Správy a komentáre

Profesionálni náhradní rodičia si od septembra finančne prilepšia

Suma základnej zložky mzdy profesionálneho náhradného rodiča sa od septembra 2023 navýši o 10 percent. Zvýšenie základnej zložky mzdy sa dotkne spolu 774 profesionálnych náhradných rodičov, ktorí zabezpečujú starostlivosť pre takmer 1 400 detí.

Súkromná materská škola Pramienok otvára brány rodičom i budúcim škôlkarom

Nastal čas zapísať vaše dieťa do škôlky? Prijmite pozvanie Súkromnej materskej školy Pramienok na deň otvorených dverí. Oboznámite sa s prostredím a získate komplexný obraz o benefitoch, ktoré deťom ponúka.

Polovici matiek zamestnávatelia nevychádzajú v ústrety. Dve pätiny priznávajú nižší príjem po návrate z materskej

Viac ako polovici žien – matiek zamestnávateľ po návrate z rodičovskej dovolenky nevychádzal v ústrety v súvislosti so starostlivosťou o dieťa. Prácu z domu má v prípade potreby dovolenú len 5 % slovenských matiek, možnosť flexibilného pracovného času dostalo necelých 12 % z oslovených žien.

Pellegrini: Schválená novela školského zákona pomôže mladým rodinám s deťmi

Rodičia, ktorí nedokážu umiestniť dieťa vo verejnej materskej škole (MŠ) z dôvodu nedostatočných kapacít, budú môcť poberať rodičovský príspevok. Podľa lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho schválená novela zákona o výchove a vzdelávaní - takzvaný školský zákon, pomôže najmä mladým rodinám s deťmi.

Hovorte o svojej ťažobe, vyzýva kampaň k Svetovému dňu duševného zdravia matiek

Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia matiek začína osvetová podporná kampaň “Na tvojom príbehu záleží, drahá žena, drahá mama”.

Počas celého mája sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl

Počas celého mája sa uskutočnia zápisy detí do materských škôl. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov do 31. augusta 2023 (vrátane), je predprimárne vzdelávanie povinné.

V meste Trnava spustili vzdelávací program pre matky na materskej

V Trnave spustili projekt vzdelávania pre matky na materskej a rodičovskej dovolenke pod názvom Učiaca sa Trnava. TASR o tom informoval Norbert Chomistek z občianskeho združenia Lifestarter, ktoré projekt zastrešilo.

Máte nápad, ako zlepšiť svoje okolie? Tesco ponúka stovky eur na jeho realizáciu

Máte nápad, ako zlepšiť svoje okolie, len vám chýbajú financie? Poradíme vám, ako sa môžete jednoducho dostať k stovkám eur pre svoj projekt.