Aktivity a hry pre deti

Zábavné aktivity, ktoré malé deti učia milovať knihy

Mnohé výskumy jasne hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je dobré, keď si dieťa čítanie obľúbi čo najskôr. Malé deti môžete k čítaniu motivovať aj pomocou rôznych hier a zábavných aktivít.

5 tipov, ako podporiť tímovú prácu u detí v predškolskom veku

Približne od troch rokov dieťa začína tráviť viac času s vrstovníkmi. Spoločným časom v škôlke či na ihrisku trávi väčšinu svojho dňa. Učí sa veľa nových sociálnych zručností. Vedieť si požičať hračku alebo počkať, kým sa dohrá druhý, sú často neľahké úlohy. Sociálne zručnosti detí môžeme podporiť aj zábavnými tímovými aktivitami.

15 lacných jesenných aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi

Niekedy možno nechcete minúť veľa peňazí, ale napriek tomu chcete s deťmi zažiť niečo zaujímavé a pekné. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých a zároveň lacných aktivít, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi počas jesenných dní.

Zábavné hudobné aktivity pre deti

Hudba prináša deťom nielen umelecký zážitok, ale pozitívne vplýva aj na ich zdravie a kvalitu života. Lieči a uzdravuje, aktivizuje, podporuje pamäť, fantáziu, intuíciu a kreativitu. Vo voľných chvíľach sa môžete s deťmi venovať aj hudbe a rôznym pohybovým aktivitám. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich hudobných hier a aktivít.

Letné riekanky pre deti

Leto začína a spolu s ním aj slnečné počasie. Deti sa budú užívať letné kúpanie sa a prázdninovú pohodu. Spoločne strávený čas na výlete, či pri cestovaní v aute, si môžete obohatiť o letné riekanky.

Čo robiť s deťmi na pláži? Tieto aktivity ich určite zabavia

Pláž je oázou relaxu, tešia sa na ňu deti i dospelí. Občas sa však stáva, že deti sa začnú po pár hodinách nudiť, preto je dobré mať po ruke nejaké aktivity, ktoré vám umožnia zostať na pláži o niečo dlhšie a užiť si aj zábavu.

Tipy na letné aktivity s vodou a ľadom

Pred nami sú letné horúce dni. Budeme s deťmi tráviť veľa času vonku, pri vode, či na záhrade. Deti veľakrát nepotrebujú, aby sme im my dospelí vymýšlali aktivity. Stačí im málo a popustia uzdu svojej fantázii. Ak predsa len chceme deťom navrhnúť nejaké aktivity, tu je pár letných tipov.

Ako naučiť dieťa písať a spoznávať písmená zábavným spôsobom?

Veľa detí túži po tom, aby sa už v predškolskom veku spoznali písmená a niektoré sa ich chcú aj naučiť písať. Môžete na to využiť niekoľko zábavných aktivít.