Vzdelávanie detí

8 spôsobov, ako rozširovať slovnú zásobu predškoláka

Kým sa dieťa naučí čítať, musí sa učiť porozumieť základným slovám a ich významu. Z tohto dôvodu je potrebné deťom v predškolskom veku čo najčastejšie komunikovať a vysvetľovať aj význam rôznych slov. Ideálne je, keď sa to robí nenásilne, hravo, pomocou rôznych zaujímavých aktivít.

Ako naučiť dieťa zábavnou formou počítať do 10?

Matematika tvorí základ vzdelania, pretože tí, ktorí vedia matematiku, môžu mať v dnešnom svete veľmi dobré uplatnenie v rôznych pracovných odvetviach. Z tohto dôvodu je veľmi potrebné zasievať lásku k matematike už odmalička. A tak počítať môžete začať už s predškolákmi. Stačí, keď využijete rôzne zábavné aktivity.

Má vaše dieťa logické myslenie? Otestujte svojho predškoláka úlohami z Logickej olympiády

Testové úlohy prináša celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Rodičia čoraz častejšie siahajú po súkromných školách a škôlkach. Neodrádza ich ani vyššie školné

Dnes už neplatí rokmi zaužívaná premisa, že súkromné škôlky a školy sú pre bežných ľudí nedostupné a môžu si ich dovoliť len najbohatší ľudia. Čoraz častejšie po tejto možnosti siahajú aj rodičia s priemernými príjmami, podľa ktorých štátne školstvo nedokáže napĺňať požiadavky súčasnej doby, alebo špeciálne potreby ich detí. 

Hravé pestovanie s deťmi aj v malom byte

Na záhradkárčenie nemusíte mať nevyhnutne záhradu. Naučiť deti viac o tom, ako sa pestuje zelenina, akú výživu potrebujú rastliny môžete aj v byte.

Ako rozvíjať u detí abstraktné myslenie

k chceme rozvíjať detské myslenie, treba čo najviac zapojiť reálne predmety. Dieťa potrebuje veci vidieť a zažiť, aké skutočne sú. Ohmatať si predmety.  Získať s nimi vlastnú skúsenosť. 

Zachariáš a studená voda - detská knižka o otužovaní, našich rodičovských obavách a dôvere k dieťaťu

Knižka „Zachariáš a studená voda" je nový príbeh zo série ilustrovaných kníh pre rodičov a ich deti o náročných situáciách a možných riešeniach od spisovateľa Daniela Rušara.

Tipy, ako pomôcť s matematikou deťom v predškolskom veku

Pochopenie základnej matematiky môže byť pre dieťa náročné, no správnou formou môžete docieliť, že sa dieťa hravo naučí dôležité informácie bez toho, aby si vôbec všimlo, že sa učí.