Koronavírus

Nevyháňajme deti opäť zo športovísk za počítače. Väčšina verejnosti s ďalším obmedzovaním detí nesúhlasí, tvrdí prieskum

Tmavšie farby okresov v covid automate sa spájajú aj s obmedzeniami pri tréningoch a krúžkoch detí a mládeže. Hoci sa mnohé deti testujú doma pre potreby školy, Úrad verejného zdravotníctva SR žiada ďalšie testy z odberových miest, čo je pre rodiny neúnosný náklad.

B. Gröhling: V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka

V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka. Pred štvrtkovým rokovaním vlády to uviedol minister školstva.

Situácia okolo COVID-19 sa na základných školách v Košiciach opäť zhoršuje

Po trojtýždňovom neustálom poklese počtu žiakov s ochorením COVID-19 sa situácia na základných školách (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice začala opätovne zhoršovať.

Ak je v domácnosti podozrenie na koronavírus, žiaci by mali ostať doma

Ak sa u dieťaťa objavia príznaky infekčného ochorenia, malo by sa vyhnúť školskému kolektívu a preventívne ostať doma. To isté platí v prípade, že je podozrenie na ochorenie COVID-19 u niektorého z členov rodiny.

Analytik: Stratégia, aby sa školy nezatvárali, je správna, mala sa realizovať skôr

Stratégia, aby sa školy nezatvárali plošne ako počas prvej a druhej vlny pandémie, je správna. Mala sa realizovať od začiatku. Pre TASR to uviedol v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou na Slovensku analytik Centra vzdelávacích analýz Michal Rehúš.

Základné umelecké školy nemusia rušiť vyučovanie a učiť dištančne

S pribúdajúcimi okresmi v bordovej farbe riešia základné umelecké školy či centrá voľného času otázku, ako učiť skupiny. Školský semafor je nejasný, a tak niektoré ZUŠ prešli na dištančné vzdelávanie, iné učia ďalej prezenčne.

Povinnosť nosiť rúško sa ruší od pondelka pre žiakov ZŠ či špeciálnych ZŠ

Od pondelka 4. októbra rúška nebudú povinné pre žiakov základných škôl (ZŠ), špeciálnych ZŠ a žiakov prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom.

MZ SR: Žiaci na základných školách by v triedach nemuseli nosiť rúška

Žiaci na základných školách by v triedach počas vyučovania nemuseli nosiť rúška. V spoločných priestoroch chodieb a jedálne by mali mať prekryté dýchacie cesty. Na štvrtkovom rokovaní sa na tom zhodlo konzílium odborníkov.