Aktivity a hry pre deti

Relaxačné techniky, ktoré môžete robiť spolu s deťmi

Relaxácia pomáha zlepšovať sústredenie, pamäť, navodzuje pocit pokoja, istoty a sebadôvery. Znižuje úroveň úzkosti, napätia, naučených obáv a neistoty. Pomáha znižovať trému, podporuje odvahu a odhodlanie, a preto by sa mala čo najčastejšie využívať aj pri výchove detí.

Zábavné hry so švihadlom a hula hoopom

Švihadlo a hula hoop sú skvelou formou cvičenia a zábavný spôsob, ako môžu deti pri pohybe byť kreatívne a zabaviť sa. Skákanie cez švihadlo a hra s hula hoopom môžu byť dobré individuálne aktivity alebo zábavné hry s priateľmi. Nevyžadujú veľa drahého vybavenia alebo priestoru a sú vhodné pre deti všetkých úrovní zručností a schopností.

Skvelé spôsoby, ako sa deti môžu hrať počas letných dní

Vymyslieť pre deti cez prázdniny zaujímavý program nie je len vecou rodičovskej fantázie, ale často i rôznych možností, kde aktivity realizovať. Existujú však možnosti, ktoré nevyžadujú špeciálne podmienky a deti sa zabavia. Niekedy im dokážu deň spríjemniť zaujímavé hry.

Rodinné offline hry a aktivity, ktoré trénujú detský mozog

Blížia sa prázdniny, a tak veľa rodičov sa bude snažiť zamestnať svoje deti aj tým, že im budú chcieť ponúknuť rôzne hry. Ideálne také, ktoré ich odreagujú od internetu, elektronických zariadení a privedú ich do prírody alebo aspoň do záhrady.

Ako osláviť veľkú noc s deťmi?

Veľká noc je jasným znak jari a je jedným z najkrajších sviatkov na oslavu.

Ako farbiť veľkonočné vajíčka: Tipy a nápady na farbenie

Veľká noc je pre najmenších zábavnou a farebnou príležitosťou na objavovanie. Farbenie veľkonočných vajíčok je tradíciou v mnohých rodinách a medzi mladšími je jednoznačne obľúbené.

8 tipov, ako naučiť deti viac o recyklácii pomocou aktivít

Inšpirujte sa aktivitami, ktoré deti naučia o recyklácii a udržateľnom živote viac.

Hry a aktivity, pomocou ktorých môžu rodičia pomáhať deťom precvičovať si pravopis

Ak chcete, aby vaše dieťa dobre ovládalo pravopis, je potrebné si ho neustále precvičovať. Väčšinou sa na to používajú diktáty alebo doplňovacie cvičenia. Vo voľných chvíľach však môžu pomôcť aj rôzne zábavné hry a aktivity.