ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou

Komunikačné stratégie, ktoré pomáhajú komunikovať s dieťaťom, ktoré má ADHD

Každý rodič si veľmi dobre uvedomuje, aká dôležitá je komunikácia s dieťaťom. Mnohí vedia aj to, aké je to niekedy náročné. O to náročnejšie to majú rodičia s deťmi, ktorým bolo diagnostikované ADHD. Čo im môže pri komunikácii pomôcť?

Behaviorálna terapia pre deti s ADHD

Deti s ADHD často prejavujú správanie, ktoré môže veľmi rušivo pôsobiť na ostatných. Jedným z prístupov, ktorý môže byť pre deti s poruchou pozornosti užitočný, je behaviorálna terapia. 

Ako pomôcť deťom s poruchou pozornosti pri učení?

Poruchami pozornosti rôzneho stupňa trpí mnoho detí. Poruchy pozornosti sa často spájajú s nadmernou impulzivitou. Ale nemusí to tak byť vždy. Poruchou pozornosti môže trpieť aj dieťa, ktoré je tiché a na pohľad bezproblémové.

Neurofeedback a biofeedback. Pri akých problémoch tieto terapie pomáhajú?

Neurofeedback a biofeedback pomáha pri rôznych problémoch duševného zdravia.

10 schopností dieťaťa s ADHD, ktoré mu pomáhajú uspieť

ADHD  je  porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou. Hyperkinetickou poruchou pozornosti a aktivity trpí tri až sedem percent detí v každej populácii. Hoci sa o nej hovorí ako o hendikepe, prináša im aj isté benefity.

Mylné predstavy a mýty o ADHD

O ADHD sa hovorí v dnešnej dobe relatívne často. Neraz sú však podávané informácie nekorektné. S akými mylnými predstavami sa táto porucha často spája?

Školská taška – ako si s ňou poradiť pri deťoch s ADHD?

Balenie školskej tašky patrí v mojej praxi k často konzultovaným témam. Deti s poruchou pozornosti (ADHD/ADD) si často nevedia zbaliť samostatne tašku a hneď v prvý týždeň z nej stratia polovicu pomôcok.

Ako podporiť samostatnosť u detí s poruchou pozornosti?

Inšpirujte sa stratégiami odborníčky, ako podporiť samostatnosť u detí s ADHD.