ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou

Ako pomôcť deťom s poruchou pozornosti pri učení?

Poruchami pozornosti rôzneho stupňa trpí mnoho detí. Poruchy pozornosti sa často spájajú s nadmernou impulzivitou. Ale nemusí to tak byť vždy. Poruchou pozornosti môže trpieť aj dieťa, ktoré je tiché a na pohľad bezproblémové.

Neurofeedback a biofeedback. Pri akých problémoch tieto terapie pomáhajú?

Neurofeedback a biofeedback pomáha pri rôznych problémoch duševného zdravia.

10 schopností dieťaťa s ADHD, ktoré mu pomáhajú uspieť

ADHD  je  porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou. Hyperkinetickou poruchou pozornosti a aktivity trpí tri až sedem percent detí v každej populácii. Hoci sa o nej hovorí ako o hendikepe, prináša im aj isté benefity.

Mylné predstavy a mýty o ADHD

O ADHD sa hovorí v dnešnej dobe relatívne často. Neraz sú však podávané informácie nekorektné. S akými mylnými predstavami sa táto porucha často spája?

Školská taška – ako si s ňou poradiť pri deťoch s ADHD?

Balenie školskej tašky patrí v mojej praxi k často konzultovaným témam. Deti s poruchou pozornosti (ADHD/ADD) si často nevedia zbaliť samostatne tašku a hneď v prvý týždeň z nej stratia polovicu pomôcok.

Ako podporiť samostatnosť u detí s poruchou pozornosti?

Inšpirujte sa stratégiami odborníčky, ako podporiť samostatnosť u detí s ADHD.

Ako pomáha hudba deťom s ADHD?

Mnohé deti trpiace ADHD majú problém so sebaovládaním. Niektoré z nich neudržia pozornosť, ďalšie majú problém s kontrolou svojich pohybov. V súčasnosti však našťastie vedci našli spôsob, ako sa tieto prejavy dajú zmierniť.

Pribúdajú deti s ADHD. Aké sú príčiny?

Hyperkinetický syndróm je psychická porucha postihujúca deti, najmä chlapcov. Táto porucha bola u nás doposiaľ skôr uvádzaná ako tzv. hyperaktívny syndróm, v cudzej literatúre sa zase môžeme stretnúť s názvom ADHD, čo znamená Attention Deficit Hyper-Activity Disorder (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou).