Domáce úlohy

Hlavná školská inšpektorka: Odporúčam dobrovoľné domáce úlohy

V posledných dňoch rezonuje v spoločnosti téma zrušenia domácich úloh. Žiaci ju vítajú, učitelia pomenej. Čo vlastne robí domáce úlohy “povinnými”? Ako sa určuje ich správne množstvo? Je vôbec možné ich zrušiť? Odpovedá Hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská.

Koniec domácim úlohám: Deti z Dubaja a Abú Zabí budú mať každý deň po škole voľno

Od budúceho týždňa Spojené arabské emiráty rušia plošne na verejných školách deťom domáce úlohy.

Kedy má domáca úloha zmysel?

​​​​​​​Domáce úlohy by mali dieťaťu niečo dať, inak strácajú svoj zmysel.

Ako dieťa motivovať, aby malo dobré známky?

Ako deti motivovať, aby túžili mať dobré známky? Ako zariadiť, aby sa na vyučovanie pripravovali samy? A ako zvládnuť i to, že občas prinesú domov horšiu známku? Toto sú asi najčastejšie otázky, ktoré trápia rodičov v súvislosti s učením sa svojich detí.

10 tipov, ako deti pri domácich úlohách podporiť, no nerobiť ich za ne

Zabúdajú na domáce úlohy a sú často nepozorné? Prečítajte si, ako na domáce úlohy s deťmi.

Neberme deťom detstvo, nechajme ich hrať sa!

Odborníci upozorňujú, že deťom berieme čas, kedy sa majú voľne hrať, ale spoločnosť nás v mene budúceho úspechu syna či dcéry núti v tom naďalej pokračovať.

Ako zvládnuť s najmenšími školákmi prípravu na vyučovanie?

Aby dieťa zvládalo školu v pohode, patria k tomu aj určité rituály. Jedným z nich sú aj pravidlá pri robení domácich úloh. Čo môže najmenším školákom pomôcť pri učení?

Ako písať domáce úlohy bez plaču?

Mnohí odborníci na výchovu detí odporúčajú rodičom, aby im vysvetlili, že písanie domácich úloh majú považovať za jednu zo svojich každodenných domácich povinností a po zvládnutí ktorej môžu byť na seba patrične hrdé. Ako u dieťaťa docieliť tento pocit?