Disciplína detí

Čo chce žiak vyrušovaním na hodine učiteľovi a spolužiakom naznačiť?

Existujú také situácie, keď žiaci na vyučovaní vyrušujú hlavne kvôli tomu, lebo chcú svojím správaním okoliu niečo oznámiť. Často si však vyberajú nevhodné spôsoby. Ktoré sa vyskytujú najčastejšie?

5 stratégií, ktoré podporujú lepšie správanie malých detí

Výchova a usmerňovanie dieťaťa je prejavom lásky k nemu. V súčasnosti existuje veľké množstvo rôznych štýlov výchovy k disciplíne. Dobré je čo najviac spôsobov výchovy poznať a potom si vybrať ten, ktorý temperamentu a vlastnostiam dieťaťa najviac vyhovuje.

Potrebujete rýchlo upokojiť dieťa? Vyskúšajte tieto spôsoby

Asi 15 – 20 percent detí sa narodí s úzkostnejším temperamentom. Ako deťom v nepríjemných situáciách pomôcť?

Tipy, ako inak povedať dieťaťu „nie“

Ako naučiť dieťa, čo je správne a zároveň sa neuchyľovať k príkazom a zákazom?

Tri spôsoby, ako v deťoch prebudiť to najlepšie, čo v nich je

Poskytovanie pozitívnej spätnej informácie má pre deti obrovský význam. Vďaka nej sa nielen dozvedia pozitívne veci o sebe, ale zároveň vzniká aj výborný vzťah medzi nimi a rodičmi.

Ako môžu rodičia pri výchove detí rozdeľovať svoju pozornosť?

Všetky deti chcú mať občas niektorého z rodičov len samy pre seba. Ako to urobiť tak, aby všetci boli v rodine spokojní?

Ako vychovávať nielen s láskou, ale aj s rozumom?

Premýšľate, ako budete vychovávať svoje bábätko? Nechcete, aby bolo priveľmi rozmaznané, ale prísna výchova sa vám nepozdáva. Kadiaľ vedie zlatá stredná cesta?

Situácie, keď sa vám zdá, že dieťa vás zámerne hnevá, ale nie je to pravda

Niekedy deti skúšajú hranice rodičovskej trpezlivosti. Správajú sa nevhodným spôsobom a niekedy sú až ťažko zvládnuteľné. Lenže vo väčšine prípadov to nerobia zámerne. Niekedy je neprimerané správanie súčasťou ich vývoja, dospievania a vyzrievanie osobnosti. Ak to rodičia takto vnímajú, dokážu svojim deťom lepšie rozumieť.