Správy a komentáre

V máji sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl

V máji sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov do 31. augusta 2022, bude predprimárne vzdelávanie povinné.

Počas mája sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl

Počas mája sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov do 31. augusta 2022, bude predprimárne vzdelávanie povinné.

Do školy bude možné výnimočne prijať i dieťa, ktoré nedovŕšilo šesť rokov

Na základné vzdelávanie na školský rok 2022/2023 bude možné výnimočne prijať aj dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, ktoré je zverejnené na webe rezortu školstva.

Nitra opäť otvorí triedy pre škôlkarov so špeciálnymi potrebami

Mesto Nitra vytvorí aj na budúci školský rok vo viacerých materských školách podmienky pre deti, ktoré potrebujú špeciálne výchovné a vzdelávacie metódy či stravovanie.

Do Logickej olympiády pre najmenších je prihlásených rekordných 6411 detí

Do tohtoročnej Logickej olympiády pre najmenších je zaregistrovaný rekordný počet detí. Rozvíjať logické myslenie a zručnosti potrebné pre vstup do školy bude viac ako 6400 detí. Predškoláci okúsia svet logiky, abstraktného myslenia, hľadania súvislostí a precvičovania jemnej motoriky.

B. Gröhling: Ministerstvo školstva umožní zriaďovateľom zriadiť materské školy v iných priestoroch

Ministerstvo školstva vďaka zmene zákona umožní zriaďovateľom dočasne zriadiť triedy pre predškolákov v iných priestoroch, spojiť materskú školu so základnou či strednou školou a pomôže aj finančne.

NOC S ANDERSENOM: Rozprávková noc na podporu čítania detí

Slovensko sa zapája do medzinárodnej Noci s Andersenom, podujatia na podporu čítania detí. Sedemnásty ročník rozprávkovej noci sa bude konať 1. 4. 2022.

Poslanci odmietli správu o činnosti komisárky pre deti

Poslanci odmietli správu o činnosti komisárky pre deti Viery Tomanovej za uplynulý rok. V správe sa komisárka venovala okrem iného dôsledkom pandémie a s ňou súvisiacich opatrení na práva dieťaťa.