Hry pre deti

Chcete dieťa upokojiť pred spaním? Vyskúšajte tieto aktivity

Nevyspaté deti nie sú len podráždené a nervózne. Nedostatok spánku má na ich zdravie množstvo negatívnych dopadov. Niekedy práve príprava na spánok zohráva rozhodujúcu úlohu v tom, či sa v noci dobre vyspia. Pomôcť im môžu aj aktivity, ktoré ich na kvalitný spánok dokážu pripraviť.

Hra s predmetmi z domácnosti môže podporiť rozvoj vášho dieťaťa

Jeden z výskumov upozorňuje na to, že ak sa dieťa môže v dostatočnej miere hrať s predmetmi, ktoré ho obklopujú, môže to významným spôsobom podporiť jeho vývoj.

Vonku prší? Vyskúšajte aktivity vhodné do miestnosti

Pediatri zvyčajne odporúčajú, aby batoľatá venovali každý deň aspoň 30 minút fyzickej aktivite. Odporúčajú tiež aspoň 60 minút denne venovať sa aj nejakej aktívne hre. Tieto ciele sa najlepšie plnia vonku. Ale čo robiť, keď dlhšiu dobu prší?

Zábavné aktivity pre malé deti

Rodičia či učitelia musia neustále premýšľať nad tým, ako zabaviť deti, a tak dobrých hier či aktivít nikdy nie je dosť. Dnes vám ponúka aktivity, ktoré môžete využiť doma alebo v materskej škole.

Ako podporiť dieťa v tom, aby si obľúbilo dramatické hry?

Dramatické hry predstavujú systém hier a cvičení zameraných na komplexný rozvoj detskej osobnosti. Je to tvorivý proces, v ktorom sa dieťa konaním učí rozumieť sebe i druhým. Je to učenie sa prostredníctvom zážitku.

15 vzdelávacích a zábavných aktivít pre batoľatá

Niekedy nie je vôbec potrebné vymýšľať zložité aktivity, aby sme zaujali, zabavili a zároveň niečo naučili maličké deti. Deti, ktoré majú približne dva roky, sa najradšej učia pomocou činností, ktoré sú súčasťou ich každodenného života.

Aktivity, ktoré pomáhajú upokojiť deti

Každý rodič vie, že vychovať dieťa nie je vôbec jednoduché. Krásne a radostné chvíle sa striedajú s tými horšími, kedy dieťa neposlúcha. Môže mať záchvaty hnevu a rodič si s ním vie poradiť len ťažko. Existuje viacero možností, ako sa dajú upokojiť rozbúrené detské emócie. Niekedy pomôžu jednoduché aktivity na upokojenie detí.

Zábavné aktivity, ktoré malé deti učia milovať knihy

Mnohé výskumy jasne hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je dobré, keď si dieťa čítanie obľúbi čo najskôr. Malé deti môžete k čítaniu motivovať aj pomocou rôznych hier a zábavných aktivít.