Výchova a vývoj detí

10 spôsobov, ako aj bez slov povedať deťom, že ich milujete

Láska spája ľudí a dáva nám pocit bezpečia, radosti a nádeje. Existuje veľa spôsobov, ako môžete svojim deťom povedať „ľúbim ťa“ aj bez toho, aby ste použili slová.

Oteckovia, vyhraďte si čas na svoje dcéry. Váš vzťah bude mať úplne iný rozmer

Ako spoločné chvíle otca s dcérou zlepšia ich vzťah? A ako ich napĺňať?

Ako môžu rodičia pomôcť svojim tínedžerom plánovať budúcnosť

Mladému človeku sa môže pod ochrannými krídlami rodičov javiť budúcnosť vzrušujúco. Avšak vtedy, keď sa priblíži ozajstná nezávislosť a s ňou aj zodpovednosť, zrazu sa budúcnosť stane niečím, z čoho môže mať strach.

Syndróm vyhorenia sa týka aj detí a dospievajúcich. Aké má príznaky?

Často dnes počuť o vyhorení u dospelých. Stres z práce, vysoké nároky na výchovu detí a mnohé ďalšie faktory si vyberajú daň na fyzickom aj psychickom zdraví. Čo je horšie, tento problém sa netýka len dospelých. V dnešnej dobe sú už aj deti vystavené silnému tlaku a má to svoje následky aj v podobe syndrómu vyhorenia.

Chcete vychovať úspešné a finančne nezávislé deti? Týmto 7 chybám by ste sa mali vyhnúť!

Rodičia sa snažia pre deti robiť prirodzene to najlepšie. Vo finančnej oblasti sa to mnohým ale nedarí. Experti preto pomenovali 7 najčastejších chýb, ktoré rodičia robia pri výchove detí a sťažujú tak ich cestu k budúcemu úspechu.

7 skutkov láskavosti, ktoré dokážu urobiť všetky deti

Láskavý človek sa úprimne zaujíma o radosť a dobro druhých. Láskavosť je dôležitá vlastnosť, ktorá pomáha ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáha v tom, aby sme sa dokázali navzájom prijať, aby sme sa rešpektovali a tolerovali. Je dobré, keď dospelí sú pre deti nielen dobrými vzormi láskavosti, ale túto schopnosť s nimi aj cielene precvičujú.

Ako sa detí pýtať, aký mali deň v škole, aby vám odpovedali

Mnohí rodiča často na otázku „Aký si mal deň?“ nedostanú od dieťaťa žiadnu odpoveď alebo len veľmi stručnú. Ako môžeme pozitívne pôsobiť na svoje deti, aby sa nám otvorili sa a podelili sa s nami o zážitky zo svojho dňa v škole?

Veci, ktoré vedú deti po zlej ceste

Pre tínedžerov je typické, že sa niekedy správajú riskantne a dostávajú sa aj do problémov. Niečo z toho je obyčajná rebélia a testovanie hraníc. Inokedy môže ísť o hlbší problém.