Aktivity a hry pre deti

Hry a aktivity, pomocou ktorých môžu rodičia pomáhať deťom precvičovať si pravopis

Ak chcete, aby vaše dieťa dobre ovládalo pravopis, je potrebné si ho neustále precvičovať. Väčšinou sa na to používajú diktáty alebo doplňovacie cvičenia. Vo voľných chvíľach však môžu pomôcť aj rôzne zábavné hry a aktivity.

Ako zabaviť dieťa na letisku a v lietadle?

Chystáte sa cestovať letecky s malými deťmi? Pripravte sa aj na to, ako ich počas cesty zabaviť.

Hádanky pre malých školákov

Zozbierali sme pre pre školákov 100 hádaniek, ktorými si potrápia hlávky a tiež sa dobre zabavia.

12 zábavných kempingových aktivít pre deti

Rodinné kempovanie sa v poslednej dobe stáva opäť hitom. Niektoré kempy ponúkajú veľa atrakcií a možností na výlety v okolí, a tak nemusíte premýšľať nad programom. Sú však aj kempy, ktoré nie sú zamerané priamo na deti, a tak aj možností na zábavu je pomenej. Ponúkame vám niekoľko námetov, ako sa s deťmi zabaviť v kempe.

Zábavné rodinné aktivity

Leto ponúka priestor aj na spoločné rodinné stretnutia. Ako čo najlepšie využiť spoločne prežitý čas dospelých a detí? Ponúkame vám niekoľko aktivít.

Deň Zeme oslávte spolu s deťmi aktivitami

Deň zeme môžete s deťmi osláviť aj peknými a prospešnými aktivitami.

10 aktivít, ktoré motivujú dieťa k tvorivosti

Každé dieťa má schopnosť byť tvorivé, ak má možnosť cvičiť a zlepšovať sa v tejto schopnosti. Miestom na rozvoj tvorivosti nemusí byť len škola. Aj rodina sa za určitých podmienok môže stať obrovským priestorom na rozvoj tvorivosti dieťaťa. Pozrime sa na niekoľko aktivít, ktoré v domácom prostredí rozvíjajú tvorivosť detí.

Hry a aktivity na všímavosť pre deti a dospievajúcich

Všímavosť (mindfulness) nám môže do života priniesť veľa spokojnosti, preto je ideálne zoznamovať s aktivitami zameranými na všímavosť už deti.