Technológie v rodine

Nepodceňujte výzvy na sociálnych sieťach pre deti a dospievajúcich. Ich nebezpečenstvo môže byť vysoké

Deti na celom svete sa zúčastňujú rôznych internetových výziev. Niektoré, aby zapôsobili na svojich priateľov, iné s nádejou, že ich videá sa stanú virálnymi o ony známymi. Ich následky ale môžu byť tragické.

Tamara Rogožníková Gončarova: Dieťa do 13 rokov nemá čo na sociálnej sieti robiť

O prínosoch i hrozbách sociálnych sietí sme sa rozprávali s Tamarou Rogožníkovou Gončarovou, expertkou na komunikáciu na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a TikTok.

Stránský: Za posledné roky sa IQ ľudí nezvyšuje, stúpa i počet ľudí s depresiou

Stránský je presvedčený, že robíme aktivity, ktoré len stimulujú náš mozog do určitej úrovne, ale nenabáda nás to skutočne premýšľať, diskutovať a riešiť veci.

Ako vychovať dobrého digitálneho občana?

Digitálny svet a fyzický svet sú si viac podobné, ako si ľudia myslia. Internet nám v mnohých ohľadoch skvalitnil a uľahčil život, no vytvoril aj nové problémy. Dospelí by mali povzbudzovať deti, aby sa správali zodpovedne a stali sa uvedomelými digitálnymi občanmi.

Patria digitálne technológie do škôl aj po pandémii? Aká má byť ich úloha pri vzdelávaní detí? Odpovedá expertka Zuzana Molčanová

Ako bude vyzerať vyučovanie v školách po pandémii? Ako môžu školy pripraviť žiakov na budúcnosť, ktorá bude významne prepojená s digitálnymi technológiami?

Vedci zistili, že vplyv sociálnych médií na pohodu detí sa počas dospievania líši

Medzinárodný tím vedcov tvrdí, že dievčatá a chlapci môžu byť zraniteľnejší voči negatívnym vplyvom používania sociálnych médií v rôznych obdobiach ich dospievania.

Pandémia spôsobila nárast závislosti na internete

Používanie technológií v každodennom živote sa počas pandémie covid-19 zvýšilo takmer u každého. Kedy už hovoríme o probléme a ako sa vynúť závislosti?

Ako vychovať sebavedomé deti v súčasnej kultúre posadnutej lajkmi

Ak sa obávate sa, že sebavedomie vášho dieťaťa príliš závisí od uznania na sociálnych sieťach musíte mu pomôcť vypestovať sebadôveru v reálnom svete.