Šťastie

10 najlepších výchovných prístupov, vďaka ktorým vychováte láskavé a psychicky odolné deti

Neexistujú dokonalí rodičia, ale existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa stali fantastickými rodičmi. Ktoré veci to sú?

7 pravidiel spokojnej a šťastnej rodiny

Každý rodič túži vytvoriť pre svoje dieťa to najlepšie rodinné prostredie. Túžime žiť v láske, v radosti a vo vzájomnom pochopení. Ktoré pravidlá dodržiavajú šťastné rodiny?

Ako vychovať šťastné deti vo svete plnom neistoty?

Výchova detí vo svete neistoty predstavuje nové výzvy, ktoré poskytujú jedinečnú príležitosť spojiť rodiny a urobiť z domova bezpečné útočisko pre všetkých. To, aby deti prežívali šťastné detstvo nemá veľa spoločného s tým, čo im kupujete. Súvisí to hlavne s časom, ktorý spolu s deťmi prežívate.

7 jednoduchých spôsobov, ako urobiť dieťa šťastnejším

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Niekedy postačia úplne jednoduché veci a dieťa sa cíti šťastne a spokojne.

Toto sú veci, vďaka ktorým sa vaše dieťa cíti milované

Láska neuveriteľnými spôsobmi formuje naše životy a jej nedostatok môže napáchať na nás aj našich deťoch obrovské škody. Ak je však láska prítomná v našich životoch, má blahodarné až liečivé účinky. Dospelí aj deti ju veľmi potrebujú.

Ako pomôcť dieťaťu vnímať svet pozitívne?

Snom každého rodiča je vychovať šťastné dieťa, ktoré vidí život a svet okolo seba pozitívne. Aj keď nie sú životné podmienky vždy optimálne, rodičia môžu pomocou určitých prístupov prispieť k tomu, aby ich dieťa zažilo šťastné detstvo a vyrástol z neho optimistický človek.

10 zručností, ktoré deťom pomáhajú budovať pekné vzťahy

Každý rodič túži po tom, aby jeho deti boli ohľaduplné a láskavé a aby postupne dokázali nadväzovať zmysluplné vzťahy. Ako im v tom pomôcť?

Otázky, vďaka ktorým môže byť vaše dieťa šťastnejšie

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, želajú si, aby boli šťastné. V čom ale spočíva podstata detského šťastia? Ako im môžu rodičia pomôcť?