencami? Tieto tipy vám pomôžu

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste posilnili vzťahy medzi súrodencami, bez ohľadu na to, či ide o biologických súrodencov, nevlastných súrodencov alebo adoptovaných. Podpora blízkych vzťahov môže vašim deťom pomôcť, aby sa z nich nakoniec stali najlepší priatelia.

Tipy, ako vychovať zvedavé a múdre deti

Namiesto chválenia vrodenej bystrosti alebo talentu dieťaťa sa zamerajte na správanie, ktoré podporuje rozvíjajúcu sa myseľ a intelekt. Pravdou je, že neexistuje jediná cesta k zaručenému rodičovskému úspechu, avšak sú možnosti ako ten úspech podporiť čo najviac. 

10 otázok, ktoré by si mal klásť pravidelne každý rodič

Sebareflexia a neustále zlepšovanie sú dva najdôležitejšie faktory potrebné na to, aby ste rodičovstvo zvládli na výbornú. Aké otázky by ste mali položiť sami sebe, aby ste boli úspešnejšími rodičmi?

Prečo deti žalujú? Majú na to veľa dôvodov

Pre malé deti nie je žalovanie ničím výnimočným. Snáď žiadne neodolá tomu, aby aspoň z času na čas niečo nežalovalo na súrodenca alebo kamaráta. Pokiaľ sa ale z tejto neresti stane pravidlo a každodenné zvyk, môže nastať problém. Čo s tým a ako žalovať dieťa odnaučiť?