Príroda

Ako si čo najlepšie oddýchnuť v lese? Spomaľte, vychutnávajte si každý okamih a využívajte všetky zmysly

Možno ste už toto leto vyskúšali množstvo aktivít. Navštívili ste hory, kúpaliská, hrady či zábavné parky. A možno by ste chceli vyskúšať ešte niečo, čo ste vy alebo vyše deti ešte nezažili. Skúste pobyt v lese obohatiť tým, že ho budete cielene vnímať všetkými zmyslami.

Tvoríme s deťmi v prírode

Pobyt v prírode obohacuje deti vo viacerých smeroch. Vďaka častému pobytu v prírode sa dobre rozvíja hrubá a jemná motorika, logické uvažovanie, predstavivosť, fantázia, rozvíjajú sa sociálne vzťahy, komunikácia, kooperácia, prebúdzajú sa zmysly, empatia, pokora. Ak radi čokoľvek nové tvoríte, môžete vyskúšať rôzne tvorivé aktivity, ktoré môžete uskutočniť aj v prírode.

Poznajú vaše deti tieto vtáčiky? Zoznámte ich s tými najznámejšími!

I keď to občas tak nevyzerá, tak jar je už v plnom prúde. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku, na Slovensko sa opäť vracajú naše spevavce, ktoré môžeme nielen počuť, ale aj vidieť. Naučte deti tie najznámejšie.

Hry do prírody: Máte pocit, že sa vaše dieťa nudí? Vyberte sa spoločne do lesa či na lúku

Už ste vyskúšali hojdačku, pieskovisko, šmýkačku, trampolínu, bazén, množstvo výletov? A ešte stále sa vaše dieťa nudí? Vyberte sa do lesa a vyskúšajte niekoľko úplne jednoduchých aktivít, ktoré zvládnu aj malé deti. Možno sa zabavíte vy aj ony.

Aktivity a hry, ktoré pomáhajú deťom budovať vzťah k prírode

Leto je v plnom prúde. Možno sa práve v týchto dňoch chystáte so svojimi deťmi niekde do prírody. Pobyt v prírode má pre deti obrovský význam. Okrem toho, že má pozitívny vplyv na ich zdravie, vďaka rôznym tvorivým činnostiam si formujú aj svoj vzťah k prírode, k planéte, k rastlinám k zvieratám i k ľuďom. V dnešnom článku vám ponúkame niekoľko tvorivých aktivít a hier, ktoré môžete so svojimi deťmi...

Opakujeme s tretiakmi prírodovedu

Dnešný pracovný list je zameraný na opakovanie poznatkov z prírodovedy v 3. ročníku.

7 dôvodov, prečo je dôležité chodiť s deťmi na prechádzky

Prechádzka je tá najjednoduchšia činnosť, ktorú môžete kdekoľvek a kedykoľvek s deťmi uskutočniť. Pre deti má viac výhod, ako ste možno predpokladali.

Príroda má liečivé účinky. Viete, ako ozdravuje vaše telo i myseľ?

Ľudia sa dnes trápia s rôznymi ochoreniami. Ak by však viac vnímali energiu a silu prírody a osvojili si rôzne zdravé zvyky, ktoré sú úplne zadarmo a dostupné kedykoľvek, mnohým vážnym ochoreniam by sa dokázali vyhnúť.