Zdravie

Ako zmierniť napätie a úzkosť z nástupu do školy?

Začiatok nového školského roka je pre väčšinu detí vzrušujúci. Ale tiež to podnecuje prudký nárast úzkosti.

Ploché nohy u detí: Ako ich rozpoznať a je treba sa ich obávať?

Plochá noha sa zvyčajne prirodzene upraví. Problémom je, keď plochá noha pretrváva, spontánne sa objavuje u starších detí alebo v neskoršom veku alebo je spojená s bolesťou a postihnutím.

Záujem o očkovanie proti HPV u detí výrazne stúpa, vyplýva zo štatistík

Sprístupnenie plne hradeného očkovania 9-valentnou vakcínou proti HPV pre všetky 12-ročné dievčatá a chlapcov v máji výrazne zvýšilo záujem o prevenciu na Slovensku. Dokazujú to nové štatistiky zdravotných poisťovní, ale aj skúsenosti slovenských pediatrov.

Ekopsychologička P. Gajdošociová: Liek na viaceré choroby existuje. Stačí chodiť von

Trávenie času v prírode znižuje úzkosť a stres u žiakov. Prieskumy navyše ukázali, že denne stačí aspoň jedna hodina aktívneho času v prírode a už sú viditeľné prvé zmeny.

Nerealistické očakávania od detí s ADHD. Tieto veci by ste si mali uvedomiť!

Deti, ktoré majú ADHD, rozmýšľajú a správajú sa inak. Často od nich ale my dospelí žiadame veci, ktoré objektívne nie sú schopné splniť.

Telesná dysmorfická porucha: Je vaše dieťa posadnuté svojím telom? Zbystrite pozornosť

Žijeme v období kultu tela, takže vo všeobecnosti v celej spoločnosti sa kráse tela venuje veľa priestoru, a to hlavne v médiách. Samozrejme, ovplyvňuje to aj deti. Niekedy to môže mať na ne negatívny vplyv a môže sa to odzrkadliť aj na ich zdraví.

5 spôsobov, ako pomôcť deťom zvládnuť stres

Stres je považovaný za súčasť každodenného života. Stresovým situáciám sú vystavované už deti v skorom veku, keď spúšťačom stresu môže byť čokoľvek negatívne. Je dobré, keď ich rodičia učia stresové situácie prekonávať. Ako to môžu urobiť čo najlepším spôsobom?

Tínedžeri potrebujú veľa spánku, aby boli zdraví, hoci ho mnohí ignorujú

Súčasné výskumy sa zamerali aj na skúmanie spánku tínedžerov a dospeli k zaujímavým zisteniam. Prečo je pre tínedžerov spánok tak dôležitý?