Zaujímavosti a inšpirácie

Duševné zdravie v školách nie je módny trend, ale nevyhnutnosť

Duševné zdravie v školách nie je téma, ktorú by sme potrebovali zaviesť do škôl, lebo nevieme, čo s voľným časom učiteľov. Stáva sa nevyhnutnosťou, aby sme zabránili ľudským tragédiám v budúcnosti.

Komiksy majú výhody pre deti aj dospelých

Komiksy sú mnohými zatracované, ale majú svoje čaro a dokonca aj viacero benefitov pre deti i dospelých.

Psychologička o rastúcej agresii v školách: Škola je jediné miesto, ktoré dokáže pravidelne a systematicky ovplyvňovať život každého dieťaťa

O téme agresie a problémoch, ktoré sa v školách hromadia a neriešia sme sa rozprávali so školskou psychologičkou KORNÉLIOU ĎURÍKOVOU, ktorá je zároveň predsedkyňou inštitútu Konvalinka, ktorý sa venuje duševnému zdraviu detí a učiteľov.

Digitálnymi nomádmi môžete byť aj vtedy, keď už máte deti. Čo pri tom zvážiť?

O digitálnych nomádoch ste už možno počuli a závistlivo ste si povzdychli, ako úžasne a slobodne môže niekoho životný štýl vyzerať. Pokojne sa ale môžete stať jedným z nich, a to aj v prípade, že už máte deti.

7 pravidiel spokojnej a šťastnej rodiny

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ktoré pravidlá dodržiavajú šťastné rodiny?

Mnoho mladých dospelých sa sťahuje späť k rodičom. Ako nastaviť vzájomné spolužitie v rodine?

Bumerangové dieťa je mladý dospelý, ktorý sa po období nezávislosti a samostatnom živote vracia k rodičom. Počet bumerangových detí rastie na celom svete. Súvisí to hlavne s náročnou ekonomickou situáciou.

Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov

Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .

Tieto znaky vám prezradia, že máte hypersenzitívne dieťa

Veľmi citlivé deti majú nervový systém, ktorý veľmi rýchlo reaguje. Ako sa to prejavuje?