Zaujímavosti a inšpirácie

Poľské mestá, ktoré sa oplatí navštíviť – 1. časť

Poľsko je krajina, ktorá ponúka mnoho krás, ktoré možno objavovať aj počas leta - nádherné mestá, národné parky, prímorské mestečká, prístavy, púšť a mnoho ďalšieho. Ak nemáte Poľsko preskúmané, my sme tu strávili dva týždne a pripravili sme pre vás zoznam miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

Tip na výlet do histórie: Koncentračný tábor Osvienčim

Čo vám napadne keď sa povie Osvienčim? Asi všetkým ľudom to isté, holokaust a druhá svetová vojna. Prinášame vám netradičný tip na historický výlet.

Ignorácia duševného zdravia a wellbeingu v školách prinesie mnohé problémy. Ako tomu zabrániť?

Čo by mohlo nastať a ako by to zasiahlo deti, dospelú populáciu a školy, ak budeme naďalej ignorovať túto dôležitú oblasť?

Slovensko zlyháva na plnej čiare. Nemôžeme sa viac tváriť, že duševné zdravie a wellbeing do škôl nepatria

Mnohé krajiny sa téme duševného zdravia a wellbeingu svedomito venovali dávno pred pandémiou. Tie, ktoré dnes začínajú od nuly, budú mať neporovnateľne náročnejšiu situáciu. 

Recepty na prípravu domácej zmrzliny

Prinášame vám recepty na lahodnú zmrzlinu, ktorú zvládnete urobiť aj doma.

Reportáž: Ferrata HZS na Martinských holiach

Prinášame vám reportáž z ferraty na Martinských holiach, ktorú sme pre vás vyskúšali. V článku sa dozviete koľko nám trval celkový výstup, náročnosť ferraty i čo sa nám na nej najviac páčilo.

A. Chlebničanová: Svet na školách zaspal. Niektorí učitelia sú stratení a nemajú ani podporu

Ako by mohli vyzerať školy budúcnosti je otázka, s ktorou sa dlhodobejšie zaoberá aj Aneta Chlebničanová, ktorá je riaditeľkou súkromnej Základnej školy u Filipa v Banskej Bystrici.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Východné Slovensko

Cyklotrasy na Východnom Slovensku, vďaka ktorým lepšie spoznáte Vysoké Tatry, Pieninský národný park či okolie vodnej nádrže Palcmanská Maša.