Zaujímavosti a inšpirácie

Mnoho mladých dospelých sa sťahuje späť k rodičom. Ako nastaviť vzájomné spolužitie v rodine?

Bumerangové dieťa je mladý dospelý, ktorý sa po období nezávislosti a samostatnom živote vracia k rodičom. Počet bumerangových detí rastie na celom svete. Súvisí to hlavne s náročnou ekonomickou situáciou.

Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov

Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .

Tieto znaky vám prezradia, že máte hypersenzitívne dieťa

Veľmi citlivé deti majú nervový systém, ktorý veľmi rýchlo reaguje. Ako sa to prejavuje?

Predvianočné rodinné aktivity

Predvianočné obdobie, teda čas adventu, je vynikajúcou príležitosťou pre spoločné trávenie času s deťmi. Okrem spoločného pečenia koláčov môžete vyskúšať i ďalšie zaujímavé aktivity. Možno vás niektoré zaujmú a tohto roku ich spoločne s deťmi vyskúšate.

Psychologička K. Ďuríková: Dnes sa musíme v prvom rade učiť to, ako psychickým chorobám predchádzať. Učiť už deti, ako viesť spokojný život

Duševné zdravie a wellbeing sú oblasti, ktoré sa v poslednom období dostávajú viac do pozornosti spoločnosti. O tejto téme sme sa rozprávali so školskou psychologičkou Kornéliou Ďuríkovou, predsedníčkou Inštitútu duševného zdravia a pozitívnej edukácie - KONVALINKA.

Navštívili sme tréning O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Vďaka súťaži o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha má aktuálne viac ako 800 detí z celého Slovenska o kvalitný pohyb na celý školský rok postarané. Čo projekt olympijského víťaza priniesol jednej z víťazných škôl, sme sa spýtali tréneriek akadémie na ZŠ s MŠ Slovanská v Púchove, ktorá si akadémiu vybojovala minulý školský rok.

Ako vychovávať malých športovcov a nepokaziť to?

Ako dieťa vhodne na jeho športovej ceste podporovať a byť mu oporou? O tejto téme sme sa rozprávali v KLUBE RODIČOV.

Prečo je divadlo dôležité pre rozvoj dieťaťa?

Aj divadlo je dôležité pre rozvoj detí. Viete, v čom ich môže obohatiť?