Výskum

Vedci zistili, že vplyv sociálnych médií na pohodu detí sa počas dospievania líši

Medzinárodný tím vedcov tvrdí, že dievčatá a chlapci môžu byť zraniteľnejší voči negatívnym vplyvom používania sociálnych médií v rôznych obdobiach ich dospievania.

Najnovšie zistenia vplyvu Covid-19 na deti: hrozí cukrovka aj multisystémový zápalový syndróm

U detí, ktoré sa nakazia Covid-19, je podstatne väčšia pravdepodobnosť, že sa u nich rozvinie cukrovka 1. alebo 2. typu ako u detí, ktoré covid neprekonali, informovali v piatok americkí vedci z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Výskum ukázal, že dyslexiu ovplyvňuje aj pamäť

Dyslexia nespôsobuje len problémy s čítaním alebo jazykom. Ide o niečo zásadnejšie. Podľa výskumov ide aj o to, nakoľko sa mozog dokáže prispôsobiť tomu, čo práve pozoroval. Ľudia s dyslexiou majú podľa výskumov obvykle menšiu plasticitu mozgu ako bežná populácia.

Prečo je dôležité viesť dieťa k minimalizmu?

Dnes majú deti množstvo hračiek. Obchody sú preplnené a kúpiť sa dá takmer všetko. Je však obrovské množstvo hračiek zárukou rozvoja kreativity a pozitívneho rozvoja dieťaťa?

Cez prázdniny dovoľte deťom aj úplne vypnúť, radia vedci

Letné prázdniny prinášajú so sebou aj problémy. Väčšinou súvisia s tým, že niektorí rodičia nemajú možnosť zabezpečiť pre svoje deti program na dva mesiace. Inokedy sa zase deti cítia preťažené, lebo musia absolvovať až veľké množstvo aktivít. Ako nájsť zlatú strednú cestu?

Vedci zistili, čo spôsobuje problémy dyslektikom

Vedci M. Ahissar i J. Gabrieli zistili, v čom spočíva problém dyslektikov. Podľa vedeckých zistení ich mozgy nereagujú na opakované podnety.

12 znakov, ktoré predpovedajú, že dieťa bude mať do svojich 10 rokov nadváhu

Nový výpočet podľa vedcov dokáže predpovedať, či bude dieťa v 10 rokoch trpieť nadváhou. Tvrdia, že rozhodujúcich je 12 znakov.

Ako dopadnú nadané deti v dospelosti? Dlhodobá štúdia tvrdí, že tie najúspešnejšie nasledovali srdce, nie hlavu

Kým bude vaše dieťa, keď vyrastie? Môže byť nadané dieťa len matematik, majiteľ IT firmy či vesmírny vedec? Stále prebiehajúci dlhodobý výskum sledoval nadané deti 45 rokov a zistil, že je rovnako dôležité, aby sa rodičia zaujímali o ich jedinečné záujmy a hodnoty ako o intelektové nadanie.