Vzdelávanie detí

Čo robiť, keď vaše dieťa nechce chodiť do školy?

Stáva sa, že sa dieťa pred samotným nástupom do školy teší, ale po pár dňoch alebo týždňoch sa sťažuje na bolesti brucha, hlavy alebo rovno odmietne do školy ísť. Čo môžu rodičia v takomto prípade robiť?

Objavte štýl učenia svojho dieťaťa. Ako na to?

Dieťa prijíma a spracováva informácie, učí sa a to rôznymi spôsobmi. Ak ho chcete v osvojovaní si vedomostí podporiť, zistite, aký je jeho preferovaný štýl učenia.

Hlavná školská inšpektorka: Odporúčam dobrovoľné domáce úlohy

V posledných dňoch rezonuje v spoločnosti téma zrušenia domácich úloh. Žiaci ju vítajú, učitelia pomenej. Čo vlastne robí domáce úlohy “povinnými”? Ako sa určuje ich správne množstvo? Je vôbec možné ich zrušiť? Odpovedá Hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská.

Duálne vzdelávanie: Ako vyzerá a je pre vaše dieťa vhodné?

Premýšľate, kam povedú kroky vášho dieťaťa po základnej škole? Duálne vzdelávanie je zaujímavou voľbou pre tých, ktorí sa nechcú vzdelávať len nad knihami, ale radi sa učia aj praxou. Ako vyzerá duálne vzdelávanie a aké benefity študentom ponúka počas štúdia a v budúcnosti?

Máme tu precitlivelú generáciu, alebo sú to len nepochopené deti?

Mnohí hovoria, že dnešné deti a dospievajúci sú precitlivelí, rozmaznaní a sú to slabosi. Neustále počuť na nich sťažnosti, že nič nezvládnu, pri prvej prekážke sa zložia, neustále sa na niečo vyhovárajú, nič ich nebaví, nič ich nezaujíma, neučia sa a sú hysterickí. Prečo sa ale my dospelí nepozrieme na seba? Veď to, ako dnešná doba vyzerá, je výsledok našich rozhodnutí, postojov, správania, či charakteru.

Čo je duálne vzdelávanie a je pre vaše dieťa vhodné?

Ako vyzerá v praxi duálne vzdelávanie? V čom spočívajú jeho výhody pre študentov počas štúdia, ale aj v budúcnosti? O tom sme sa rozprávali s Marcelom Blaščákom, odborným garantom duálneho vzdelávania a absolventkou duálneho vzdelávania Magdalénou Grznárikovou z firmy dm drogerie markt, ktorá si týmto spôsobom už 10 rokov vychováva zo študentov vlastných zamestnancov.

Dyskalkúlia: Ako podporiť vaše dieťa, ak má problémy s učením matematiky

Dobrá znalosť matematiky sa spája s väčším úspechom v zamestnaní a lepším zdravím. Ale veľká časť z nás – až 22 % – má problémy s učením matematiky. A čo viac, približne 6 % detí na základných školách môže mať dyskalkúliu, matematickú poruchu učenia.

Ako reagovať, keď dieťa dostane zlú známku?

Aj šikovnému žiakovi sa môže stať, že občas dostane horšiu známku. Viete ako v takomto prípade reagovať? Prečítajte si niekoľko jednoduchých odporúčaní.