Rodinné financie

Materská dovolenka nie je pracovným hendikepom. Skúsenosti matiek môžu mať pre zamestnávateľa veľkú hodnotu

Matky, ktoré sa vracajú na trh práce po materskej majú vyššiu pridanú hodnotu pre svojho zamestnávateľa, než pred materskou. Získali nové zručnosti a skúsenosti. Majú perfektne zvládnutý time management, senioritu v rozhodovaní, aj multitasking. To je len zlomok z toho, čo matka získa na materskej „dovolenke“.

Ženy po materskej dlhodobo zápasia s tým, že kvôli deťom prerušili kariéru. Kedy sa situácia matiek zlepší?

Pokuta za materstvo – fenomén, s ktorým musia bojovať ženy po narodení dieťaťa niekoľko rokov. Kedy sa situácia matiek zlepší?

Odkladáte deťom peniaze do prasiatka? Robíte chybu! Ak budete robiť toto, ušetríte oveľa viac

Sporíte peniaze deťom doma do prasiatka? Zabudnite na tento zvyk. Ak im chcete našetriť naozaj zaujímavú sumu peňazí, kým vyrastú, tejto tradície sa rýchlo zbavte.

Na budúcnosť dieťaťa treba začať sporiť už dnes

Výber zamestnania a profesijnej dráhy nie sú jediné problémy mladých ľudí, ktorí práve doštudovali. Na štart do života a zabezpečenie aspoň základného zázemia sú potrebné značné financie, tie však nepadnú zo dňa na deň „zo stromu“. Je preto dôležité plánovať a so sporením začať už dnes.

Koľko stojí dieťa? Analytici vypočítali, koľko z príjmov vezme rodičovstvo mamám a otcom

Rodičovstvo je jeden z najvýznamnejších faktorov rozdielov v zárobkoch medzi mužmi a ženami, ako aj medzi matkami a bezdetnými ženami, tvrdí nová štúdia Inštitútu finančnej politiky.

B. Gröhling: Reformou smerujeme k rozvíjaniu schopností žiakov

Cieľom nového systému vzdelávania je ustúpiť od memorovania a smerovať k rozvíjaniu schopností žiakov. Uviedol to minister školstva.

Každá žena v Európskej únii pracuje v porovnaní s mužmi 2 mesiace v roku zadarmo

Národný projekt Rodová rovnosť na pracovisku by mal zlepšiť postavenie žien na trhu práce.

Vedci zistili, že nie je celkom pravda, že máte k obom deťom rovnaký vzťah

Ste presvedčení, že máte k svojim deťom rovnaký a rovnocenný prístup, keď financujete ich potreby? Vedci zistili, že napriek presvedčeniu rodičov, že na deti míňajú rovnakú sumu, zdá sa, že matky dajú skôr peniaze svojim dcéram a otcovia synom.