Rodina

10 tipov, ktoré vám pomôžu získať čas, keď máte pocit, že nič nestíhate

Starostlivosť o rodinu dá zabrať, a to hlavne v dnešnej dobe, keď rodičia okrem každodenných povinností, varenia, nákupov a upratovania, fungujú zároveň aj ako učitelia detí v rámci dištančnej výučby. No a okrem tohto musia zvládnuť aj svoje zamestnanie, často v rámci home office. Ako si môžete život aspoň trochu uľahčiť?

Ste veľmi zaneprázdnení a chcete zostať v kontakte so svojím dieťaťom? Vyskúšajte tieto tipy

Mnohí rodičia v súčasnej dobe sú prácou zaneprázdnení viac než kedykoľvek predtým. Z tohto dôvodu je pre nich veľmi náročné zostať v spojení so svojimi deťmi a vytvárať si s nimi silné puto. Čo robiť, aby ste dokázali zostať v pevnom kontakte s dieťaťom aj v časoch maximálneho pracovného vyťaženia?

Záhrada je pre dieťa miesto, kde môže pochopiť zákonitosti prírody

V lete a na jar trávime viac času vonku. Mnoho rodín prežíva svoje voľné chvíle s deťmi aj v záhrade. Využite túto možnosť nielen na rôzne hry, ale aj na pestovanie rastlín.

12 zábavných kempingových aktivít pre deti

Rodinné kempovanie sa v poslednej dobe stáva opäť hitom. Niektoré kempy ponúkajú veľa atrakcií a možností na výlety v okolí, a tak nemusíte premýšľať nad programom. Sú však aj kempy, ktoré nie sú zamerané priamo na deti, a tak aj možností na zábavu je pomenej. Ponúkame vám niekoľko námetov, ako sa s deťmi zabaviť v kempe.

Ako si viac užívať pri výchove detí?

V súčasnosti veľa rodičov svoju hodnotu a hodnotu celej rodiny spája priamo s úspechom alebo neúspechom detí. Psychológovia upozorňujú, že toto nie je správny postoj. Ako sa teda viac pri výchove detí uvoľniť a ako si viac užívať rodičovstvo? Na tieto otázky nájdete odpovede v tomto článku.

Tipy, ako môžete posilniť rodinné väzby

Spoločný čas je jedným z najväčších darov, ktoré si rodiny navzájom môžu dať. Kvalitný čas nielen posilňuje a buduje rodinné väzby, ale tiež poskytuje pocit spolupatričnosti a bezpečia pre všetkých.

Návyky, ktoré pomáhajú upevňovať puto medzi rodičmi a deťmi

Ako každý vzťah, tak aj puto medzi rodičom a dieťaťom sa dá posilniť pomocou návykov, ktoré sa dajú jednoduchým spôsobom začleniť do vašich každodenných aktivít. Pozrime sa na ne.

Buďme s deťmi, keď nás najviac potrebujú. Ako s nimi tráviť kvalitný čas?

V zhone povinností zabúdame, že deti sú malé iba chvíľu. A v túto chvíľu nás potrebujú najviac.