Kam na strednú školu

Duálne vzdelávanie: Ako prebieha a aké sú jeho benefity?

Študovať neznamená iba sedieť v školskej lavici. dnešní deviataci si môžu vybrať aj tzv. duálne vzdelávanie, ktoré spája teóriu s praxou. Ako prebieha takéto štúdium a aké sú jeho benefity oproti bežnému vzdelávaniu v školskej lavici?

Vyberáte strednú školu pre svoje dieťa? Psychologička radí, ako na to

V podcaste Nahlas o deťoch psychologička Mária Jaššová radí, ako si poradiť s výberom strednej školy.

Prihlášky na strednú školu je potrebné doručiť do 8. apríla

Prihlášky na štúdium na strednej škole musí zákonný zástupca žiaka alebo plnoletý žiak riaditeľovi základnej školy doručiť do 8. apríla.

Blíži sa veľtrh, ktorý môže rozhodnúť o budúcnosti vášho dieťaťa: StudyFest 2019

V októbri získajú všetci študenti a ich rodičia skvelú príležitosť dozvedieť sa viac o štúdiu v zahraničí - vracia sa StudyFest, najväčší veľtrh zahraničných škôl na Slovensku. Aj tento rok sa bude konať v dvoch slovenských mestách - v Bratislave a v Košiciach. 

Žiaci základných škôl majú posledné dni na výber strednej školy

Rodičia a žiaci základných škôl majú na výber strednej školy posledné dni.

Záujem o slovensko-čínske štúdium na gymnáziu v Banskej Bystrici rastie

Bilingválne španielske a čínske Gymnázium Mikuláša Kováča (GMK) v Banskej Bystrici patrí v slovenskom školstve medzi unikát. V rámci strednej Európy totiž neexistuje stredná škola, ktorá by študentom ponúkala popri výučbe čínskeho jazyka vzdelávanie v ďalších predmetoch.

Február je pre žiakov základných škôl časom rozhodovania kam na strednú školu

V prípade, že chce žiak študovať odbor na strednej škole, na ktorej sa robia talentové prijímacie skúšky, musí odovzdať riaditeľovi svojej základnej školy prihlášku do 20. februára.

LEAF Academy, unikátna stredná škola pre budúcich lídrov, prijíma prihlášky do ďalšieho ročníka štúdia

Medzinárodná internátna stredná škola LEAF Academy v Bratislave prijíma študentov do ďalšieho ročníka štúdia. Kto je ideálny študent?