Rodina

Praktizujte všímavosť. Vaša rodina bude pokojnejšia a šťastnejšia

Naše deti sú malé len krátky čas, a predsa tak často čas, ktorý s nimi prežívame, často venujeme premýšľaniu o niečom inom alebo na ne reagujeme tak, že sa potom cítime zle. Všímavosť nám môže pomôcť zachovať pokoj a zostať v spojení s deťmi. Môže nám to pomôcť vychovávať tak, ako si to želáme a umožniť nám zažiť hlbokú radosť, ktorú nám môžu deti do života priniesť.

Prečo by sme mali deťom každý deň hovoriť, že ich ľúbime?

V tomto svete neexistuje väčšia a čistejšia láska, ako je láska, ktorú cítia rodičia k svojim deťom a ktorú deti cítia k nim. Láska predstavuje pre detskú dušu dôležitý liek. Prečo je dôležité im hovoriť každý deň, že ich ľúbite?

8 rád od učiteľov, ako môžete vychovať deti, ktorým sa darí v škole i v živote

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Každý sa snaží nájsť takú, ktorá mu najviac vyhovuje. Ak sa chcete inšpirovať, môžete vyskúšať aj tie rady, ktoré poskytli rodičom učitelia.

Mnoho mladých dospelých sa sťahuje späť k rodičom. Ako nastaviť vzájomné spolužitie v rodine?

Bumerangové dieťa je mladý dospelý, ktorý sa po období nezávislosti a samostatnom živote vracia k rodičom. Počet bumerangových detí rastie na celom svete. Súvisí to hlavne s náročnou ekonomickou situáciou.

10 vecí, ktoré vám dajú silu, keď máte pocit, že ako rodič už nevládzete

Rodičovstvo je nádherné, ale zároveň aj náročné poslanie. Ako mať neustále dostatok energie na výchovu detí a čo robiť, keď máte pocit, že už nevládzete?

Toto sú veci, vďaka ktorým sa vaše dieťa cíti milované

Láska neuveriteľnými spôsobmi formuje naše životy a jej nedostatok môže napáchať na nás aj našich deťoch obrovské škody. Ak je však láska prítomná v našich životoch, má blahodarné až liečivé účinky. Dospelí aj deti ju veľmi potrebujú.

10 tipov, ako sa stať pokojným rodičom

Žijeme v náročnej dobe, v ktorej potrebujeme veľa energie na to, aby sme zvládli všetky povinnosti, ktoré musíme plniť v rodine, pri výchove detí, v práci, v medziľudských vzťahoch. Ale človek nie je vždy len pozitívne naladený. Čo robiť, keď sa vám do života vkradne zlá nálada a hnev? Ako si zachovať pozitívne naladenie a pokoj?

Najčastejšie spôsoby negatívneho pôsobenia rodičov na svoje deti

Určite ste si všimli, že niektorí ľudia sa správajú naozaj zvláštne. Niekedy je ťažké odhaliť, prečo sa to deje. Dôvodov môže byť naozaj veľa. A jedným z nich môže byť napríklad to, že patria do kategórie ľudí, ktorí trpia narcizmom, sociopatiou alebo psychopatiou. Samozrejme, keď títo ľudia majú vlastné deti, pri výchove často požívajú neadekvátne výchovné prostriedky.