Zdravie

Nerealistické očakávania od detí s ADHD. Tieto veci by ste si mali uvedomiť!

Deti, ktoré majú ADHD, rozmýšľajú a správajú sa inak. Často od nich ale my dospelí žiadame veci, ktoré objektívne nie sú schopné splniť.

Telesná dysmorfická porucha: Je vaše dieťa posadnuté svojím telom? Zbystrite pozornosť

Žijeme v období kultu tela, takže vo všeobecnosti v celej spoločnosti sa kráse tela venuje veľa priestoru, a to hlavne v médiách. Samozrejme, ovplyvňuje to aj deti. Niekedy to môže mať na ne negatívny vplyv a môže sa to odzrkadliť aj na ich zdraví.

5 spôsobov, ako pomôcť deťom zvládnuť stres

Stres je považovaný za súčasť každodenného života. Stresovým situáciám sú vystavované už deti v skorom veku, keď spúšťačom stresu môže byť čokoľvek negatívne. Je dobré, keď ich rodičia učia stresové situácie prekonávať. Ako to môžu urobiť čo najlepším spôsobom?

Tínedžeri potrebujú veľa spánku, aby boli zdraví, hoci ho mnohí ignorujú

Súčasné výskumy sa zamerali aj na skúmanie spánku tínedžerov a dospeli k zaujímavým zisteniam. Prečo je pre tínedžerov spánok tak dôležitý?

Unikátny dokument mapuje detské duševné problémy a krízy

Pozrite si špeciál dokumentárneho cyklu Život za zdí, pojednávajúci o duševných ochoreniach a krízach detí a dospievajúcich. V jeho štrnástich dieloch vystupuje 27 odborníkov v oblasti duševného zdravia detí a dospievajúcich mladých ľudí.

Prečo by sa mali dospievajúci vyhýbať energetickým nápojom

Lekárska komunita odrádza rodičov od toho, aby deti a dospievajúci konzumovali energetické nápoje pravidelne.

Behaviorálna terapia pre deti s ADHD

Deti s ADHD často prejavujú správanie, ktoré môže veľmi rušivo pôsobiť na ostatných. Jedným z prístupov, ktorý môže byť pre deti s poruchou pozornosti užitočný, je behaviorálna terapia. 

Školáci majú veľký problém so správnym držaním tela, upozorňuje pediatrička

Odporúča preto nielen úpravu sedenia, ale aj prirodzený pohyb na posilnenie chrbtového svalstva.