Vzdelávanie detí

Ako zvýšiť koordináciu medzi ľavou a pravou hemisférou a jej dôležitosť v detstve

Spolupráca medzi ľavou a pravou hemisférou je nevyhnutná na to, aby sme sa lepšie učili, fungovali inteligentnejšie a zdokonalili sa v čomkoľvek.

Ako sa hrať s predškolákmi cez prázdniny tak, aby sa postupne pripravovali do školy?

Nástup dieťaťa do prvého ročníka predstavuje veľkú zmenu nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Ako pripravovať budúceho prváčika hravou formou na školu? Možno vás inšpiruje niektorý z nasledujúcich nápadov.

Hyperlexia - fenomén skorého čítania

Existuje skupina detí, ktoré ešte vo veľmi nízkom veku dokážu čítať a dokonca bez toho, aby sa to vôbec učili. Tento jav sa volá hyperlexia. Možno si poviete, že mať takýto dar, môže byť pre vaše dieťa výhoda. Odborníci však o hyperlexii nehovoria ako o nadaní, ale skôr ako o poruche, pretože je príkladom nerovnomerného vývoja dieťaťa .

Zvládnu vaši predškoláci tieto úlohy? Otestujte ich, ako sú na tom s logikou i pozornosťou

Deti sa v ranom veku oboznamujú s matematikou rôznymi cestami. Jednou z nich je aj systém Numicon, číselný didaktický systém, pomocou ktorého sa rozvíjajú matematické schopnosti u detí. Spoznajte Numicon a otestujte vaše deti, ako nami pripravené matematické úlohy nižšie v článku zvládnu.

15 vzdelávacích a zábavných aktivít pre batoľatá

Niekedy nie je vôbec potrebné vymýšľať zložité aktivity, aby sme zaujali, zabavili a zároveň niečo naučili maličké deti. Deti, ktoré majú približne dva roky, sa najradšej učia pomocou činností, ktoré sú súčasťou ich každodenného života.

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti

Vianočné vinše, básničky a pesničky pre deti krásne doplnia vianočnú atmosféru a tiež vyčaria neskôr čarovné spomienky na detstvo.

8 spôsobov, ako rozširovať slovnú zásobu predškoláka

Kým sa dieťa naučí čítať, musí sa učiť porozumieť základným slovám a ich významu. Z tohto dôvodu je potrebné deťom v predškolskom veku čo najčastejšie komunikovať a vysvetľovať aj význam rôznych slov. Ideálne je, keď sa to robí nenásilne, hravo, pomocou rôznych zaujímavých aktivít.

Ako naučiť dieťa zábavnou formou počítať do 10?

Matematika tvorí základ vzdelania, pretože tí, ktorí vedia matematiku, môžu mať v dnešnom svete veľmi dobré uplatnenie v rôznych pracovných odvetviach. Z tohto dôvodu je veľmi potrebné zasievať lásku k matematike už odmalička. A tak počítať môžete začať už s predškolákmi. Stačí, keď využijete rôzne zábavné aktivity.