Komunikácia s deťmi

Nechce s vami dieťa úprimne komunikovať? Vyskúšajte tieto tipy

Ste rodič, ktorý má pocit, že vás vaše deti nepočúvajú, čo hovoríte a rozmýšľate, ako to zmeniť? Máte pocit, že medzi vami a nimi existuje bariéra, ktorá spôsobuje, že sa stráca úprimnosť? Chcete, aby vám dôverovali, aby ste mali lepší vzťah? Vyskúšajte nasledujúce tipy.

Rodičovské prístupy, ktoré škodia deťom

Existuje veľké množstvo výchovných prístupov. Niekedy je ťažké si vybrať tie najsprávnejšie. Najlepší spôsob, ako si udržať dlhý, silný a zdravý vzťah, je vyhnúť sa takým činnostiam a prístupom, ktoré deti oslabujú.

Ako rozpoznať prejavy nezdravého priateľstva medzi deťmi?

Priateľstvá sú dôležitou súčasťou života dieťaťa. Ale nie všetky priateľstvá sú obohacujúce alebo vhodné pre vaše dieťa. V skutočnosti môžu niektoré priateľstvá spôsobiť, že vaše dieťa bude cítiť úzkosť, stres a zmätok v duši. Ako zistiť, že nejaké priateľstvo vášmu dieťaťu neprospieva?

5 stratégií, ktoré pomáhajú odstraňovať žiarlivosť u detí

Pocit žiarlivosti vzniká u dieťaťa najčastejšie vtedy, keď sa musí vzdať určitých výsad v prospech iného dieťaťa, svojho súrodenca alebo v prospech dospelej osoby. Zvládnuť prejavy žiarlivosti, ktoré sa nevyhnutne objavujú u detí v každom veku, vyžaduje trpezlivosť a veľkú mieru diplomacie.

5 maličkostí, vďaka ktorým môžete byť ešte lepším rodičom

Rola rodiča je náročná, nikdy nekončiaca práca a realitou je aj to, že každý občas robí chyby. Chyby však nepredstavujú niečo zlé. Ideálne je, keď ich vnímame ako niečo, čo nás môže poučiť a pomôcť nám v ďalšom živote sa im vyhnúť a posunúť sa o kúsok ďalej. Pozrime sa na 5 maličkostí, ktoré keď si uvedomíte, pomôžu vám stať sa spokojnejším a šťastnejším rodičom.

Na tieto veci by ste nemali zabúdať, keď sa rozprávate so svojím dieťaťom

Deti sa rýchlo menia, rastú, učia sa a sú nezávislejšie. Z tohto dôvodu je potrebné neustále premýšľať o tom, ako priebežne meniť spôsoby výchovy a tiež komunikáciu s nimi. Niekedy stačia drobné zmeny práve v komunikácii a vzťahy s deťmi sa dokážu výrazne zlepšiť.

Prečo by sme mali deťom každý deň hovoriť, že ich ľúbime?

V tomto svete neexistuje väčšia a čistejšia láska, ako je láska, ktorú cítia rodičia k svojim deťom a ktorú deti cítia k nim. Láska predstavuje pre detskú dušu dôležitý liek. Prečo je dôležité im hovoriť každý deň, že ich ľúbite?

8 rád od učiteľov, ako môžete vychovať deti, ktorým sa darí v škole i v živote

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Každý sa snaží nájsť takú, ktorá mu najviac vyhovuje. Ak sa chcete inšpirovať, môžete vyskúšať aj tie rady, ktoré poskytli rodičom učitelia.