Hry pre deti

Aktivity, ktoré pomáhajú upokojiť deti

Každý rodič vie, že vychovať dieťa nie je vôbec jednoduché. Krásne a radostné chvíle sa striedajú s tými horšími, kedy dieťa neposlúcha. Môže mať záchvaty hnevu a rodič si s ním vie poradiť len ťažko. Existuje viacero možností, ako sa dajú upokojiť rozbúrené detské emócie. Niekedy pomôžu jednoduché aktivity na upokojenie detí.

Zábavné aktivity, ktoré malé deti učia milovať knihy

Mnohé výskumy jasne hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je dobré, keď si dieťa čítanie obľúbi čo najskôr. Malé deti môžete k čítaniu motivovať aj pomocou rôznych hier a zábavných aktivít.

15 lacných jesenných aktivít, ktoré môžete robiť s deťmi

Niekedy možno nechcete minúť veľa peňazí, ale napriek tomu chcete s deťmi zažiť niečo zaujímavé a pekné. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých a zároveň lacných aktivít, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi počas jesenných dní.

Zábavné hudobné aktivity pre deti

Hudba prináša deťom nielen umelecký zážitok, ale pozitívne vplýva aj na ich zdravie a kvalitu života. Lieči a uzdravuje, aktivizuje, podporuje pamäť, fantáziu, intuíciu a kreativitu. Vo voľných chvíľach sa môžete s deťmi venovať aj hudbe a rôznym pohybovým aktivitám. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich hudobných hier a aktivít.

Ako naučiť dieťa písať a spoznávať písmená zábavným spôsobom?

Veľa detí túži po tom, aby sa už v predškolskom veku spoznali písmená a niektoré sa ich chcú aj naučiť písať. Môžete na to využiť niekoľko zábavných aktivít.

15 zábavných spôsobov, ako sa hrať vonku s deťmi

O chvíľu tu máme jar. Väčšinou budete s deťmi vonku. Vyskúšali ste už veľké množstvo aktivít a chcete ešte stále prekvapovať niečím novým? Možno vás zaujme niektorá aktivita uvedená v tomto článku.

Prečo s deťmi využívať gameschooling?

Hry učia deti mnoho. Dajte im v ich živote dostatočný priestor.

Hry do prírody: Máte pocit, že sa vaše dieťa nudí? Vyberte sa spoločne do lesa či na lúku

Už ste vyskúšali hojdačku, pieskovisko, šmýkačku, trampolínu, bazén, množstvo výletov? A ešte stále sa vaše dieťa nudí? Vyberte sa do lesa a vyskúšajte niekoľko úplne jednoduchých aktivít, ktoré zvládnu aj malé deti. Možno sa zabavíte vy aj ony.