Disciplína detí

Prečo je pre deti dôležitý relaxačný kútik?

Relaxačný kútik pre deti je miesto, kde sa môžu nielen upokojiť, ale je to aj miesto, kde môžu nadobudnúť cenné zručnosti, ktoré im pomôžu regulovať svoje emócie.

5 stratégií, ktoré podporujú lepšie správanie malých detí

Výchova a usmerňovanie dieťaťa je prejavom lásky k nemu. V súčasnosti existuje veľké množstvo rôznych štýlov výchovy k disciplíne. Dobré je čo najviac spôsobov výchovy poznať a potom si vybrať ten, ktorý temperamentu a vlastnostiam dieťaťa najviac vyhovuje.

Potrebujete rýchlo upokojiť dieťa? Vyskúšajte tieto spôsoby

Asi 15 – 20 percent detí sa narodí s úzkostnejším temperamentom. Ako deťom v nepríjemných situáciách pomôcť?

Tipy, ako inak povedať dieťaťu „nie“

Ako naučiť dieťa, čo je správne a zároveň sa neuchyľovať k príkazom a zákazom?

Situácie, keď sa vám zdá, že dieťa vás zámerne hnevá, ale nie je to pravda

Niekedy deti skúšajú hranice rodičovskej trpezlivosti. Správajú sa nevhodným spôsobom a niekedy sú až ťažko zvládnuteľné. Lenže vo väčšine prípadov to nerobia zámerne. Niekedy je neprimerané správanie súčasťou ich vývoja, dospievania a vyzrievanie osobnosti. Ak to rodičia takto vnímajú, dokážu svojim deťom lepšie rozumieť.

J.B.Peterson: Rodičia túžia po priateľstve s deťmi, ale len to pri výchove nestačí

V súčasnosti mnohí rodičia majú strach z toho, že ich deti nebudú mať rady, ak ich potrestajú alebo stanovia prísnejšie pravidlá. Nadovšetko túžia po priateľstve s deťmi a sú preň ochotní obetovať aj rešpekt. O tom, či je to správny prístup píše vo svojej knihe 12 pravidiel pre život klinický psychológ a profesor psychológie Jordan B. Peterson.

Profesor psychológie L. Steinberg: 10 zásad, ktoré používajú dobrí rodičia

Každý rodič túži vychovať samostatné, šťastné a nerozmaznané dieťa. Ako to však dosiahnuť? Spoliehať sa len na inštinkty väčšinou nestačí, dobré je poznať aj efektívne spôsoby. Možno vám pomôže niekoľko rád profesora psychológie Laurenca Steinberga.

RODIČOVSKÉ DESATORO: Chcete úžasné deti? Dodržujte tieto zásady

Laura Markhamová vo svojej knihe píše, že existujú rodičia, ktorí bez problémov vychovávajú úžasné deti. Zistila, že sú to väčšinou tí rodičia, ktorí sú spokojní sami so sebou. Aké je ich tajomstvo výchovy?