Vzdelávanie detí

Rozhovor s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom o závere školského roka

Aký bol školský rok 2020/2021 a čo nás čaká v tom nasledujúcom? O výzvach pandemického školského roka a ako sme pripravení na ten nasledujúci sme hovorili s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom.

Ako možno na Slovensku vzdelávať dieťa doma alebo vo vzdelávacej skupine?

Individálne vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky vzdelávacej skupiny Edulienka.

Domáce vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky komunitnej skupiny

KLUB RODIČOV bol tentokrát o individuálnom vzdelávaní, ktoré v súčasnosti môže na Slovensku podľa školského zákona prebiehať v domácom prostredí alebo vo vzdelávacích skupinách.

Poznajú vaše deti chrobáčiky? Zoznámte ich s tými najznámejšími!

Jar je už v plnom prúde, príroda sa úplne zobudila zo zimného spánku a okrem kvitnúcich stromov a spevavých vtáčikov môžeme vidieť aj chrobáčiky. Zoznámte sa s tými najbežnejšími.

Poznajú vaše deti listnaté stromy? Zoznámte ich s tými najznámejšími!

Stromy sú našou každodennou súčasťou, dávajú nám kyslík a mnohokrát aj energiu. Vidíme ich v parkoch, lesoch, poznajú však vaše deti tie najznámejšie?

Poznajú vaše deti tieto vtáčiky? Zoznámte ich s tými najznámejšími!

I keď to občas tak nevyzerá, tak jar je už v plnom prúde. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku, na Slovensko sa opäť vracajú naše spevavce, ktoré môžeme nielen počuť, ale aj vidieť. Naučte deti tie najznámejšie.

Ako pomôcť deťom s poruchou pozornosti pri učení?

Poruchami pozornosti rôzneho stupňa trpí mnoho detí. Poruchy pozornosti sa často spájajú s nadmernou impulzivitou. Ale nemusí to tak byť vždy. Poruchou pozornosti môže trpieť aj dieťa, ktoré je tiché a na pohľad bezproblémové.

Čo strach z matematiky spôsobuje deťom - nový výskum

Matematická úzkosť je pocit napätia a strachu, ktorý zažíva veľa ľudí, keď sú vyzvaní k výpočtu výsledku. U detí to môže viesť k problémom so správaním na hodinách, ako aj k fyzickým príznakom.