Aktivity a hry pre deti

Veľkonočné básničky, riekanky a vinše

V tomto článku vám predstavíme niekoľko vinšov, ktoré sa deti môžu naučiť.

Užite si vianočné pečenie s deťmi (+3 recepty)

Vianoce sú skvelý čas na to, aby ste dostali deti do kuchyne. Príprava jedla môže byť zábavná a môžete vytvoriť krásne farebné dobroty a popritom ich naučiť nové zručnosti. Vianočné pečenie s deťmi je naozaj príjemná rodinná aktivita.

Aktivity, ktoré pomáhajú upokojiť deti

Každý rodič vie, že vychovať dieťa nie je vôbec jednoduché. Krásne a radostné chvíle sa striedajú s tými horšími, kedy dieťa neposlúcha. Môže mať záchvaty hnevu a rodič si s ním vie poradiť len ťažko. Existuje viacero možností, ako sa dajú upokojiť rozbúrené detské emócie. Niekedy pomôžu jednoduché aktivity na upokojenie detí.

Jesenné riekanky

Jeseň je čas, kdy sa príroda okolo nás výrazne mení. Lístie na stromoch je farebnejšie a opadáva. Zvieratká sa ukladajú na zimný spánok. Dozrieva úroda. Je chladnejšie počasie. Riekanky sú výborná možnosť, ako deťom sprostredkovať tento meniaci sa svet.

Zábavné aktivity, ktoré malé deti učia milovať knihy

Mnohé výskumy jasne hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je dobré, keď si dieťa čítanie obľúbi čo najskôr. Malé deti môžete k čítaniu motivovať aj pomocou rôznych hier a zábavných aktivít.

5 tipov, ako podporiť tímovú prácu u detí v predškolskom veku

Približne od troch rokov dieťa začína tráviť viac času s vrstovníkmi. Spoločným časom v škôlke či na ihrisku trávi väčšinu svojho dňa. Učí sa veľa nových sociálnych zručností. Vedieť si požičať hračku alebo počkať, kým sa dohrá druhý, sú často neľahké úlohy. Sociálne zručnosti detí môžeme podporiť aj zábavnými tímovými aktivitami.

15 lacných jesenných aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi

Niekedy možno nechcete minúť veľa peňazí, ale napriek tomu chcete s deťmi zažiť niečo zaujímavé a pekné. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých a zároveň lacných aktivít, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi počas jesenných dní.

Zábavné hudobné aktivity pre deti

Hudba prináša deťom nielen umelecký zážitok, ale pozitívne vplýva aj na ich zdravie a kvalitu života. Lieči a uzdravuje, aktivizuje, podporuje pamäť, fantáziu, intuíciu a kreativitu. Vo voľných chvíľach sa môžete s deťmi venovať aj hudbe a rôznym pohybovým aktivitám. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich hudobných hier a aktivít.