Rodina

Ako si užívať chvíle s dieťaťom v prítomnom okamihu?

Deti cítia, keď rodičia nie sú mysľou pri nich a práve preto sú niekedy nespokojné a nervózne. Šťastné deti sú tie, ktoré cítia, že rodičia sú duchom prítomní a vnímajú ich svet.

Stratégie, ktoré pomáhajú rodičom zostať v kontakte s deťmi, keď nie sú v rodine fyzicky prítomní

V súčasnosti veľa rodičov pracuje mimo bydliska, a tak so svojimi deťmi nemôžu stráviť toľko času, ako by chceli. Iní sú rozvedení a tiež možno majú menej možností na to, aby sa stretávali so svojím dieťaťom. Čo robiť, aby ste boli súčasťou života vašich detí každý deň aj napriek vzdialenosti alebo rozvodu?

Aký vplyv má nedostatok materinskej lásky na vývin dieťaťa?

Láska v živote ľudí je základná sila, ktorá pozitívnym smerom formuje ich život. Naše deti sú našou budúcnosťou, a preto potrebujú od nás veľa lásky, aby z nich vyrástli nádherné bytosti a plnohodnotné osobnosti. Ale nie každé dieťa dostáva dar v podobe milujúcich rodičov. Niektorí ľudia ešte aj v dospelosti musia zápasiť s problémami, ktoré vznikli z nedostatku pozornosti a lásky v detstve.

Prečo vaša prítomnosť v živote dieťaťa znamená tak veľa?

Tráviť čas so svojimi deťmi znamená niečo viac, než len sedieť v jednej miestnosti s nimi. Aby vás dieťa skutočne cítilo, musíte sa aktívne s ním podeliť o svoj čas. Je to jedinečný čas a vaše dieťa ho vo svojom živote potrebuje.

7 prístupov, ktoré vás oberajú o radosť z rodičovstva

Radi by ste si svoju rodičovskú rolu užívali na maximum, ale neodbytná prehnaná zodpovednosť či starostlivosť vám to často komplikuje? Nestrácajte nádej! Pokúste sa vzdať sa niektorých prístupov a uvidíte, že váš rodinný život bude hneď o poznanie veselší.

9 rád, ako sa stať obľúbenou starou mamou

Vzťahy v rodinách môžu byť rôzne. Niekedy ich narodenie vnúčat zlepší, inokedy naštrbí ešte viac. Starí rodičia majú v tomto rodinnom kruhu rôzne postavenie i vplyv na výchovu detí. Hlavne babičky bývajú v rodinách buď veľmi obľúbené, alebo naopak. Existujú prístupy, vďaka ktorým sa môžu starí rodičia stať veľmi obľúbenými. Viac sa dozviete v článku.

Rodinné ráno bez stresu? Vyskúšajte týchto 7 pravidiel

Zvládnuť ráno vypraviť deti do škôlky alebo do školy občas môže predstavovať nadľudský výkon, a to hlavne vtedy, ak chodíte do práce. Viete, ako rána zvládnuť bez zbytočného stresu? Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich pravidiel.

7 jednoduchých spôsobov, ktoré vám pomôžu lepšie preniknúť do sveta vášho dieťaťa

Každý rodič túži po tom, aby si čo najlepšie so svojím dieťaťom rozumel, aby bol čo najviac súčasťou jeho života, aby si dokázali spolu čo najviac užívať. Mnohí rodičia si totiž veľmi dobre uvedomujú, že čas rýchlo plynie, dieťa rýchlo vyrastie a príležitostí byť spolu bude stále menej a menej. Čo robiť, aby ste si spoločné chvíle vychutnali čo najlepšie?