Sebarozvoj a motivácia

Ako čo najlepšie využiť čas s deťmi a stráviť ho kvalitne?

Život je pre dnešné rodiny uponáhľaný. Medzi prácou, školou a ďalšími mimoškolskými aktivitami detí sa čoraz ťažšie hľadá kvalitný spoločný čas s deťmi. Čas strávený v rodine však môže byť práve tým, čo potrebujete na osvieženie a načerpanie nových síl.

Mnoho žien po narodení detí vyhorí ako fakľa. 5 žien hovorí o vlastnej skúsenosti s materstvom a ako ho prežiť spokojnejšie

Hoci sa prípravám na pôrod venuje dnes veľa priestoru, na samotné materstvo a, čo to znamená byť matkou, vás nepripraví nikto. Ani vlastná matka. Je to jedinečná cesta radosti, ale aj omylov, pádov, aj únavy každej jednej ženy, ktorá sa matkou stáva. Prečo sú dôležité hranice a ako sa postarať najskôr o seba, prezradí päť žien, ktoré si všetkými úskaliami materstva prešli.

Rodičovstvo a sebaprijatie

Rodičovstvo je veľká zmena v živote každého človeka. Strácame pocit slobody a cítime zvýšené nároky na seba. Musíme sa vzdať mnohých vecí a zmeniť svoj život, ktorý sme doteraz mali.

Čítaním nahlas si môžete precvičovať všímavosť

Čítanie nahlas je dobrým spôsobom, ako trénovať všímavosť alebo mindfulness. 

Rodičia, nezabúdajte sa starať aj o seba

Len čo sa staneme rodičmi, stredom nášho vesmíru sa ako mávnutím čarovného prútika stanú deti. Vnímame, čo chcú, potrebujú a automaticky to napĺňame. Nemali by sme ale pri tom zabúdať ani sami na seba. Starostlivosť o seba je totiž rovnako dôležitá.

Ako spolupracovať pri výchove detí po rozvode či rozchode?

Ak rodičia nedokázali existovať ako pár, nebýva pre nich jednoduché zvládanie jednotnej výchovy detí po rozchode. Pre deti je to však veľmi dôležité.

Vychovávate dieťa bez partnera? Inšpirujte sa, ako to zvládnuť

Čoraz viac rodičov vychováva dieťa bez partnera. Ak patríte medzi nich, na tieto veci by ste mali myslieť.

8 vecí, ktoré vám pomôžu stráviť viac času s rodinou

Ako si spraviť viac času na rodinu, keď máme tak veľa povinnosti?