Úspech

Ako pomôcť dieťaťu stať sa úspešným v škole i v živote?

Všetci rodičia túžia po tom, aby boli ich deti v živote i v škole úspešné. A veľa rodičov si kladie otázku, čo treba urobiť pre výchovu úspešného dieťaťa. Psychológovia opakovane pripomínajú, že ak sa pri výchove používajú určité metódy, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že z detí sa postupne stanú cieľavedomé, aktívne, spokojné, tvorivé a šťastné bytosti.

Úspech nie je o talente. Stojí za ním táto vlastnosť

Čo oddeľuje úspešných ľudí od tých neúspešných? Talent to jednoznačne nie je.

Ako sa dajú v detstve formovať celoživotné návyky?

Veľa rodičov sa pýta, ako presne vychovať šťastné a úspešné deti v dnešnom svete. Existuje veľa ciest. Pozrime sa na niektoré z nich.

Výskumy ukazujú, že štedré a súcitné deti bývajú úspešnejšie a šťastnejšie

Súcit, štedrosť a láskavosť nestoja skoro nič a aj napriek tomu majú veľkú cenu, keď sú rozdávané nezištne. Keby sa dnešné deti učili milovať všetko na svete, slúžiť všetkým a neočakávať nič na oplátku, vyrástli by z nich ľudia, ktorí by zmenili svet tým, že by žili v súlade so svojimi hodnotami. Vďaka tomu by mali šancu prežívať šťastný a úspešný život.

8 dôvodov, prečo je dôležité objaviť a rozvíjať nadanie detí

Každé dieťa má v sebe nejaké nadanie. Najideálnejšie, čo rodičia môžu pre dieťa urobiť, je odhaliť jeho smerovanie a rozvíjať v ňom to najlepšie, čo v ňom je. V živote mu to prinesie veľa benefitov.

Zručnosti, vďaka ktorým pripravíte svoje dieťa na reálny život - 2. časť

Už v minulosti sme sa v jednom z článkov zaoberali zručnosťami, vďaka ktorým môžete vaše dieťa dobre pripraviť na reálny život. Dnes sa pozrieme na ďalšie.

10 návykov a zručností, vďaka ktorým vychováte šťastné, spokojné a úspešné dieťa

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Každý sa snaží nájsť takú, ktorá mu najviac vyhovuje. Ak sa chcete inšpirovať, môžete vyskúšať u dieťaťa formovať rokmi overené návyky a zručnosti, ktoré už pomohli mnohým. Pozrime sa na ne.

Úspech vrcholových športovcov začína v detstve, tvrdí Marian Jelínek, ktorý roky trénoval Jaromíra Jágra

Dlhé roky trénoval Jaromíra Jágra, dnes sa venuje ďalším českým profesionálnym športovcom. Hovorí, že pod drobnohľad si vzal aj deti preto, lebo nastavenie na cestu úspechu začína práve v detstve a tento čas nemožno vrátiť späť.