Vzdelávanie detí

5 účinných spôsobov, ktoré vašim deťom pomôžu učiť sa rýchlejšie

Chcete aby sa vaše deti učili rýchlo, ale zároveň rozumeli tomu čo sa učia? Vyskúšajte týchto 5 tipov.

Výskum ukázal, že dyslexiu ovplyvňuje aj pamäť

Dyslexia nespôsobuje len problémy s čítaním alebo jazykom. Ide o niečo zásadnejšie. Podľa výskumov ide aj o to, nakoľko sa mozog dokáže prispôsobiť tomu, čo práve pozoroval. Ľudia s dyslexiou majú podľa výskumov obvykle menšiu plasticitu mozgu ako bežná populácia.

Čo sa musia deti učiť, aby uspeli v roku 2050?

Ľudstvo čelí veľkým zmenám a mnoho zažitých právd, ktoré platili po stáročia, prestávajú platiť. Ako pripraviť seba a svoje deti na svet plný nepredvídateľných zmien a neistoty?

Prečo je učiteľ tak dôležitý v živote dieťaťa?

Škola, učitelia a rodičia zohrávajú zásadnú úlohu v rozvoji detí. Rodičia sú prvým mentorom dieťaťa a učitelia druhým. Obaja majú nesmierny prínos a zodpovednosť pri formovaní osobnosti detí.

3 spôsoby, ktoré pomáhajú formovať vytrvalosť starších detí

Vytrvalosť je kľúčovou vlastnosťou, ktorú potrebujú nielen dospelí, ale aj deti, lebo práve ona môže človeka motivovať alebo nasmerovať na správnu cestu. Nie neschopnosť učiť sa, ale nedostatok vytrvalosti a lenivosť sú často jedinou prekážkou, prečo deti v škole zlyhajú. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, vďaka ktorým môžete u detí trénovať vytrvalosť.

10 spôsobov, ako podporiť dieťa, aby sa učilo cudzí jazyk aj mimo školy

Mnohí rodičia si uvedomujú, že ak dieťa sa chce dobre naučiť cudzie jazyky, nestačí sa ich učiť len v škole. Viacerí platia svojim deťom rôzne kurzy alebo súkromných učiteľov. A niekedy pomôžu aj ďalšie aktivity, o ktorých sa dočítate v článku.

Ako podporiť dieťa, aby si zamilovalo knihy a čítanie?

Mnohé výskumy hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je vhodné, keď si deti knihy obľúbia a tešia sa na ich čítanie.

Tipy, ako naučiť deti čítať s porozumením

Čítanie s porozumením je v živote nesmierne dôležitá zručnosť pre každého z nás. Ako ju u detí rozvíjať?