Zaujímavosti a inšpirácie

Veci, ktoré môžete robiť na Štedrý deň ako rodina

Čo robiť na Štedrý deň a večer, aby ste si to spoločne užili ako rodina?

Mindfulness učí deti v škôlke sústredeniu sa na prítomnosť

Dnešné deti majú veľmi oslabenú pozornosť. Ťažko sa sústredia a ovládajú. Mindfulness môže byť cestou, ako zlepšiť ich prežívanie prítomnosti.

Rodová identita a jej vývin

Čoraz viac sa v spoločnosti otvorene hovorí o skupine ľudí, ktorí sa necítia v zhode s pohlavím, ktoré im bolo dané pri narodení. Ako sa vyvíja rodová identita a čo to presne znamená?

Ako s deťmi zvládnuť dlhú cestu autom?

Pre mnohých ľudí predstavuje cestovanie podstatnú a neoddeliteľnú súčasť života. Ak však máte malé deti, možno vás čaká hlavne v lete, počas dlhších presunov autom, problém s tým, ako zaujať deti tak, aby dlhšiu cestu autom zvládli bez väčších problémov. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich nápadov.

55 inšpiratívnych citátov, ktoré potrebuje počuť každá mama

Všetky mamy občas potrebujú povzbudenie a inšpiráciu. Možno vás potešia práve citáty, ktoré sme pre vás pripravili.

Tradície a zvyky na Veľkú noc

Poznáte však tradície a zvyky, ktoré sa spájajú s veľkonočnými svatkami?

Vonku prší? Vyskúšajte aktivity vhodné do miestnosti

Pediatri zvyčajne odporúčajú, aby batoľatá venovali každý deň aspoň 30 minút fyzickej aktivite. Odporúčajú tiež aspoň 60 minút denne venovať sa aj nejakej aktívne hre. Tieto ciele sa najlepšie plnia vonku. Ale čo robiť, keď dlhšiu dobu prší?

Ivana o svojom boji s úzkosťami: Z človeka, ktorý miluje svet, sa stane človek, ktorý sa ho bojí

Strach o seba, o blízkych, o život, o veci, ktoré by iných ľudí ani nenapadli sprevádzajú ľudí s úzkostnou poruchou každý deň. Ivana ňou trpí niekoľko rokov a svoj každodenný boj s Generalizovanou úzkostnou poruchou začala zdieľať aj verejne.