Vzdelávanie detí

Tipy, ako naučiť deti čítať s porozumením

Čítanie s porozumením je v živote nesmierne dôležitá zručnosť pre každého z nás. Ako ju u detí rozvíjať?

Ako sa najlepšie pripraviť na dištančné vzdelávanie?

Dištančné vzdelávanie nebude ani tento rok v školách ničím výnimočným. Čaká na mladších i starších žiakov. Aby aj učenie z domu fungovalo, je dobré, ak si definujete určité pravidlá.

Riaditeľka medzinárodnej školy na Slovensku: Naši maturanti dosahujú celosvetovo nadpriemerné výsledky. Máme byť na čo hrdí

Karen Eastwood vedie medzinárodnú školu British International School Bratislava. Tento rok napriek pandémii dosiahli ich maturanti najlepšie výsledky spomedzi IB škôl v sieti NAE a tiež v histórii školy.

Prečo je dôležité u detí rozvíjať kritické myslenie?

Zručnosti kritického myslenia predstavujú základ vzdelania a sú dôležité pre život. Kritické myslenie by sa nemalo rozvíjať len v škole, ale malo by sa stať aj súčasťou výchovy v rodine.

Rozhovor s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom o závere školského roka

Aký bol školský rok 2020/2021 a čo nás čaká v tom nasledujúcom? O výzvach pandemického školského roka a ako sme pripravení na ten nasledujúci sme hovorili s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom.

Ako možno na Slovensku vzdelávať dieťa doma alebo vo vzdelávacej skupine?

Individálne vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky vzdelávacej skupiny Edulienka.

Domáce vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky komunitnej skupiny

KLUB RODIČOV bol tentokrát o individuálnom vzdelávaní, ktoré v súčasnosti môže na Slovensku podľa školského zákona prebiehať v domácom prostredí alebo vo vzdelávacích skupinách.

Poznajú vaše deti chrobáčiky? Zoznámte ich s tými najznámejšími!

Jar je už v plnom prúde, príroda sa úplne zobudila zo zimného spánku a okrem kvitnúcich stromov a spevavých vtáčikov môžeme vidieť aj chrobáčiky. Zoznámte sa s tými najbežnejšími.