Správy a komentáre

Jesenná zábava na zámku Schloss Hof

Jesenné zámocké záhrady prinášajú nádhernú paletu farieb a spolu s nimi aj rozmanitú programovú ponuku. Nechajte sa očariť skvelými výstavami, vystúpeniami umelcov a remeselníkov.

Trnava bude mať ako prvá na Slovensku obnovené všetky školské dvory

V budúcom roku sa chce mesto Trnava pustiť do obnovy školských dvorov na dvoch svojich základných školách (ZŠ). Má záujem získať na tento účel prostriedky z európskych fondov, poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na septembrovej schôdzi spolufinancovanie obnovy v celkovej výške viac ako 500.000 eur.

Ocenili osobnosti v oblasti sociálnej pomoci a starostlivosti o deti

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR opäť ocenilo osobnosti, ktoré sa angažujú v oblasti sociálnej pomoci. Laureáti si zo slávnostného galavečera odniesli ocenenie za sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám v roku 2022. Ocenenie Sociálny čin roka je symbolom jednej z najkrajších a najdôležitejších hodnôt našej spoločnosti – solidarita a sociálna zodpovednosť.

P. Balík: Príspevok na nový počítač či tablet pre niektorých žiakov mešká

Finančný príspevok na nákup nového počítača či tabletu pre niektorých žiakov mešká. Ide o žiakov, ktorí patria do domácností s príjmom neprekračujúcim 60 percent mediánu príjmu.

Štátna školská inšpekcia: Takmer polovica úloh z literatúry na prijímacích skúškach nebola v poriadku

Štátna školská inšpekcia analyzovala prijímacie konania na gymnáziá. Výsledky priniesli viaceré nedostatky.

Do škôl sa zavádza nový systém podpory pri vzdelávaní

Školy a školské zariadenia majú možnosť prispieť k zabezpečovaniu adresnej pomoci pre deti a žiakov s ohľadom na ich podmienky. Od septembra 2026 majú opatrenia platiť celoplošne.

Organizácie vyzvali na väčšiu integráciu voľnočasových aktivít do škôl

Organizácie venujúce sa práci s deťmi a rodičmi vyzvali všetkých aktérov vzdelávacieho systému, aby vo väčšej miere integrovali voľnočasové aktivity detí do systému vzdelávania a výchovy na Slovensku.

Prieskum: Finančné vzdelávanie na ZŠ považuje väčšina Slovákov za nedostatočné

Finančné vzdelávanie na základných školách považuje 57 percent Slovákov za nedostatočné. Prieskum tiež ukázal, že šesť z desať dospelých si nie je istých svojimi znalosťami o oblasti financií a dlhov.