ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou

Ako pomôcť deťom s poruchou pozornosti pri učení?

Poruchami pozornosti rôzneho stupňa trpí mnoho detí. Poruchy pozornosti sa často spájajú s nadmernou impulzivitou. Ale nemusí to tak byť vždy. Poruchou pozornosti môže trpieť aj dieťa, ktoré je tiché a na pohľad bezproblémové.

Ako podporiť deti s ADHD pri online učení?

Pre deti s ADHD dištančná výučba prináša niekedy určité problémy. Ako im môžu učitelia pomôcť?

Neurofeedback a biofeedback. Pri akých problémoch tieto terapie pomáhajú?

Neurofeedback a biofeedback pomáha pri rôznych problémoch duševného zdravia.

10 schopností dieťaťa s ADHD, ktoré mu pomáhajú uspieť

ADHD  je  porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou. Hyperkinetickou poruchou pozornosti a aktivity trpí tri až sedem percent detí v každej populácii. Hoci sa o nej hovorí ako o hendikepe, prináša im aj isté benefity.

Mylné predstavy a mýty o ADHD

O ADHD sa hovorí v dnešnej dobe relatívne často. Neraz sú však podávané informácie nekorektné. S akými mylnými predstavami sa táto porucha často spája?

Školská taška – ako si s ňou poradiť pri deťoch s ADHD?

Balenie školskej tašky patrí v mojej praxi k často konzultovaným témam. Deti s poruchou pozornosti (ADHD/ADD) si často nevedia zbaliť samostatne tašku a hneď v prvý týždeň z nej stratia polovicu pomôcok.

Ako fungovať s ADHD v práci čo najefektívnejšie?

ADHD sa často spomína pri deťoch. S touto poruchou však bojujú aj dospelí. Ako dokážu efektívnejšie fungovať na pracovisku?

Deti s ADHD nemusia mať zákonite zlý spánok. Ako ho zlepšiť?

Keď sa hovorí o ADHD v súvislosti so spánkom, zväčša je spomínané ich negatívne spojenie. Platí, že deti a dospelí s ADHD majú so spánkom či samotným zaspávaním ťažkosti.