Výchova a vývoj detí

Ako pomôcť dieťaťu prekonať stratu priateľstva?

Rozchody sú pre každého ťažké. Prežívame negatívne emócie i stres a tieto skúsenosti majú priamy vplyv na naše telo. A je jedno, či ide o nešťastnú lásku alebo stratu priateľa či priateľky. Rovnako ako dospelí, tak aj deti a tínedžeri pri rozchodoch trpia. Ako im môžu rodičia pomôcť?

Kreatívne otázky, ktoré môžete položiť svojim deťom, keď sa chcete dozvedieť o ich školskom dni

Zaujíma vás, čo robili deti v škole? Skúste im klásť otázky inak.

10 rád pre rodičov starších detí

Odborníci radia že, dobré rady sú tie, ktoré sa vám zdajú rozumné, na vaše deti majú pozitívny vplyv a do domácnosti prinášajú pohodu. Možno si vyberiete niektoré práve z tých, ktoré vám ponúkame v tomto článku.

Ako pomôcť deťom pri prechode do novej školy

Zmene školy sa deti skôr či neskôr nevyhnú. Ako im môžete pomôcť s touto skúsenosťou?

Prehnaná starostlivosť rodičov môže deťom zničiť kariéru v dospelosti

Každý chce, aby z jeho detí vyrástli úspešní a šťastní dospelí. Ako rodičia môžete mať veľký vplyv na svoje deti aj v oblasti dosahovania úspechu, ale mnohé rodičovské prístupy v skutočnosti brzdia ich budúci kariérny postup. Na čo si dávať pozor?

10 zručností a návykov, ktoré deti potrebujú v dnešnom svete

V škole sa deti učia čítať, písať, počítať, spoznávajú dejiny a formuje sa ich osobnosť. Niekedy sa však v školách venuje pozornosť aj takým veciam, ktoré pre život nie sú až také dôležité a zabúda sa na tie, ktoré sa v súčasnom svete stávajú pre človeka nevyhnutnosťou. Pozrime sa na zručnosti a návyky, ktoré im pomáhajú žiť šťastnejší život v dnešnom svete.

8 spôsobov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa rodičovskej viny

Dôležité je vedieť, že pocity viny sa vďaka správnym krokom dajú prekonať. Tieto tipy vám môžu pri tom pomôcť.

15 večerných aktivít, ktoré zbližujú celú rodinu

Rodinné rituály majú zmysel pre všetkých členov rodiny. Každá rodina ich má prispôsobené vlastným predstavám. Možno aj vy hľadáte niečo, čo by ešte viac zblížilo členov vašej rodiny. Skúste vyskúšať nejaké večerné hry a zábavné aktivity.