Kam do škôlky

Najkrajšie škôlky na Slovensku sú pre deti skutočným rajom

Ozajstný raj pre deti. Aj takto by sa dali opísať niektoré slovenské škôlky, kde tímy architektov a učiteľov mysleli na deti do posledného detailu.

10 pozitív, ktoré vaše dieťa čakajú v materskej škole

Hoci je každému dieťaťu najlepšie v blízkosti mamy a nič tento pocit nenahradí, ak sa časom rozhodnete poslať vašu ratolesť do materskej školy, dokáže ho to tiež obohatiť v rôznych smeroch. V čom je teda pre deti príchod do kolektívu pozitívom?

Ako sa Emka a jej mama učili zvládnuť nástup do škôlky

Odborníčky na základe konkrétneho príkladu malej Emky a jej mamy vykresľujú, ako zvládnuť úvodné obdobie v škôlke.

Detská psychologička radí, ako zvládnuť najčastejšie problémy detí v škôlke

Nástup do škôlky nie je ľahká situácia ani pre dieťa, ani pre rodiča. S akými problémami sa môžete stretnúť a ako na ne reagovať?

Psychologička radí, ako zvládnuť adaptáciu detí v jasliach

Ako uľahčiť nástup dieťaťa do jasličiek? Detská psychologička Petra Arslan Šinková hovorí, že každý rodič i dieťa prežíva toto obdobie inak. Dodržiavanie niekoľkých zásad však môžu adaptáciu dieťaťa v jasliach zjednodušiť.

Zápisy do materských škôl - všetko, čo potrebujete vedieť o zápise do škôlky

Zápisy do materských škôl začínajú už o pár dní. Tento rok by mali prebiehať v termíne od 30. apríla do 31. mája 2019. Viete, čo všetko vás pri zápise čaká?

Psychologička o nástupe detí do škôlky: Odlúčenie je vždy spojené so smútkom a je to v poriadku

PETRA ARSLAN ŠINKOVÁ, psychologička a majiteľka predškolských zariadení, hovorí, ako deti prežívajú nástup do škôlky, čo sa v nich odohráva a ako im môžeme pomôcť nezažiť pri odlučovaní od rodičov traumu.

Pri mame je deťom najlepšie, ale nie každá má na výber

Ak chce mama pracovať, dieťa by nemalo byť prekážkou v tom, aby sa žena mohla do práce vrátiť. Platí, že keď je mama spokojná, tak je spokojné aj dieťa. Realita je však komplikovanejšia a rodina sa s ňou musí popasovať.