Disciplína detí

6 užitočných stratégií, ktoré pomáhajú pri výchove detí

Aj vám deti občas skáču po hlave a neviete si rady? A máte z času na čas pochybnosti o tom, či svoje dieťa vychovávate tak, aby z neho vyrástol šťastný a spokojný človek? Takéto otázky trápia každého rodiča. Výchova detí nie je jednoduchá záležitosť a občas je dobré nechať si poradiť od odborníkov na výchovu.

Prečo sa niektoré deti smejú, zapchávajú si uši alebo utekajú, keď sa ich snažíte upozorniť na nevhodné správanie?

Keď sa dieťa smeje alebo si zapcháva uši v situácii, keď mu vysvetľujete, že sa nevhodne správa, nastavujete mu hranice alebo robí nevhodné veci, neznamená, že mu chýba empatia. Naopak, je zaplavené emóciami, ktoré sú veľmi silné a s ktorými si nevie poradiť.

Ako precvičovať sociálne zručnosti detí?

Dobré sociálne zručnosti umožňujú deťom tešiť sa nielen z lepších vzťahov, ale výrazne u nich znižujú aj stres a zlepšujú školské úspechy.

Chcete dobre vychovať dieťa? Toto je kľúčom, ako to dosiahnuť

Veľa rodičov by chcelo poznať ten najsprávnejší kľúč, podľa ktorého by bolo možné dobre vychovať dieťa. Odborníci sa zhodujú v tom, že cesta k slušnosti a disciplíne spočíva v jasne stanovených očakávaniach rodičov, ktorým dieťa rozumie, a teda vie, ako sa má správať. Toto poznanie mu pomáha prevziať kontrolu nad svojimi činmi.

Čo robiť, aby súrodenci cestu autom zvládli v pohode a bez problémov?

Dlhá cesta autom môže niekedy pre deti, ale aj pre rodičov, predstavovať náročnú situáciu. Nepríjemne sa javí hlavne krik, hašterenie, plač alebo bitka. Tieto prejavy najhoršie vplývajú na vodiča. Čo robiť, aby cesta autom s deťmi prebiehala bez problémov?

Hryzie vaše dieťa iné deti? Takto to môžete zastaviť

Odborníci predpokladajú, že až štvrtina všetkých detí v určitom štádiu vývoja pohryzie ostatných. Ako túto nevhodnú formu správania zastaviť?

Nechcete, aby sa vaše dieťa bilo s inými deťmi? Vyskúšajte týchto 8 tipov

Mnohí rodičia sa stretávajú u svojho dieťaťa s tým, že bije iné deti. Ako postupovať v tomto prípade? Možností je veľa. V dnešnom článku sa pozrieme na 8 najlepších tipov, ktoré ponúka odborníčka na rodičovstvo Liat Hughes Joshi.

Prečo je pre deti dôležitý relaxačný kútik?

Relaxačný kútik pre deti je miesto, kde sa môžu nielen upokojiť, ale je to aj miesto, kde môžu nadobudnúť cenné zručnosti, ktoré im pomôžu regulovať svoje emócie.