Aktivity a hry pre deti

Letné riekanky pre deti

Leto začína a spolu s ním aj slnečné počasie. Deti sa budú užívať letné kúpanie sa a prázdninovú pohodu. Spoločne strávený čas na výlete, či pri cestovaní v aute, si môžete obohatiť o letné riekanky.

Čo robiť s deťmi na pláži? Tieto aktivity ich určite zabavia

Pláž je oázou relaxu, tešia sa na ňu deti i dospelí. Občas sa však stáva, že deti sa začnú po pár hodinách nudiť, preto je dobré mať po ruke nejaké aktivity, ktoré vám umožnia zostať na pláži o niečo dlhšie a užiť si aj zábavu.

Tipy na letné aktivity s vodou a ľadom

Pred nami sú letné horúce dni. Budeme s deťmi tráviť veľa času vonku, pri vode, či na záhrade. Deti veľakrát nepotrebujú, aby sme im my dospelí vymýšlali aktivity. Stačí im málo a popustia uzdu svojej fantázii. Ak predsa len chceme deťom navrhnúť nejaké aktivity, tu je pár letných tipov.

Ako naučiť dieťa písať a spoznávať písmená zábavným spôsobom?

Veľa detí túži po tom, aby sa už v predškolskom veku spoznali písmená a niektoré sa ich chcú aj naučiť písať. Môžete na to využiť niekoľko zábavných aktivít.

Aktivity rozvíjajúce správny úchop u dieťaťa v predškolskom veku

V čase,kedy dieťa začína kresliť, rozvíja sa aj jeho držanie ceruzky. Úchop pera ale nie je izolovaná aktivita. Súvisí aj s hrubou motorikou, celkovým nastavením tela. Čo máme pozorovať a aké vhodné aktivity môžeme ponúkať dieťaťu?

Ako rozvíjať zrakové vnímanie dieťaťa skôr ako nastúpi do školy

Zrakom prijímame najviac informácií z okolia. Spoznávame ním svet a dokonca aj komunikujeme. Zrakové vnímanie ovplyvňuje aj našu schopnosť učiť sa a písať. V odbornej literatúre ho nájdeme označené ako vizuálna percepcia.

Zahrajte si jednoduché matematické aktivity

Matematika je neodmysliteľnou súčasťou života. Aj preto sa deti prirodzene sa zaujímajú o čísla. Všetko okolo seba sa snažia rátať. Už v predškolskom veku môžeme podporiť ich kladný vzťah k matematike.

Zábavné aktivity s ovocím a zeleninou pre deti

Existuje veľa rôznych aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi, aby ste ich naučili všetko o ovocí, zelenine a zdravom stravovaní. Deti sa najlepšie učia prostredníctvom aktívnej hry, preto využite niektoré z aktivít, ktoré im pomôžu spoznať zdravé stravovanie.