Zdravie

Porucha opozičného vzdoru u detí významne narúša život im aj ich blízkym. Ako s nimi vychádzať lepšie?

Deti s poruchou opozičného vzdoru (ODD) doháňajú vzdorovité správanie do extrému. Typické je pre nich ​​násilné a rušivé správanie voči rodičom, opatrovateľom a iným autoritám.

Cvičenie v tehotenstve je dôležité. Toto sú jeho výhody

Byť aktívna počas tehotenstva je dobré pre vás aj pre vaše dieťa. Pravidelná fyzická aktivita vám môže pomôcť cítiť sa fyzicky a emocionálne lepšie. Existuje množstvo potenciálnych zdravotných výhod pre ženy, ktoré cvičia počas tehotenstva, vrátane lepšej kontroly hmotnosti, zlepšenia nálady a udržiavania úrovne kondície.

Deti, ktorých starí rodičia majú nadváhu, majú takmer dvakrát vyššiu pravdepodobnosť, že budú bojovať s obezitou

Vedci upozorňujú, že na nadváhu či obezitu detí nemajú vplyv len rodičia, ale aj starí rodičia.

Syndróm rodičovského vyhorenia. Ako sa mu vyhnúť?

Rodičia majú tendenciu sústrediť sa viac na potreby svojich detí. Mnohí rodičia vkladajú do svojich detí toľko času a energie, že zanedbávajú svoje vlastné potreby. Výsledkom je rodičovské vyhorenie - stav, v ktorom ste natoľko vyčerpaný, že máte pocit, že ste na dne, fyzicky i mentálne.

Zdravé nápoje na zahriatie (nielen) pre deti

Keďže sa pomaličky ochladzuje, prichádza čas aj na teplé nápoje, ktoré nielen dobre chutia, ale zároveň posilňujú imunitu. Tieto zdravé nápoje zahrejú a potešia každé dieťa.

Aký je rozdiel medzi deťmi s ADHD a s nadmernou energiou?

Dnes o ADHD počúvame veľa. Miera diagnostiky stúpa a zdá sa, že ADHD je prvá vec, ktorú má každý na mysli, keď dieťa vystrája.

FAS hrozí deťom, ktorých matky sa počas tehotenstva úplne nevyhli alkoholu

Fetálny alkoholový syndróm (FAS) sa vyskytuje u detí, ktorých matky si počas tehotenstva úplne neodopreli alkohol. Ten vie v ktorejkoľvek chvíli zasiahnuť do vývoja plodu. Pripomenula to Zuzana Tomanová, pedagogička a terapeutka z bratislavského Centra terapie a diagnostiky Fascinujúce deti.

Pijete veľa kávy? Jej nadmerná konzumácia môže ohrozovať zdravie vášho mozgu

Koľko šálok kávy denne je priveľa a ohrozuje vaše zdravie?