Správy a komentáre

Nevyháňajme deti opäť zo športovísk za počítače. Väčšina verejnosti s ďalším obmedzovaním detí nesúhlasí, tvrdí prieskum

Tmavšie farby okresov v covid automate sa spájajú aj s obmedzeniami pri tréningoch a krúžkoch detí a mládeže. Hoci sa mnohé deti testujú doma pre potreby školy, Úrad verejného zdravotníctva SR žiada ďalšie testy z odberových miest, čo je pre rodiny neúnosný náklad.

Prieskum: Najobľúbenejším športom Slovákov je cyklistika

Vo výbere bolo predložených 25 športov, respondent musel vybrať minimálne jeden a maximálne päť. Ku každému športu uviedol poradie podľa priority.

Mladí ľudia a deti v čase pandémie potrebujú podľa odborníčky oporu dospelých

Mladí v čase pandémie potrebujú dospelých, ktorí pre nich budú konzistentnými partnermi, na ktorých sa môžu obrátiť a ktorí ich budú touto dobou sprevádzať. Poukázala na to projektová manažérka Nadácie pre deti Slovenska a riaditeľka súkromnej školy Aneta Chlebničanová v súvislosti s tým, že jedným z mnohých dôsledkov pandémie je zhoršenie duševného zdravia detí.

S. Síthová: Dvojzmenná prevádzka škôl v 21. storočí je nemysliteľná

Rezort školstva pristúpil v rámci plánu obnovy a odolnosti k riešeniu problému dvojzmennej prevádzky. Na tento účel je vyčlenená finančná čiastka takmer 28 miliónov eur.

I.Husár odsudzuje správanie futbalových výtržníkov, SaS žiada expemplárne tresty

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odsudzuje správanie sa futbalových výtržníkov počas nedeľného (17. 10.) zápasu Spartak Trnava – Slovan Bratislava. Pre obidva tímy zároveň očakávajú exemplárne tresty.

B. Gröhling: V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka

V školách sa bude pokračovať so samotestovaním do konca roka. Pred štvrtkovým rokovaním vlády to uviedol minister školstva.

Situácia okolo COVID-19 sa na základných školách v Košiciach opäť zhoršuje

Po trojtýždňovom neustálom poklese počtu žiakov s ochorením COVID-19 sa situácia na základných školách (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice začala opätovne zhoršovať.

Ak je v domácnosti podozrenie na koronavírus, žiaci by mali ostať doma

Ak sa u dieťaťa objavia príznaky infekčného ochorenia, malo by sa vyhnúť školskému kolektívu a preventívne ostať doma. To isté platí v prípade, že je podozrenie na ochorenie COVID-19 u niektorého z členov rodiny.