Rodina

8 spôsobov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa rodičovskej viny

Dôležité je vedieť, že pocity viny sa vďaka správnym krokom dajú prekonať. Tieto tipy vám môžu pri tom pomôcť.

15 večerných aktivít, ktoré zbližujú celú rodinu

Rodinné rituály majú zmysel pre všetkých členov rodiny. Každá rodina ich má prispôsobené vlastným predstavám. Možno aj vy hľadáte niečo, čo by ešte viac zblížilo členov vašej rodiny. Skúste vyskúšať nejaké večerné hry a zábavné aktivity.

6 bežných dôvodov, prečo sa rodičia cítia vinní

Vina je negatívna emócia. Často súvisí aj s pocitom hanby. Oba pocity sú zlými motivátormi pri výchove. Obidva pocity väčšinou pochádzajú z minulosti rodičov, kedy ste sa naučili, že nie sú dosť dobrí, aby ste mohli byť milovaní. Pozrime sa na niekoľko znakov, ktoré rodičom naznačujú, že pravdepodobne trpia pocitom viny.

10 spôsobov, vďaka ktorým bude vaše dieťa cítiť, že je milované

Existuje nekonečné množstvo odborných názorov na tému výchova detí. Samozrejme, ani jeden nefunguje na sto percent, lebo každé dieťa je jedinečné. No všetci sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou vecou, ktorú môžete ako rodič urobiť, je zabezpečiť, aby vaše deti vedeli, že ich máte radi.

7 pravidiel spokojnej a šťastnej rodiny

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ktoré pravidlá dodržiavajú šťastné rodiny?

Ako vychovať šťastné deti vo svete plnom neistoty?

Výchova detí vo svete neistoty predstavuje nové výzvy, ktoré poskytujú jedinečnú príležitosť spojiť rodiny a urobiť z domova bezpečné útočisko pre všetkých. To, aby deti prežívali šťastné detstvo nemá veľa spoločného s tým, čo im kupujete. Súvisí to hlavne s časom, ktorý spolu s deťmi prežívate.

7 jednoduchých spôsobov, ako urobiť dieťa šťastnejším

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Niekedy postačia úplne jednoduché veci a dieťa sa cíti šťastne a spokojne.

Praktizujte všímavosť. Vaša rodina bude pokojnejšia a šťastnejšia

Naše deti sú malé len krátky čas, a predsa tak často čas, ktorý s nimi prežívame, často venujeme premýšľaniu o niečom inom alebo na ne reagujeme tak, že sa potom cítime zle. Všímavosť nám môže pomôcť zachovať pokoj a zostať v spojení s deťmi. Môže nám to pomôcť vychovávať tak, ako si to želáme a umožniť nám zažiť hlbokú radosť, ktorú nám môžu deti do života priniesť.