Komunikácia s deťmi
Čo robiť, aby deti chceli s vami spolupracovať?
Každý rodič túži po krásnych vzťahoch, vzájomnom porozumení, príjemnej komunikácii či spolupráci so svojimi deťmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dopracovať k tomuto cieľu.
7 vecí, po ktorých túži nahnevané dieťa, aj keď vám to nepovie
Keď dieťa niečo nahnevá, môže sa prestať komunikovať s rodičmi. Síce nehovorí vety či slová, ale ukrýva v sebe veľa toho, čo by chcelo povedať, len možno nemá na to silu. V článku sa pozrieme na to, čo deti v takýchto situáciách najviac trápi.
3 spôsoby, ako ukázať svojmu dieťaťu, že mu rozumiete
Porozumenie medzi rodičmi a deťmi je potrebné budovať neustále. Vďaka porozumeniu sa v rodine všetkým lepšie žije, stráca sa napätie a neistota. Keď deti vedia, že sa môžu s rodičmi rozprávať na akúkoľvek tému, neuzatvárajú sa do seba, často s rodičmi komunikujú, vytvárajú si blízkosť, dôveru a mnoho problémov aj v puberte neriešia s rovesníkmi, ale s rodičmi. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu s dieťaťom budovať blízky...
Ako pomôcť dieťaťu rozvíjať sebaregulačné schopnosti?
Sebareguláciu je potrebné formovať už v detstve. Má veľký význam pre deti v procese rozvoja sociálnych zručností, pri hraní a interakcii s ostatnými deťmi, ako aj pre rozvoji akademických zručností, teda pri učení sa čítať, písať či riešiť matematické problémy. Pomáha im riadiť vlastné myšlienky a správanie tým, že ovládajú svoje impulzívne reakcie, budujú si schopnosť zapamätať si a spracovávať informácie či udržiavať pozornosť.
3 spôsoby, ktoré pomáhajú zachovať pokoj pri výchove detí
Zvládať situácie v rodine s deťmi môže byť často náročné, vyčerpávajúce a zdrojom stresu. Mnohí rodičia majú problém nájsť rovnováhu v náročnom svete, kde musia vedieť zladiť potreby svojej práce a rodiny. Ako aj v tých najnáročnejších obdobiach zachovať pokoj?
10 najlepších výchovných prístupov, vďaka ktorým vychováte láskavé a psychicky odolné deti
Neexistujú dokonalí rodičia, ale existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa stali fantastickými rodičmi. Ktoré veci to sú?
Znaky, ktoré signalizujú, že dieťa vychovali veľmi kritickí rodičia
Každý rodič chce pre svoje deti len to najlepšie. Niektoré výchovné postupy však nie sú najlepšie a narobia viac škody ako úžitku. Niekedy sa rodičia aj nechtiac stávajú veľmi kritickými. Ako ich kritický prístup ovplyvňuje životy detí?
5 tipov, ako podporiť úprimnú komunikáciu medzi rodičom a dieťaťom
Každý rodič túži po takom vzťahu s deťmi, v ktorom sa bude môcť s nimi rozprávať o čomkoľvek. Prinútiť ich však, aby sa otvorili, niekedy býva ťažšie. Pozrime sa na niekoľko účinných spôsobov, ako zabezpečiť, že komunikácia medzi rodičmi a deťmi bude úprimná.