Dištančné vzdelávanie

B. Gröhling: Od pondelka 17. mája sa vrátia do škôl všetci žiaci

Od pondelka 17. mája sa vrátia do škôl všetci žiaci na úrovni regionálneho školstva, teda žiaci v materských, základných a stredných školách.

Generálna prokuratúra odmieta kritiku Via Iuris a Dajme deťom hlas k téme zatvorených škôl

GP odmieta kritiku organizácie Via Iuris a Iniciatívy Dajme deťom hlas, ktoré sa na ňu v marci obrátili v súvislosti so zatvorením škôl. Ohradila sa voči tvrdeniam, že by nekonala dostatočne rýchlo.

O týždeň sa školy otvoria aj pre väčšinu ôsmakov a deviatakov

Od budúceho pondelka 19. apríla 2021 sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl mimo čiernych okresov.

Prieskum: Problémom v dištančnom vzdelávaní je socializácia detí, tvrdia rodičia

Absentujúci osobný kontakt so spolužiakmi, kamarátmi či osamelosť dieťaťa označilo za veľký alebo skôr veľký problém 78 percent rodičov.

V prvej fáze projektu na doučovanie vyčlenil rezort školstva 500.000 eur

Touto iniciatívou ministerstvo podporí desaťtisíce žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Doučovať sa budú v predmetoch ako matematika, slovenčina, cudzie jazyky, fyzika, chémia či informatika.

B. Gröhling: Pri uvoľňovaní opatrení budú mať prednosť školy

Pri akomkoľvek uvoľňovaní opatrení budú mať prednosť školy.

Už teraz potrebujeme presný plán návratu detí do škôl a metodiku, ako s nimi pracovať, podporiť ich potreby a odstrániť rozdiely, ktoré vznikli

Vládna kríza nesmie zatieniť hľadanie riešení pre deti a dospievajúcich. Organizácie, ktoré podpísali výzvu Dajme prednosť školám upozorňujú, že už dnes by školáci, rodičia a učitelia mali poznať presný plán návratu jednotlivých ročníkov do škôl. Spolu s plánom potrebujeme aj skríning potrieb školákov a metodiku, ako so skupinami, ktoré sa dlhým prerušením vyučovania vytvorili, pracovať. Covid automat sa musí zmeniť, aby skutočne odrážal prioritu – vrátiť školákov do škôl.

Ako zariadiť pracovný priestor pre sústredené online vzdelávanie detí

Najlepší spôsob, ako môžu rodičia podporiť pri domácom vyučovaní svoje deti, je dať im miesto, ktoré im umožní sústrediť sa na štúdium. Ako ho vytvoriť alebo vylepšiť, aby sa dieťa mohlo sústrediť?