Výchova a vývoj detí

Metódy, ktoré pomáhajú deťom pracovať s emóciami

Dnes je už veľmi dobre známe, že deti si nevystačia iba s dobre osvojeným množstvom informácií o svete, ale potrebujú sa dozvedieť viac aj o tom, kým a akí sú, ako ich vníma okolie, aké majú potreby, želania a tiež aké emócie prežívajú. Ak chcete deti učiť spoznávať ich citový svet, môžu vám pri tom pomôcť aj niektoré z nasledujúcich metód.

6 spôsobov, ako motivovať deti, keď ich nič nezaujíma

Všetci rodičia snívajú o tom, že vychovajú motivované a aktívne deti, ktoré si vďaka motivácii zabezpečia prístup k lepším životným príležitostiam. Ale čo robiť, ak sa dieťa nechce rozvíjať a učiť alebo sa odmietne snažiť o úspech? Ako ho motivovať, keď je úplne ľahostajné k tomu, čo sa okolo neho deje?

Ranná rutina: Ako pripraviť deti do školy a nestratiť každé ráno nervy?

Prečo sa rána s deťmi zdajú byť také ťažké?

Nechce s vami dieťa úprimne komunikovať? Vyskúšajte tieto tipy

Ste rodič, ktorý má pocit, že vás vaše deti nepočúvajú, čo hovoríte a rozmýšľate, ako to zmeniť? Máte pocit, že medzi vami a nimi existuje bariéra, ktorá spôsobuje, že sa stráca úprimnosť? Chcete, aby vám dôverovali, aby ste mali lepší vzťah? Vyskúšajte nasledujúce tipy.

Ako nadmerná ochrana a starostlivosť môže škodiť dieťaťu?

Rodičia deťom pomáhajú na každom kroku v tej najlepšej viere, že ich chcú čo najlepšie vychovať. Výskumy však ukazujú, že nadmerná ochrana a starostlivosť môžu deťom aj ublížiť, a to vo viacerých oblastiach ich života.

Rodičovské prístupy, ktoré škodia deťom

Existuje veľké množstvo výchovných prístupov. Niekedy je ťažké si vybrať tie najsprávnejšie. Najlepší spôsob, ako si udržať dlhý, silný a zdravý vzťah, je vyhnúť sa takým činnostiam a prístupom, ktoré deti oslabujú.

Známky, že vaše dieťa zápasí s duševnými problémami a môže potrebovať terapeuta

Nie každý problém dieťaťa je dôvodom na obavy. Kedy by ste ale ako rodič mali spozornieť a vyhľadať odbornú pomoc?

Ako rozpoznať prejavy nezdravého priateľstva medzi deťmi?

Priateľstvá sú dôležitou súčasťou života dieťaťa. Ale nie všetky priateľstvá sú obohacujúce alebo vhodné pre vaše dieťa. V skutočnosti môžu niektoré priateľstvá spôsobiť, že vaše dieťa bude cítiť úzkosť, stres a zmätok v duši. Ako zistiť, že nejaké priateľstvo vášmu dieťaťu neprospieva?