Zaujímavosti a inšpirácie

10 tipov, ktoré vám pomôžu získať čas, keď máte pocit, že nič nestíhate

Starostlivosť o rodinu dá zabrať, a to hlavne v dnešnej dobe, keď rodičia okrem každodenných povinností, varenia, nákupov a upratovania, fungujú zároveň aj ako učitelia detí v rámci dištančnej výučby. No a okrem tohto musia zvládnuť aj svoje zamestnanie, často v rámci home office. Ako si môžete život aspoň trochu uľahčiť?

Najkrajšie ZOO na Slovensku i v jeho blízkom okolí

Spoznajte pravé africké safari, nakŕmte divoké šelmy alebo sa vydajte po lianovom moste do dažďového pralesa. Inšpirujte sa našimi tipmi na tie najkrajšie zoo, ktoré máme na dosah.

B. Gröhling o nástupe do školy: Pravidlá sme nastavovali na báze dobrovoľnosti

Aký bude nový školský rok? S ministrom školstva sme sa rozprávali o začiatku školského roka a pandemických opatreniach v školách.

Traily a bikeparky na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Máte radi adrenalín? Vyskúšajte tie najlepšie zjazdové traily na Slovensku, tipy nájdete v našom článku.

Záhrada je pre dieťa miesto, kde môže pochopiť zákonitosti prírody

V lete a na jar trávime viac času vonku. Mnoho rodín prežíva svoje voľné chvíle s deťmi aj v záhrade. Využite túto možnosť nielen na rôzne hry, ale aj na pestovanie rastlín.

Tipy na hrady a zámky v Česku, ktoré sú len kúsok od hraníc

České hrady a zámky poznáme dôverne z rozprávok. Prinášame vám niekoľko tipov na tie, ktoré sa nachádzajú blízko hraníc.

Vyrobte si s deťmi hračky pre psíkov

Máte chuť niečo vyrábať, avšak neviete čo? Prinášame vám niekoľko nápadov na podomácky vyrobené hračky pre vašich štvornohých miláčikov.

Tip na výlet v Poľsku: Slowinský národný park ukrýva jazerá, nížinu aj piesočné duny pripomínajúce horúcu Saharu

Vedeli ste že aj Poľsko má svoju Saharu? Slowinský národný park na severe Poľska v sebe skrýva mnoho krás, predovšetkým zaujímavé pieskové duny. Prinášame vám tip na výlet, ktorý môžete v letných mesiacoch spojiť s kúpaním v Baltskom mori.