Stres

7 spôsobov, ako znížiť prázdninový stres vášho dieťaťa

Možno sa to môže javiť ako paradox, ale niektoré deti nemusia zažívať stres len v škole, ale aj počas prázdnin. Z tohto dôvodu je dobré vedieť, ako im tento stres zmierniť.

5 spôsobov, ako pomôcť deťom zvládnuť stres

Stres je považovaný za súčasť každodenného života. Stresovým situáciám sú vystavované už deti v skorom veku, keď spúšťačom stresu môže byť čokoľvek negatívne. Je dobré, keď ich rodičia učia stresové situácie prekonávať. Ako to môžu urobiť čo najlepším spôsobom?

Toxický stres má na deti devastačné účinky

Ak deti nevyrastajú v teplom, príjemnom a láskavom prostredí, sú ohrozené stresom, ktorý sa rýchlo mení na tzv. toxický. Tento má na detský mozog a telo zásadný a dlhotrvajúci dopad, ktorého škodlivé dôsledky sa prejavujú aj v dospelosti.

Chcete naučiť dieťa relaxovať? Vyskúšajte jednu z nasledujúcich aktivít

Častým sprievodcom súčasného života je aj stres. Príčinou stresu a zvýšeného napätia môžu byť aj naše postoje k životu, k ľuďom, k práci. Niekedy prikládáme určitým problémom a situáciám zbytočne veľkú dôležitosť, nechávame sa nimi dlhodobo stresovať a naše celkové napätie (telesné i duševné) stúpa a pretrváva. A stres neobchádza ani deti.

Ako pomôcť deťom, ktoré majú tiky

Po prvýkrát sa tiky u detí objavujú v predškolskom veku, no najviac nimi trpia deti vo veku sedem až dvanásť rokov.Prečo vznikajú a ako ich odstrániť?

Pripravte deti na stres, aby ho dobre zvládali

Dva klasické prístupy rodičov k stresu detí často zlyhávajú. Vy však môžete svoje deti naučiť vysporiadať sa so stresom lepšie.

Stres v detstve zanecháva na mozgu stopy

Nová štúdia zistila, že ťažké obdobie v detstve môže mať taktiež dopad na náš mozog. Tento stres môže zmeniť jeho veľkosť a tvar.

Aj deti prežívajú stres. Ako ho môžeme eliminovať?

Stres je považovaný za súčasť každodenného života. Stresovým situáciám sú vystavované už deti v skorom veku, kde ich spúšťačom stresu môže byť čokoľvek negatívne, čo sa nám na prvý pohľad ani nemusí zdať podstatné. Ako si s ním poradiť?