Zaujímavosti a inšpirácie

Komiksy majú výhody pre deti aj dospelých

Komiksy sú mnohými zatracované, ale majú svoje čaro a dokonca aj viacero benefitov pre deti i dospelých.

Psychologička o rastúcej agresii v školách: Škola je jediné miesto, ktoré dokáže pravidelne a systematicky ovplyvňovať život každého dieťaťa

O téme agresie a problémoch, ktoré sa v školách hromadia a neriešia sme sa rozprávali so školskou psychologičkou KORNÉLIOU ĎURÍKOVOU, ktorá je zároveň predsedkyňou inštitútu Konvalinka, ktorý sa venuje duševnému zdraviu detí a učiteľov.

Digitálnymi nomádmi môžete byť aj vtedy, keď už máte deti. Čo pri tom zvážiť?

O digitálnych nomádoch ste už možno počuli a závistlivo ste si povzdychli, ako úžasne a slobodne môže niekoho životný štýl vyzerať. Pokojne sa ale môžete stať jedným z nich, a to aj v prípade, že už máte deti.

7 pravidiel spokojnej a šťastnej rodiny

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ktoré pravidlá dodržiavajú šťastné rodiny?

Mnoho mladých dospelých sa sťahuje späť k rodičom. Ako nastaviť vzájomné spolužitie v rodine?

Bumerangové dieťa je mladý dospelý, ktorý sa po období nezávislosti a samostatnom živote vracia k rodičom. Počet bumerangových detí rastie na celom svete. Súvisí to hlavne s náročnou ekonomickou situáciou.

Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov

Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .

Tieto znaky vám prezradia, že máte hypersenzitívne dieťa

Veľmi citlivé deti majú nervový systém, ktorý veľmi rýchlo reaguje. Ako sa to prejavuje?

Predvianočné rodinné aktivity

Predvianočné obdobie, teda čas adventu, je vynikajúcou príležitosťou pre spoločné trávenie času s deťmi. Okrem spoločného pečenia koláčov môžete vyskúšať i ďalšie zaujímavé aktivity. Možno vás niektoré zaujmú a tohto roku ich spoločne s deťmi vyskúšate.