Zaujímavosti a inšpirácie

Tieto znaky vám prezradia, že máte hypersenzitívne dieťa

Veľmi citlivé deti majú nervový systém, ktorý veľmi rýchlo reaguje. Ako sa to prejavuje?

Predvianočné rodinné aktivity

Predvianočné obdobie, teda čas adventu, je vynikajúcou príležitosťou pre spoločné trávenie času s deťmi. Okrem spoločného pečenia koláčov môžete vyskúšať i ďalšie zaujímavé aktivity. Možno vás niektoré zaujmú a tohto roku ich spoločne s deťmi vyskúšate.

Psychologička K. Ďuríková: Dnes sa musíme v prvom rade učiť to, ako psychickým chorobám predchádzať. Učiť už deti, ako viesť spokojný život

Duševné zdravie a wellbeing sú oblasti, ktoré sa v poslednom období dostávajú viac do pozornosti spoločnosti. O tejto téme sme sa rozprávali so školskou psychologičkou Kornéliou Ďuríkovou, predsedníčkou Inštitútu duševného zdravia a pozitívnej edukácie - KONVALINKA.

Navštívili sme tréning O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Vďaka súťaži o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha má aktuálne viac ako 800 detí z celého Slovenska o kvalitný pohyb na celý školský rok postarané. Čo projekt olympijského víťaza priniesol jednej z víťazných škôl, sme sa spýtali tréneriek akadémie na ZŠ s MŠ Slovanská v Púchove, ktorá si akadémiu vybojovala minulý školský rok.

Ako vychovávať malých športovcov a nepokaziť to?

Ako dieťa vhodne na jeho športovej ceste podporovať a byť mu oporou? O tejto téme sme sa rozprávali v KLUBE RODIČOV.

Prečo je divadlo dôležité pre rozvoj dieťaťa?

Aj divadlo je dôležité pre rozvoj detí. Viete, v čom ich môže obohatiť?

10 tipov, ktoré vám pomôžu získať čas, keď máte pocit, že nič nestíhate

Starostlivosť o rodinu dá zabrať, a to hlavne v dnešnej dobe, keď rodičia okrem každodenných povinností, varenia, nákupov a upratovania, fungujú zároveň aj ako učitelia detí v rámci dištančnej výučby. No a okrem tohto musia zvládnuť aj svoje zamestnanie, často v rámci home office. Ako si môžete život aspoň trochu uľahčiť?

Najkrajšie ZOO na Slovensku i v jeho blízkom okolí

Spoznajte pravé africké safari, nakŕmte divoké šelmy alebo sa vydajte po lianovom moste do dažďového pralesa. Inšpirujte sa našimi tipmi na tie najkrajšie zoo, ktoré máme na dosah.