Hnev

7 vecí, po ktorých túži nahnevané dieťa, aj keď vám to nepovie

Keď dieťa niečo nahnevá, môže sa prestať komunikovať s rodičmi. Síce nehovorí vety či slová, ale ukrýva v sebe veľa toho, čo by chcelo povedať, len možno nemá na to silu. V článku sa pozrieme na to, čo deti v takýchto situáciách najviac trápi.

6 dôvodov, prečo krik pri výchove nepomáha

Sú situácie, keď rodičia zvýšia hlas. Rodičovstvo je náročné a občas sa vyskytnú situácie, v ktorých sa nedá vyhnúť hnevu či kričaniu. Dobré je však vedieť, prečo kričanie deťom viac škodí, ako pomáha.

Naučte deti prijať aj prehru. Patrí k životu ako čokoľvek iné

Žijeme v dobe súťaživosti a konkurencie. Každý očakáva, že bude úspešný. Rodičia úspech automaticky vyžadujú aj od svojich detí. Lenže život sa neskladá len z úspechov, ale aj z chýb a prehier. Čo robiť, aby sa dieťa necítilo pod obrovským tlakom, ak sa niečo nepodarí?

Čo sa odohráva v rodičoch, keď sú nahnevaní?

Čo prežívajú rodičia, keď ich deti nahnevajú? A ako si s tým poradiť?

Čo sú najčastejšie príčiny detského hnevu?

Deti nedokážu zvládať hnev tak ľahko ako dospelí. Len sa učia, ako situácie, ktoré ich vyvedú z miery, dostať pod kontrolu. Čo sú najčastejšie faktory, ktoré vedú k detskému hnevu?

Ako pomôcť deťom, keď cítia nenávisť?

Nenávisť je do krajnosti vystupňovaný hnev a agresivita. Necítia ju len dospelí, ale i deti. Ako im s týmto stavom môžeme pomôcť?

Ako zvládnuť hádky medzi súrodencami?

Údery, plač, rozčúlenie, krik sú často prejavom potreby presadiť medzi súrodencami svoju vôľu, existovať navzdory tomu druhému.Ako sa však ako rodič zachovať správne?

Príčiny detskej agresivity

Čo sa deje s dnešnými deťmi, že sú čoraz viac agresívne, cynické, nezvládnuteľné? Prečo kradnú, klamú, šikanujú?