Šťastie

Toto sú veci, vďaka ktorým sa vaše dieťa cíti milované

Láska neuveriteľnými spôsobmi formuje naše životy a jej nedostatok môže napáchať na nás aj našich deťoch obrovské škody. Ak je však láska prítomná v našich životoch, má blahodarné až liečivé účinky. Dospelí aj deti ju veľmi potrebujú.

Ako pomôcť dieťaťu vnímať svet pozitívne?

Snom každého rodiča je vychovať šťastné dieťa, ktoré vidí život a svet okolo seba pozitívne. Aj keď nie sú životné podmienky vždy optimálne, rodičia môžu pomocou určitých prístupov prispieť k tomu, aby ich dieťa zažilo šťastné detstvo a vyrástol z neho optimistický človek.

10 zručností, ktoré deťom pomáhajú budovať pekné vzťahy

Každý rodič túži po tom, aby jeho deti boli ohľaduplné a láskavé a aby postupne dokázali nadväzovať zmysluplné vzťahy. Ako im v tom pomôcť?

Otázky, vďaka ktorým môže byť vaše dieťa šťastnejšie

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, želajú si, aby boli šťastné. V čom ale spočíva podstata detského šťastia? Ako im môžu rodičia pomôcť?

Ako sa dajú v detstve formovať celoživotné návyky?

Veľa rodičov sa pýta, ako presne vychovať šťastné a úspešné deti v dnešnom svete. Existuje veľa ciest. Pozrime sa na niektoré z nich.

V čom je ukrytá podstata detského šťastia?

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, všetci si želajú, aby ich deti boli šťastné. Ale dá sa šťastiu naučiť? Alebo sa človek musí šťastným narodiť? Čo je to vlastne detské šťastie?

Výskumy ukazujú, že štedré a súcitné deti bývajú úspešnejšie a šťastnejšie

Súcit, štedrosť a láskavosť nestoja skoro nič a aj napriek tomu majú veľkú cenu, keď sú rozdávané nezištne. Keby sa dnešné deti učili milovať všetko na svete, slúžiť všetkým a neočakávať nič na oplátku, vyrástli by z nich ľudia, ktorí by zmenili svet tým, že by žili v súlade so svojimi hodnotami. Vďaka tomu by mali šancu prežívať šťastný a úspešný život.

5 krokov, ktoré vám pomôžu vytvoriť harmonický vzťah s dieťaťom

Harmonické a trvalé rodinné vzťahy nevznikajú zo dňa na deň, ale je potrebné na nich pracovať. Hoci univerzálny recept na spokojné rodinné spolužitie rodičov a detí neexistuje, predsa fungujú pravidlá, ktorých dodržiavanie môže rodiny k tejto predstave aspoň priblížiť.