Vzdelávanie detí
Ako určiť štýl učenia vášho dieťaťa
Učebný štýl je termín, ktorý označuje rôzne spôsoby, akými sa učíme, spracovávame a uchovávame informácie. Primárny učebný štýl detí možno identifikovať pozorovaním ich záujmov, angažovanosti, činností a prejavov.
Digitvor TABI učí deti o peniazoch unikátnym spôsobom
Medzinárodné testovania opakovane ukazujú, že slovenské deti sa so svojimi vedomosťami o financiách nachádzajú pod priemerom európskych krajín. Inovatívna banková aplikácia Tabi deti vzdeláva o peniazoch spôsobom, ktorý je im blízky.
Ako podporovať čítanie u detí s dyslexiou doma
Mnoho rodičov si prvýkrát uvedomí dyslexiu svojich detí, keď nastúpia do školy a majú problémy s učením sa čítať. Tak ako je každý človek jedinečný, taká je aj skúsenosť každého s dyslexiou.
Čo robiť, keď vaše dieťa nechce chodiť do školy?
Stáva sa, že sa dieťa pred samotným nástupom do školy teší, ale po pár dňoch alebo týždňoch sa sťažuje na bolesti brucha, hlavy alebo rovno odmietne do školy ísť. Čo môžu rodičia v takomto prípade robiť?
Objavte štýl učenia svojho dieťaťa. Ako na to?
Dieťa prijíma a spracováva informácie, učí sa a to rôznymi spôsobmi. Ak ho chcete v osvojovaní si vedomostí podporiť, zistite, aký je jeho preferovaný štýl učenia.
Hlavná školská inšpektorka: Odporúčam dobrovoľné domáce úlohy
V posledných dňoch rezonuje v spoločnosti téma zrušenia domácich úloh. Žiaci ju vítajú, učitelia pomenej. Čo vlastne robí domáce úlohy “povinnými”? Ako sa určuje ich správne množstvo? Je vôbec možné ich zrušiť? Odpovedá Hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská.
Duálne vzdelávanie: Ako vyzerá a je pre vaše dieťa vhodné?
Premýšľate, kam povedú kroky vášho dieťaťa po základnej škole? Duálne vzdelávanie je zaujímavou voľbou pre tých, ktorí sa nechcú vzdelávať len nad knihami, ale radi sa učia aj praxou. Ako vyzerá duálne vzdelávanie a aké benefity študentom ponúka počas štúdia a v budúcnosti?
Máme tu precitlivelú generáciu, alebo sú to len nepochopené deti?
Mnohí hovoria, že dnešné deti a dospievajúci sú precitlivelí, rozmaznaní a sú to slabosi. Neustále počuť na nich sťažnosti, že nič nezvládnu, pri prvej prekážke sa zložia, neustále sa na niečo vyhovárajú, nič ich nebaví, nič ich nezaujíma, neučia sa a sú hysterickí. Prečo sa ale my dospelí nepozrieme na seba? Veď to, ako dnešná doba vyzerá, je výsledok našich rozhodnutí, postojov, správania, či charakteru.