Správy a komentáre

SaS s daňovým bonusom na deti nesúhlasí, no nebude ho vetovať

Návrh považuje za zlý a nespravodlivý, liberálom sa nepáči ani to, že financovaný má byť krátením rozpočtu samospráv. Sulík potvrdil, že v parlamente za tento návrh liberáli hlasovať nebudú.

Ministerstvo školstva chce ukončiť segregáciu a zabezpečiť kvalitné vzdelávanie pre všetky deti

Je neakceptovateľné, aby boli do špeciálneho prúdu školstva zaraďované deti na základe farby pleti, tvrdí ministerstvo školstva. Segregácii na slovenských školách musí odzvoniť. Reagovali tak na správu Štátnej školskej inšpekcie

Na slovenských školách sa vzdeláva 9732 žiakov z Ukrajiny

Na slovenských školách sa vzdeláva 9732 žiakov z Ukrajiny. Najviac z nich navštevuje základné školy v Bratislavskom a najmenej v Banskobystrickom kraji. Z Ukrajincov najviac našlo uplatnenie v regionálnom školstve, v ktorom je zamestnaných 230 ľudí. Údaje sú platné k 6. máju.

Iniciatíva Dajme deťom hlas žiada splatiť pandemický dlh voči žiakom

Iniciatíva Dajme deťom hlas žiada, aby sa financie ušetrené počas pandémie na deťoch, ktoré sa nezúčastnili lyžiarskych výcvikov a škôl v prírode, vrátili deťom a mladým a podporili sa školy v organizovaní týchto aktivít.

Prvá dáma USA sa počas svojej návštevy Slovenska stretne aj s prezidentkou

Bidenová odcestuje na návštevu Rumunska a následne Slovenska v priebehu štvrtka miestneho času.

V máji sa uskutočnia prijímacie pohovory na stredné školy

Termíny prijímacích skúšok na školský rok 2022/2023 na gymnáziá, stredné odborné školy, školy umeleckého priemyslu či na konzervatóriá sú v máji.

NÚCEM: Výsledky žiakov z Testovania 9 majú byť pre školy sprístupnené vo štvrtok

Výsledky žiakov z Testovania 9 v elektronickej podobe majú byť pre základné a stredné školy sprístupnené prostredníctvom školského výpočtového strediska a školských agend vo štvrtok.

Na piatich základných školách v Bratislavskom kraji rozšíria aj vďaka eurofondom kapacity

Na piatich základných školách (ZŠ) v Bratislavskom kraji rozšíria kapacity aj vďaka eurofondom.