Správy a komentáre

NRSR: Rodičia by pri tzv. krúžkovnom mali mať voľnejší režim

Pri tzv. krúžkovnom by sa mal zvoľniť režim pre rodičov. Úpravu zákona o financovaní voľného času dieťaťa z dielne poslanca OĽANO Milana Vetráka v stredu posunulo plénum parlamentu do druhého čítania. Rovnako by mal návrh nastaviť aj vhodnejší postup postihovania záškoláctva žiakov.

B. Gröhling vyzval vládu, aby pre energetickú krízu nezatvárala školy

Exminister školstva a podpredseda strany SaS Branislav Gröhling vyzval vládu, aby v súvislosti so zvýšenými cenami energií nezatvárala školy. Kabinet by podľa neho mal mať na zreteli najmä vzdelanie detí.

Rodičia, ktorí sa pravidelne sa hýbu, motivujú k pohybu aj svoje deti

Rodičia, ktorí inklinujú k pohybu a pravidelne sa hýbu, motivujú k pohybu aj svoje deti. Pridanou hodnotou športu je aj psychologický rozvoj dieťaťa.

V školách do 28. októbra testujú pohybové predpoklady žiakov 1. a 3. ročníka ZŠ

Do 28. októbra sa na základných školách uskutočňuje celoštátne testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Testovanie je povinné, upravuje ho zákon o športe.      

ÚVZ:Deti potrebujú pravidelný príjem živín a energie v niekoľkých dávkach

Deti potrebujú pravidelný príjem živín a energie v niekoľkých pravidelných dávkach pre dobrý rast a vývin, udržiavanie imunity a posilňovanie zdravia.

Premiér uistil, že školy sa zatvárať nebudú, žiada ich ročnú spotrebu elektriny

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO), ktorý je dočasne poverený riadením ministerstva školstva, uistil, že školy sa nebudú zatvárať z dôvodu zvyšujúcich sa cien energií. V stredu vydal pokyn, aby mu všetky školy poskytli presnú informáciu, akú majú ročnú spotrebu elektrickej energie.

Polícia v Komárne preveruje viaceré oznámenia o sledovaní detí čiernym vozidlom

Polícia v Komárne preveruje viaceré oznámenia, ktoré znepokojili obyvateľov obcí v regióne. V troch obciach okresu došlo k sledovaniu maloletých detí čiernym vozidlom, ktorého posádka mala lákať deti do auta.

ÚVZ: Desiata školáka nemôže nahradiť raňajky, dôležité sú aj tekutiny

Desiata nemôže nahradiť raňajky a mala by tvoriť približne desať percent celodenného energetického príjmu.