Zdravie

Body Shaming: Ako ho prekonať?

Body shaming je definovaný ako akt nevhodných a negatívnych komentárov o hmotnosti alebo veľkosti inej osoby. Často je to niečo, čomu sú vystavení ľudia s nadváhou, ale existuje rastúci trend v kritizovaní tých, ktorí vyzerajú „príliš chudo“.

Detská obezita a problémy s hmotnosťou. Ako takýmto deťom pomôcť?

Detská obezita a problémy s hmotnosťou sa môžu stať celoživotným problémom. Ako takýmto deťom pomôcť?

Ako zmierniť napätie a úzkosť z nástupu do školy?

Začiatok nového školského roka je pre väčšinu detí vzrušujúci. Ale tiež to podnecuje prudký nárast úzkosti.

Ploché nohy u detí: Ako ich rozpoznať a je treba sa ich obávať?

Plochá noha sa zvyčajne prirodzene upraví. Problémom je, keď plochá noha pretrváva, spontánne sa objavuje u starších detí alebo v neskoršom veku alebo je spojená s bolesťou a postihnutím.

Záujem o očkovanie proti HPV u detí výrazne stúpa, vyplýva zo štatistík

Sprístupnenie plne hradeného očkovania 9-valentnou vakcínou proti HPV pre všetky 12-ročné dievčatá a chlapcov v máji výrazne zvýšilo záujem o prevenciu na Slovensku. Dokazujú to nové štatistiky zdravotných poisťovní, ale aj skúsenosti slovenských pediatrov.

Ekopsychologička P. Gajdošociová: Liek na viaceré choroby existuje. Stačí chodiť von

Trávenie času v prírode znižuje úzkosť a stres u žiakov. Prieskumy navyše ukázali, že denne stačí aspoň jedna hodina aktívneho času v prírode a už sú viditeľné prvé zmeny.

Nerealistické očakávania od detí s ADHD. Tieto veci by ste si mali uvedomiť!

Deti, ktoré majú ADHD, rozmýšľajú a správajú sa inak. Často od nich ale my dospelí žiadame veci, ktoré objektívne nie sú schopné splniť.

Telesná dysmorfická porucha: Je vaše dieťa posadnuté svojím telom? Zbystrite pozornosť

Žijeme v období kultu tela, takže vo všeobecnosti v celej spoločnosti sa kráse tela venuje veľa priestoru, a to hlavne v médiách. Samozrejme, ovplyvňuje to aj deti. Niekedy to môže mať na ne negatívny vplyv a môže sa to odzrkadliť aj na ich zdraví.