Vzdelávanie detí

Hyperlexia - fenomén skorého čítania

Existuje skupina detí, ktoré ešte vo veľmi nízkom veku dokážu čítať a dokonca bez toho, aby sa to vôbec učili. Tento jav sa volá hyperlexia. Možno si poviete, že mať takýto dar, môže byť pre vaše dieťa výhoda. Odborníci však o hyperlexii nehovoria ako o nadaní, ale skôr ako o poruche, pretože je príkladom nerovnomerného vývoja dieťaťa .

Zvládnu vaši predškoláci tieto úlohy? Otestujte ich, ako sú na tom s logikou i pozornosťou

Deti sa v ranom veku oboznamujú s matematikou rôznymi cestami. Jednou z nich je aj systém Numicon, číselný didaktický systém, pomocou ktorého sa rozvíjajú matematické schopnosti u detí. Spoznajte Numicon a otestujte vaše deti, ako nami pripravené matematické úlohy nižšie v článku zvládnu.

15 vzdelávacích a zábavných aktivít pre batoľatá

Niekedy nie je vôbec potrebné vymýšľať zložité aktivity, aby sme zaujali, zabavili a zároveň niečo naučili maličké deti. Deti, ktoré majú približne dva roky, sa najradšej učia pomocou činností, ktoré sú súčasťou ich každodenného života.

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti krásne doplnia vianočnú atmosféru a tiež vyčaria neskôr čarovné spomienky na detstvo.

8 spôsobov, ako rozširovať slovnú zásobu predškoláka

Kým sa dieťa naučí čítať, musí sa učiť porozumieť základným slovám a ich významu. Z tohto dôvodu je potrebné deťom v predškolskom veku čo najčastejšie komunikovať a vysvetľovať aj význam rôznych slov. Ideálne je, keď sa to robí nenásilne, hravo, pomocou rôznych zaujímavých aktivít.

Ako naučiť dieťa zábavnou formou počítať do 10?

Matematika tvorí základ vzdelania, pretože tí, ktorí vedia matematiku, môžu mať v dnešnom svete veľmi dobré uplatnenie v rôznych pracovných odvetviach. Z tohto dôvodu je veľmi potrebné zasievať lásku k matematike už odmalička. A tak počítať môžete začať už s predškolákmi. Stačí, keď využijete rôzne zábavné aktivity.

Má vaše dieťa logické myslenie? Otestujte svojho predškoláka úlohami z Logickej olympiády

Testové úlohy prináša celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Rodičia čoraz častejšie siahajú po súkromných školách a škôlkach. Neodrádza ich ani vyššie školné

Dnes už neplatí rokmi zaužívaná premisa, že súkromné škôlky a školy sú pre bežných ľudí nedostupné a môžu si ich dovoliť len najbohatší ľudia. Čoraz častejšie po tejto možnosti siahajú aj rodičia s priemernými príjmami, podľa ktorých štátne školstvo nedokáže napĺňať požiadavky súčasnej doby, alebo špeciálne potreby ich detí.