Vzdelávanie detí

Duálne vzdelávanie: Ako vyzerá a je pre vaše dieťa vhodné?

Premýšľate, kam povedú kroky vášho dieťaťa po základnej škole? Duálne vzdelávanie je zaujímavou voľbou pre tých, ktorí sa nechcú vzdelávať len nad knihami, ale radi sa učia aj praxou. Ako vyzerá duálne vzdelávanie a aké benefity študentom ponúka počas štúdia a v budúcnosti?

Máme tu precitlivelú generáciu, alebo sú to len nepochopené deti?

Mnohí hovoria, že dnešné deti a dospievajúci sú precitlivelí, rozmaznaní a sú to slabosi. Neustále počuť na nich sťažnosti, že nič nezvládnu, pri prvej prekážke sa zložia, neustále sa na niečo vyhovárajú, nič ich nebaví, nič ich nezaujíma, neučia sa a sú hysterickí. Prečo sa ale my dospelí nepozrieme na seba? Veď to, ako dnešná doba vyzerá, je výsledok našich rozhodnutí, postojov, správania, či charakteru.

Čo je duálne vzdelávanie a je pre vaše dieťa vhodné?

Ako vyzerá v praxi duálne vzdelávanie? V čom spočívajú jeho výhody pre študentov počas štúdia, ale aj v budúcnosti? O tom sme sa rozprávali s Marcelom Blaščákom, odborným garantom duálneho vzdelávania a absolventkou duálneho vzdelávania Magdalénou Grznárikovou z firmy dm drogerie markt, ktorá si týmto spôsobom už 10 rokov vychováva zo študentov vlastných zamestnancov.

Dyskalkúlia: Ako podporiť vaše dieťa, ak má problémy s učením matematiky

Dobrá znalosť matematiky sa spája s väčším úspechom v zamestnaní a lepším zdravím. Ale veľká časť z nás – až 22 % – má problémy s učením matematiky. A čo viac, približne 6 % detí na základných školách môže mať dyskalkúliu, matematickú poruchu učenia.

Ako reagovať, keď dieťa dostane zlú známku?

Aj šikovnému žiakovi sa môže stať, že občas dostane horšiu známku. Viete ako v takomto prípade reagovať? Prečítajte si niekoľko jednoduchých odporúčaní.

Chcete, aby sa dieťaťu darilo v škole? Toto sú efektívne študijné návyky úspešných žiakov

Kľúčom k tomu, aby boli deti boli v škole úspešné, je naučiť ich vytvárať si dobré návyky a držať sa ich.

Ako pripraviť dieťa na návrat do školy po prázdninách?

Návrat do školy pre niektoré deti nebýva po dvoch mesiacoch vždy bezproblémový. Je to veľká zmena, najmä pre prváčikov, ktorí zasadnú do školských lavíc po prvý raz v živote. Niektoré deti majú z prvých septembrových dní doslova hrôzu. Ako čo najlepšie pripraviť deti opäť do školy? Ako a na čo využiť koniec prázdnin?

Komisionálna skúška: Kedy ju môže dieťa robiť a ako o ňu požiadať?

Dostalo vaše dieťa na vysvedčení známku, ktorá nezodpovedá jeho vedomostiam? Alebo priveľa chýbalo? Nárok na absolvovanie komisionálnej skúšky môže mať viacero dôvodov, no požiadať o ňu musíte hneď po vysvedčení.