Sebarozvoj a motivácia

Ako sa cítiť sebaisto ako čerstvá matka

Ocitnúť sa v roly matky môže byť aj po mesiacoch čakania na príchod bábätka pre mnohé ženy náročné. Ako tieto chvíle zvládnuť čo najlepšie?

Strom vďačnosti si môžete vyrobiť aj s deťmi. Ako na to?

Všetci vieme, že vďačnosť je dôležitou súčasťou nášho života. O to dôležitejšie je pravidelne si v rodinách pripomínať, za čo môžeme byť každý deň vďační. Pomôcť vám v tom môžu aj stromy vďačnosti.

Prečo si matky čoraz častejšie vyberajú prácu na voľnej nohe namiesto návratu do zamestnania?

Príchod dieťaťa zmení život mnohým mamám od základov a často sa to dotkne aj pracovnej oblasti. Čoraz viac žien siaha po práci na voľnej nohe, aby dokázali skĺbiť starostlivosť o rodinu a zároveň mohli zarábať financie.

Chcete byť lepším rodičom? Starajte sa viac o seba

Je veľmi dôležité, aby ste sa o svoje telo, myseľ a dušu starali každý deň, nielen keď ochoriete. Aj vaše deti potrebujú rodiča, ktorý je zdravý nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Ako čo najlepšie využiť čas s deťmi a stráviť ho kvalitne?

Život je pre dnešné rodiny uponáhľaný. Medzi prácou, školou a ďalšími mimoškolskými aktivitami detí sa čoraz ťažšie hľadá kvalitný spoločný čas s deťmi. Čas strávený v rodine však môže byť práve tým, čo potrebujete na osvieženie a načerpanie nových síl.

Mnoho žien po narodení detí vyhorí ako fakľa. 5 žien hovorí o vlastnej skúsenosti s materstvom a ako ho prežiť spokojnejšie

Hoci sa prípravám na pôrod venuje dnes veľa priestoru, na samotné materstvo a, čo to znamená byť matkou, vás nepripraví nikto. Ani vlastná matka. Je to jedinečná cesta radosti, ale aj omylov, pádov, aj únavy každej jednej ženy, ktorá sa matkou stáva. Prečo sú dôležité hranice a ako sa postarať najskôr o seba, prezradí päť žien, ktoré si všetkými úskaliami materstva prešli.

Rodičovstvo a sebaprijatie

Rodičovstvo je veľká zmena v živote každého človeka. Strácame pocit slobody a cítime zvýšené nároky na seba. Musíme sa vzdať mnohých vecí a zmeniť svoj život, ktorý sme doteraz mali.

Čítaním nahlas si môžete precvičovať všímavosť

Čítanie nahlas je dobrým spôsobom, ako trénovať všímavosť alebo mindfulness.