Šťastie

Otázky, vďaka ktorým môže byť vaše dieťa šťastnejšie

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, želajú si, aby boli šťastné. V čom ale spočíva podstata detského šťastia? Ako im môžu rodičia pomôcť?

Ako sa dajú v detstve formovať celoživotné návyky?

Veľa rodičov sa pýta, ako presne vychovať šťastné a úspešné deti v dnešnom svete. Existuje veľa ciest. Pozrime sa na niektoré z nich.

V čom je ukrytá podstata detského šťastia?

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, všetci si želajú, aby ich deti boli šťastné. Ale dá sa šťastiu naučiť? Alebo sa človek musí šťastným narodiť? Čo je to vlastne detské šťastie?

Výskumy ukazujú, že štedré a súcitné deti bývajú úspešnejšie a šťastnejšie

Súcit, štedrosť a láskavosť nestoja skoro nič a aj napriek tomu majú veľkú cenu, keď sú rozdávané nezištne. Keby sa dnešné deti učili milovať všetko na svete, slúžiť všetkým a neočakávať nič na oplátku, vyrástli by z nich ľudia, ktorí by zmenili svet tým, že by žili v súlade so svojimi hodnotami. Vďaka tomu by mali šancu prežívať šťastný a úspešný život.

5 krokov, ktoré vám pomôžu vytvoriť harmonický vzťah s dieťaťom

Harmonické a trvalé rodinné vzťahy nevznikajú zo dňa na deň, ale je potrebné na nich pracovať. Hoci univerzálny recept na spokojné rodinné spolužitie rodičov a detí neexistuje, predsa fungujú pravidlá, ktorých dodržiavanie môže rodiny k tejto predstave aspoň priblížiť.

Maličkosti, ktoré robia život detí v škole znesiteľnejší

Niekedy stačí upraviť len niekoľko vecí a život žiakov v škole môže byť znesiteľnejší a na vyučovanie sa môžu viac tešiť. Pomôcť im môžu rodičia aj učitelia.

Zručnosti, vďaka ktorým pripravíte svoje dieťa na reálny život - 2. časť

Už v minulosti sme sa v jednom z článkov zaoberali zručnosťami, vďaka ktorým môžete vaše dieťa dobre pripraviť na reálny život. Dnes sa pozrieme na ďalšie.

10 návykov a zručností, vďaka ktorým vychováte šťastné, spokojné a úspešné dieťa

Každý rodič túži vychovať šťastné, spokojné a úspešné dieťa. Ciest, ako to urobiť, existuje veľa. Každý sa snaží nájsť takú, ktorá mu najviac vyhovuje. Ak sa chcete inšpirovať, môžete vyskúšať u dieťaťa formovať rokmi overené návyky a zručnosti, ktoré už pomohli mnohým. Pozrime sa na ne.