Komunikácia s deťmi

Znaky, ktoré signalizujú, že dieťa vychovali veľmi kritickí rodičia

Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. Niektoré výchovné postupy však nie sú najlepšie a narobia viac škody ako úžitku. Niekedy sa rodičia aj nechtiac stávajú veľmi kritickými. Ako ich kritický prístup ovplyvňuje životy detí?

5 tipov, ako podporiť úprimnú komunikáciu medzi rodičom a dieťaťom

Každý rodič túži po takom vzťahu s deťmi, v ktorom sa bude môcť s nimi rozprávať o čomkoľvek. Prinútiť ich však, aby sa otvorili, niekedy býva ťažšie. Pozrime sa na niekoľko účinných spôsobov, ako zabezpečiť, že komunikácia medzi rodičmi a deťmi bude úprimná.

5 spôsobov, ako pomôcť deťom zvládnuť stres

Stres je považovaný za súčasť každodenného života. Stresovým situáciám sú vystavované už deti v skorom veku, keď spúšťačom stresu môže byť čokoľvek negatívne. Je dobré, keď ich rodičia učia stresové situácie prekonávať. Ako to môžu urobiť čo najlepším spôsobom?

Ako vychovať šťastné deti vo svete plnom neistoty?

Výchova detí vo svete neistoty predstavuje nové výzvy, ktoré poskytujú jedinečnú príležitosť spojiť rodiny a urobiť z domova bezpečné útočisko pre všetkých. To, aby deti prežívali šťastné detstvo nemá veľa spoločného s tým, čo im kupujete. Súvisí to hlavne s časom, ktorý spolu s deťmi prežívate.

Prečo je dôležité, aby deti premýšľali a hovorili o sebe pozitívne?

Aby deti mali o sebe pozitívny obraz, rodičia by mu mali poskytovať dostatočné množstvo pozitívnych informácií. Vždy, keď budete hovoriť deťom niečo pekné, na základe čoho začnú samy seba vnímať v dobrom svetle, budujete ich sebavedomie a zároveň si s nimi vytvárate harmonický vzájomný vzťah.

7 jednoduchých spôsobov, ako urobiť dieťa šťastnejším

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Niekedy postačia úplne jednoduché veci a dieťa sa cíti šťastne a spokojne.

Nechce s vami dieťa úprimne komunikovať? Vyskúšajte tieto tipy

Ste rodič, ktorý má pocit, že vás vaše deti nepočúvajú, čo hovoríte a rozmýšľate, ako to zmeniť? Máte pocit, že medzi vami a nimi existuje bariéra, ktorá spôsobuje, že sa stráca úprimnosť? Chcete, aby vám dôverovali, aby ste mali lepší vzťah? Vyskúšajte nasledujúce tipy.

Rodičovské prístupy, ktoré škodia deťom

Existuje veľké množstvo výchovných prístupov. Niekedy je ťažké si vybrať tie najsprávnejšie. Najlepší spôsob, ako si udržať dlhý, silný a zdravý vzťah, je vyhnúť sa takým činnostiam a prístupom, ktoré deti oslabujú.