Komunikácia s deťmi

7 skutkov láskavosti, ktoré dokážu urobiť všetky deti

Láskavý človek sa úprimne zaujíma o radosť a dobro druhých. Láskavosť je dôležitá vlastnosť, ktorá pomáha ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáha v tom, aby sme sa dokázali navzájom prijať, aby sme sa rešpektovali a tolerovali. Je dobré, keď dospelí sú pre deti nielen dobrými vzormi láskavosti, ale túto schopnosť s nimi aj cielene precvičujú.

Ktoré prejavy správania by rodičia nemali deťom tolerovať?

Niekedy je nutné, aby deti vedeli, že určité veci sa jednoducho nerobia a určité správanie jednoducho nie je slušné. Ktoré problematické prejavy správania by im nemali prejsť bez povšimnutia rodičov?

Ako motivovať unudené dieťa?

Máte pocit, že vaše dieťa je unudené a nevie sa pre nič nadchnúť? Vymýšľate rôzne zmysluplné aktivity a vaše dieťa sa stále nevie pre niečo nadchnúť? Pozrime sa na to, ako v ňom prebudiť záujem a aktivitu.

Otázky, vďaka ktorým môže byť vaše dieťa šťastnejšie

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, želajú si, aby boli šťastné. V čom ale spočíva podstata detského šťastia? Ako im môžu rodičia pomôcť?

Ste veľmi zaneprázdnení a chcete zostať v kontakte so svojím dieťaťom? Vyskúšajte tieto tipy

Mnohí rodičia v súčasnej dobe sú prácou zaneprázdnení viac než kedykoľvek predtým. Z tohto dôvodu je pre nich veľmi náročné zostať v spojení so svojimi deťmi a vytvárať si s nimi silné puto. Čo robiť, aby ste dokázali zostať v pevnom kontakte s dieťaťom aj v časoch maximálneho pracovného vyťaženia?

Chcete vychovať ohľaduplné, súcitné a vďačné deti? Vyskúšajte tieto stratégie

Túžite po tom, aby sa vaše deti dopracovali k vďačnosti, ohľaduplnosti či súcitu? Uplatňujte pri výchove prístupy, ktoré tieto vlastnosti podporia.

Tieto vety deťom nehovorte ani v hneve. Môžu viesť k nízkemu sebavedomiu a narušeným vzťahom

Občas rodičom nevedomky vychádzajú z úst slová či vety, ktoré môžu veľmi ublížiť sebavedomiu dieťaťa a narušiť vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

Ako prežiť pubertu tak, aby boli šťastné deti aj rodičia?

Puberta patrí ku komplikovaným obdobiam ľudského života, ktoré nie je ľahké ani pre tých, ktorí ho prežívajú, ale ani pre rodičov. Ako spoločne prežiť túto etapu života čo najlepšie?