Zaujímavosti a inšpirácie

Ako s deťmi zvládnuť dlhú cestu autom?

Pre mnohých ľudí predstavuje cestovanie podstatnú a neoddeliteľnú súčasť života. Ak však máte malé deti, možno vás čaká hlavne v lete, počas dlhších presunov autom, problém s tým, ako zaujať deti tak, aby dlhšiu cestu autom zvládli bez väčších problémov. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich nápadov.

55 inšpiratívnych citátov, ktoré potrebuje počuť každá mama

Všetky mamy občas potrebujú povzbudenie a inšpiráciu. Možno vás potešia práve citáty, ktoré sme pre vás pripravili.

Tradície a zvyky na Veľkú noc

Poznáte však tradície a zvyky, ktoré sa spájajú s veľkonočnými svatkami?

Vonku prší? Vyskúšajte aktivity vhodné do miestnosti

Pediatri zvyčajne odporúčajú, aby batoľatá venovali každý deň aspoň 30 minút fyzickej aktivite. Odporúčajú tiež aspoň 60 minút denne venovať sa aj nejakej aktívne hre. Tieto ciele sa najlepšie plnia vonku. Ale čo robiť, keď dlhšiu dobu prší?

Ivana o svojom boji s úzkosťami: Z človeka, ktorý miluje svet, sa stane človek, ktorý sa ho bojí

Strach o seba, o blízkych, o život, o veci, ktoré by iných ľudí ani nenapadli sprevádzajú ľudí s úzkostnou poruchou každý deň. Ivana ňou trpí niekoľko rokov a svoj každodenný boj s Generalizovanou úzkostnou poruchou začala zdieľať aj verejne.

Ako podporiť dieťa v tom, aby si obľúbilo dramatické hry?

Dramatické hry predstavujú systém hier a cvičení zameraných na komplexný rozvoj detskej osobnosti. Je to tvorivý proces, v ktorom sa dieťa konaním učí rozumieť sebe i druhým. Je to učenie sa prostredníctvom zážitku.

9 rád, ako sa stať obľúbenou starou mamou

Vzťahy v rodinách môžu byť rôzne. Niekedy ich narodenie vnúčat zlepší, inokedy naštrbí ešte viac. Starí rodičia majú v tomto rodinnom kruhu rôzne postavenie i vplyv na výchovu detí. Hlavne babičky bývajú v rodinách buď veľmi obľúbené, alebo naopak. Existujú prístupy, vďaka ktorým sa môžu starí rodičia stať veľmi obľúbenými. Viac sa dozviete v článku.

Hračky, ktoré inšpirujú deti k samostatnej hre

Prinútiť deti, aby sa hrali samostatne, môže byť zložité. Správne hračky však môžu inšpirovať deti všetkých vekových kategórií k tomu, aby skúmali, učili sa a hrali sa samy.