Rodina

7 prístupov, ktoré vás oberajú o radosť z rodičovstva

Radi by ste si svoju rodičovskú rolu užívali na maximum, ale neodbytná prehnaná zodpovednosť či starostlivosť vám to často komplikuje? Nestrácajte nádej! Pokúste sa vzdať sa niektorých prístupov a uvidíte, že váš rodinný život bude hneď o poznanie veselší.

9 rád, ako sa stať obľúbenou starou mamou

Vzťahy v rodinách môžu byť rôzne. Niekedy ich narodenie vnúčat zlepší, inokedy naštrbí ešte viac. Starí rodičia majú v tomto rodinnom kruhu rôzne postavenie i vplyv na výchovu detí. Hlavne babičky bývajú v rodinách buď veľmi obľúbené, alebo naopak. Existujú prístupy, vďaka ktorým sa môžu starí rodičia stať veľmi obľúbenými. Viac sa dozviete v článku.

Rodinné ráno bez stresu? Vyskúšajte týchto 7 pravidiel

Zvládnuť ráno vypraviť deti do škôlky alebo do školy občas môže predstavovať nadľudský výkon, a to hlavne vtedy, ak chodíte do práce. Viete, ako rána zvládnuť bez zbytočného stresu? Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich pravidiel.

7 jednoduchých spôsobov, ktoré vám pomôžu lepšie preniknúť do sveta vášho dieťaťa

Každý rodič túži po tom, aby si čo najlepšie so svojím dieťaťom rozumel, aby bol čo najviac súčasťou jeho života, aby si dokázali spolu čo najviac užívať. Mnohí rodičia si totiž veľmi dobre uvedomujú, že čas rýchlo plynie, dieťa rýchlo vyrastie a príležitostí byť spolu bude stále menej a menej. Čo robiť, aby ste si spoločné chvíle vychutnali čo najlepšie?

8 znakov, že vychovávate dieťa správne

Výchova detí nie je jednoduchá záležitosť. To si uvedomuje aj veľa odborníkov a v snahe pomôcť rodičom robia rôzne výskumy a vydávajú rôzne knihy alebo články, do ktorých vkladajú svoje skúsenosti a rady. Každý rodič sa totiž občas potrebuje presvedčiť o tom, že pri výchove postupuje správne.

Ako budovať pocit spolupatričnosti k svojej rodine?

Ako udržať rodinu pohromade? Ako dosiahnuť, aby deti skutočne chceli tráviť čas so svojou rodinou? Ako motivovať deti, aby svoje problémy zdieľali s rodičmi či súrodencami? Veľká časť odpovedí súvisí s rodinnou kultúrou, ktorú si vytvoríte.

Rodinné tradície pomáhajú vytvárať pevnejšie vzťahy. V čom spočíva ich sila?

Rodinné tradície sa dedia medzi generáciami. Môžu byť rovnako jedinečné a špeciálne ako samotná rodina.

Prečo je dôležité, aby rodina pravidelne jedávala spolu za stolom?

Za posledné dve desaťročia rôzne výskumy preukázali, že jednoduché vypnutie obrazoviek a skutočné spojenie medzi členov rodiny pri spoločnom jedle každý deň zlepšiť fyzické a duševné zdravie všetkých zúčastnených členov rodiny.