Zdravie

Ako zvládnuť pobyt dieťaťa v nemocnici bez traumy?

Pobyt v nemocnici môže byť pre dieťa negatívnou skúsenosťou, ktorá môže ovplyvniť aj ďalšie jeho návštevy u lekárov a správanie. Pomôžte preto dieťaťu, aby v tomto čase zažívalo čo najmenší strach a nemalo z nemocničného prostredia traumu.

Mužská plodnosť tiež klesá s vekom – toto by ste mali vedieť, ak plánujete s deťmi počkať

Zatiaľ čo ženám často pripomínajú „biologické hodiny“ čas na usadenie sa a založenie rodiny, mnohí chlapi jednoducho nepociťujú rovnaký tlak. Neskôr ale môžu stáť pred vážnym problémom so svojou plodnosťou.

Popôrodná depresia u otcov: 9 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Aj otcovia môžu prežívať náročné psychické obdobie po narodení detí.

Psychológ: Rodičia si myslia, že dieťa nemôže mať autizmus, lebo prežíva emócie

Niektorí rodičia si myslia, že dieťa nemôže mať autizmus, lebo prežíva a prejavuje emócie. Deti s autizmom ich však bežne prežívajú a prejavujú. Majú ich len často problém regulovať a identifikovať u iných ľudí, tvrdí psychológ Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) Ivan Belica, ktorý sa venuje diagnostike a výskumu autizmu.

Porucha opozičného vzdoru u detí významne narúša život im aj ich blízkym. Ako s nimi vychádzať lepšie?

Deti s poruchou opozičného vzdoru (ODD) doháňajú vzdorovité správanie do extrému. Typické je pre nich ​​násilné a rušivé správanie voči rodičom, opatrovateľom a iným autoritám.

Cvičenie v tehotenstve je dôležité. Toto sú jeho výhody

Byť aktívna počas tehotenstva je dobré pre vás aj pre vaše dieťa. Pravidelná fyzická aktivita vám môže pomôcť cítiť sa fyzicky a emocionálne lepšie. Existuje množstvo potenciálnych zdravotných výhod pre ženy, ktoré cvičia počas tehotenstva, vrátane lepšej kontroly hmotnosti, zlepšenia nálady a udržiavania úrovne kondície.

Deti, ktorých starí rodičia majú nadváhu, majú takmer dvakrát vyššiu pravdepodobnosť, že budú bojovať s obezitou

Vedci upozorňujú, že na nadváhu či obezitu detí nemajú vplyv len rodičia, ale aj starí rodičia.

Syndróm rodičovského vyhorenia. Ako sa mu vyhnúť?

Rodičia majú tendenciu sústrediť sa viac na potreby svojich detí. Mnohí rodičia vkladajú do svojich detí toľko času a energie, že zanedbávajú svoje vlastné potreby. Výsledkom je rodičovské vyhorenie - stav, v ktorom ste natoľko vyčerpaný, že máte pocit, že ste na dne, fyzicky i mentálne.