Výchova a vývoj detí

Ako vychovať emocionálne inteligentné dieťa?

Rešpektovanie emócií je najdôležitejšou úlohou rodiča pri výchove detí. Ak sa vy a váš partner správate k sebe navzájom a k deťom s citovým povedomím a empatiou , vaše deti sa budú oveľa pravdepodobnejšie tešiť zo silného duševného zdravia, stabilných, uspokojivých vzťahov a odmeňujúceho pracovného života.

Čo robiť, aby deti chceli s vami spolupracovať?

Každý rodič túži po krásnych vzťahoch, vzájomnom porozumení, príjemnej komunikácii či spolupráci so svojimi deťmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dopracovať k tomuto cieľu.

Ako osláviť sviatky bez toho, aby ste svojim deťom kupovali kopu darčekov?

Pokiaľ ide o hračky, menej je viac. Stále znova a znova štúdie zisťujú, že deti sú nápaditejšie a sústredenejšie, keď sú obklopené menším počtom hračiek.

Tipy, ako lepšie komunikovať s dospievajúcim tínedžerom

Komunikácia s tínedžermi môže byť pre rodičov niekedy ťažká, ale aj v tomto prípade existujú spôsoby, ako možno drobnými zmenami dospieť k pozitívnym výsledkom.

7 vecí, po ktorých túži nahnevané dieťa, aj keď vám to nepovie

Keď dieťa niečo nahnevá, môže sa prestať komunikovať s rodičmi. Síce nehovorí vety či slová, ale ukrýva v sebe veľa toho, čo by chcelo povedať, len možno nemá na to silu. V článku sa pozrieme na to, čo deti v takýchto situáciách najviac trápi.

6 dôvodov, prečo krik pri výchove nepomáha

Sú situácie, keď rodičia zvýšia hlas. Rodičovstvo je náročné a občas sa vyskytnú situácie, v ktorých sa nedá vyhnúť hnevu či kričaniu. Dobré je však vedieť, prečo kričanie deťom viac škodí, ako pomáha.

Výhody, ktoré prinášajú deťom umelecké aktivity

Divadlo, spev, tanec či recitácia nepredstavujú pre deti nielen zábavu. Tieto umelecké aktivity sú aj kľúčom k tomu, že deti sú kreatívnejšie, komunikatívnejšie, veselšie a spokojnejšie.

Ako nevychovať rozmaznané dieťa?

Z rozmaznaných detí často môžu vyrásť sebeckí, prchkí a panovační dospelí, ktorí majú často problémy vo vzťahoch. Mnohí rodičia si toto uvedomujú, a preto robia všetko pre to, aby vychovali také dieťa, ktoré nie je rozmaznané. Ktoré kroky im v tom môžu výrazne pomôcť?