Správy a komentáre

6 tipov na rodinné večere bez stresu

Ako si užiť spoločné večere v rodinnom kruhu po rušnom dni?

Materská škola STUBAčik má nové detské ihrisko

Materská škola (MŠ) Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave – STUBAčik, ktorá je prvou univerzitnou škôlkou na Slovensku, má nové detské ihrisko. Otvorili ho v stredu pri sídle škôlky v budove študentského domova J. Hronca.

ÚVZ: Správne vybratá topánka pre dieťa musí chodidlo dokonale fixovať

Správne vybratá topánka pre dieťa musí chodidlo dokonale fixovať tak, aby nedochádzalo k nežiaducim bočným pohybom pätovej časti nohy.

ÚVZ: Pri nesprávnom výbere obuvi pre deti môže dôjsť k poškodeniu kostry chodidla

Jednou z vecí správneho vývinu pohybového systému u detí je aj správne obúvanie. Detská noha je extrémne citlivá. V dôsledku nesprávneho výberu obuvi môže dôjsť k poškodeniu kostry chodidla, jeho deformitám.

Večný nedostatok miest v škôlkach – čo s tým?

Nedostatok kapacít v škôlkach v slovenských mestách je jedným z exemplárnych príkladov nedostatočne fungujúcich verejných služieb, ktoré každý rok robia tisícom rodičov vrásky na čele. Najvypuklejší je tento problém v Bratislave a Košiciach. Aké kroky by mali podniknúť samosprávy a ako majú túto situáciu riešiť rodičia?

Ranný filter v škôlkach bude povinný, pre ostatné školy dobrovoľný

Ranný filter bude pre materské školy povinný. Uvádza sa to v dokumente ministerstva školstva s názvom Zelená otvoreným školám na školský rok 2022/2023.

Digitálna knižnica KUBO v Staromestskej knižnici

Staromestská knižnica má pre svojich čitateľov skvelú novinku – prístup do digitálnej knižnice pre deti KUBO.

Ukrajinské deti tie slovenské z materských škôl nevytlačia, tvrdia bratislavské mestské časti

Deti odídencov z Ukrajiny tie slovenské z materských škôl (MŠ) od septembra nevytlačia a miesto im v nich a ani v školách neberú.