Zdravie

Tínedžerov s najväčším rizikom sebapoškodzovania je možné identifikovať takmer o desať rokov skôr, ako si začnú ubližovať

Vedci identifikovali dve podskupiny dospievajúcich, ktorí sa sebapoškodzujú, a preukázali, že je možné predpovedať tých, u ktorých je najväčšie riziko sebapoškodzovania takmer desať rokov predtým, ako sa začnú sebapoškodzovať.

Schizofrénia u detí a dospievajúcich. Ako sa prejavuje?

Duševná porucha schizofrénia sa objavuje aj u detí a dospievajúcich. 

Prečo očkovať proti covidu aj deti a tínedžerov? Rozhovor s pediatričkou Elenou Prokopovou

Od pondelka sa do čakárne na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 môžu prihlasovať už aj deti od 12 do 15 rokov. Pediatrička Elena Prokopová, ktorá je aj členkou konzília odborníkov, v rozhovore vysvetľuje otázky rodičov.

Pediatrička Elena Prokopová: Ak by sme do škôl pustili deti, ktoré nebudú ani zaočkované, ani testované, bola by to diskriminácia očkovaných

Od pondelka sa do čakárne na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 môžu prihlasovať už aj deti od 12 do 15 rokov. Pediatrička Elena Prokopová, hlavná odborníčka MZ SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast a tiež členka konzília odborníkov v rozhovore vysvetľuje, prečo dať zaočkovať dieťa, hoci je covidová situácia momentálne dobrá.

Kvalitný spánok u dieťaťa v puberte

Nielen dospelí, ale aj deti môžu mať problémy so spánkom. Keď sa už v puberte naučia používať stratégie samoregulácie, môže im to pomôcť vyriešiť problémy so spánkom.

O obezite a nadváhe u detí s vedcom Milanom Sedliakom

Kilá navyše pribudnú ľahko aj deťom. Tento problém si však môžu niesť na svojich pleciach ako bremeno aj do dospelosti. Ako sa to stane? Čo spôsobuje nadváhu a obezitu u detí a ako sa jej vyhnúť?

Deti a Covid-19: Tisíce detí na Slovensku už prekonali Covid bez príznakov. Rodičov preto môže prekvapiť postcovidový syndróm

Boj s koronavírusom nemáme ešte zďaleka vyhratý, ale svitá na lepšie časy. Stále sa ale treba mať na pozore, lebo Covid nezriedka postihne aj deti a hoci sú bezpríznakové, aj u nich sa objavuje postcovidový syndróm.

Deti a Covid-19: Aká je momentálne realita na Slovensku?

Ako vyzerá realita na Slovensku s chorobnosťou detí v súvislosti s Covid-19? Aká je aktuálna situácia na detských covidových oddeleniach? A kedy sa otvoria školy opäť pre všetky deti?