Správy a komentáre

Za posledné roky sa situácia s inklúziou zlepšuje, má však nedostatky

Za posledné roky sa situácia s inklúziou v školstve zlepšuje, má však aj viaceré nedostatky. Pre TASR to počas konferencie Inkluzívne vzdelávanie v čase exklúzie na vzostupe povedal Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenska.

Deti najčastejšie skúšajú pivo, podľa Hubu sa mylne považuje za mäkký alkohol

Deti najčastejšie ochutnávajú pivo, považované spolu s vínom za mäkký alkohol. Približne štvrtina detí vo veku 12 až 14 rokov sa prvýkrát stretne s alkoholom doma, ktorý im podajú sami rodičia.

Učiteľ ZŠ sa postavil za katedru s viac ako troma promile alkoholu

Učiteľ na základnej škole v obci Plavé Vozokany v okrese Levice sa postavil opitý za katedru. Na opitého pedagóga upozornil policajtov starosta.

Pri šikane sa veľa agresorov skrýva za status dobrého žiaka, humor či dvojzmysly

Podľa odborníka na prevenciu šikany sa často bavíme na obeti nevedomky spolu s agresorom.

V zbierke SKCH získali 60.000 školských pomôcok, ktoré pomôžu vyše 1300 deťom

V 13. ročníku charitatívnej zbierky sa Slovenskej katolíckej charite (SKCH) podarilo vyzbierať 60.000 školských pomôcok, ktoré pomohli viac ako 1300 deťom v núdzi. TASR o tom informovala PR manažérka SKCH Monika Molnárová.

Vinníkovi tragickej nehody na Zochovej namerali 1,6 promile, po zadržaní bol agresívny

Vinníkovi nočnej tragickej nehody v centre Bratislavy namerali približne 1,6 promile alkoholu v krvi, jeho spolujazdcovi jedno promile. Na mieste tragickej nehody to uviedol v pondelok ráno prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran.

Pozícia zdravotníckeho pracovníka vzišla z potrieb škôl a rodičov

Zavedenie pozície zdravotníckeho pracovníka, ktorí pôsobia na školách od tohto školského roka, vzišlo z potrieb škôl a rodičov. Pre TASR to potvrdili z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR s tým, že školy mali o túto výzvu záujem.

Závažnejšie formy kyberšikany by podľa odborníka mala riešiť aj polícia

V prípade závažnejších foriem kyberšikany, ako je krádež identity či nebezpečné prenasledovanie (stalking), ktoré môžu byť spojené aj s fyzickým ubližovaním, by do riešenia mala byť zapojená aj polícia.