Správy a komentáre

Do Logickej olympiády sa zaregistrovalo takmer 2700 účastníkov

Do Logickej olympiády intelektovo nadaných detí sa v tomto roku prihlásilo 2673 žiakov základných škôl (ZŠ) a osemročných gymnázií, čo je o 200 viac ako vlani. Finále 12. ročníka sa uskutoční v máji na Pedagogickej fakulte (PF) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove. TASR o tom informovala hovorkyňa univerzity Anna Polačková.

S dm duálnym vzdelávaním má absolvent remeslo v rukách

V tomto školskom roku 2023-2024 študuje duálne vzdelávanie s dm 134 študentov stredných odborných škôl z toho 32 prvákov. V odboroch Obchodný pracovník a Predavač vzdelávajú inštruktori budúcich absolventov pre prácu v predajni. Tretím je odbor Obchodná akadémia.

Vyberáte školu? Duálne vzdelávanie môže byť riešenie

Vyberáte pre dieťa školu?  Pre mnohé deti nie je riešenie gymnázium. Viete, aké sú výhody duálneho vzdelávania oproti bežnému vzdelávaniu v školskej lavici?

Štátna školská inšpekcia: Najnovšia správa o stave školstva potvrdzuje dlhodobý trend

Hlavná školská inšpektorka predložila k 30. novembru 2023 ministrovi školstva Tomášovi Druckerovi Správu o stave školstva a úrovni výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach za školský rok 2022/2023.

Bratislavský kraj odporúča školám po e-mailovej hrozbe v stredu dištančné vyučovanie

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) odporúča školám vo svojej pôsobnosti zvážiť možnosť dištančného vyučovania počas stredy (6. 12.). Dôvodom je výhražný e-mail, ktorý dostali na daný deň tri z nich, z toho dve v Bratislave a jedna v Senci.

Deti z O2 Športovej akadémie Mateja Tótha sú na výkony pripravené lepšie ako tie, ktoré ju nenavštevujú

O testovaní, výsledkoch, cieľoch a vyhľadávaní talentov sme sa rozprávali so športovým riaditeľom Michalom Tóthom a s Máriou Bedlekovou, riaditeľkou Športovej akadémie Mateja Tótha.

Digitálny žiak: overovanie nároku na príspevok na nákup novej digitálnej techniky je ukončené

Dnes oficiálne ukončili overovanie nároku na príspevok u registrovaných žiakov a ich zákonných zástupcov.

Olympijský víťaz Matej Tóth bojuje za správnu vec: Ako vyriešiť nedostatok pohybu detí v školách?

Vo štvrtok, 9. novembra 2023 bolo podpísané Memorandum o spolupráci medzi Športovou akadémiou Mateja Tótha, o. z. a Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS).