Rodinné financie

Na budúcnosť dieťaťa treba začať sporiť už dnes

Výber zamestnania a profesijnej dráhy nie sú jediné problémy mladých ľudí, ktorí práve doštudovali. Na štart do života a zabezpečenie aspoň základného zázemia sú potrebné značné financie, tie však nepadnú zo dňa na deň „zo stromu“. Je preto dôležité plánovať a so sporením začať už dnes.

Koľko stojí dieťa? Analytici vypočítali, koľko z príjmov vezme rodičovstvo mamám a otcom

Rodičovstvo je jeden z najvýznamnejších faktorov rozdielov v zárobkoch medzi mužmi a ženami, ako aj medzi matkami a bezdetnými ženami, tvrdí nová štúdia Inštitútu finančnej politiky.

B. Gröhling: Reformou smerujeme k rozvíjaniu schopností žiakov

Cieľom nového systému vzdelávania je ustúpiť od memorovania a smerovať k rozvíjaniu schopností žiakov. Uviedol to minister školstva.

Každá žena v Európskej únii pracuje v porovnaní s mužmi 2 mesiace v roku zadarmo

Národný projekt Rodová rovnosť na pracovisku by mal zlepšiť postavenie žien na trhu práce.

Vedci zistili, že nie je celkom pravda, že máte k obom deťom rovnaký vzťah

Ste presvedčení, že máte k svojim deťom rovnaký a rovnocenný prístup, keď financujete ich potreby? Vedci zistili, že napriek presvedčeniu rodičov, že na deti míňajú rovnakú sumu, zdá sa, že matky dajú skôr peniaze svojim dcéram a otcovia synom.

Dobrý tip
Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha Materská na maximum je pre všetky mamy aj nemamy, čo by rady podnikali a nevedia, ako začať.

Keď žena ide do práce po materskej dovolenke

Mnoho žien po materskej dovolenke nastupuje do práce, a to v nich často vyvoláva stres. Dostávajú sa do úplne novej životnej situácie. Pribúda nová povinnosť a pokračuje práca a starostlivosť o malé dieťa i domácnosť, a to všetko dá poriadne zabrať.

Ako pracovať z domu múdro a efektívne?

Aj vy ste si našli prácu na doma alebo začínate podnikať z domu? Mnohí si myslia, že je to jednoduché a veľmi flexibilné, ale má to i svoje horšie stránky. Preto pamätajte na tieto veci.