Motivácia

Ako motivovať unudené dieťa?

Máte pocit, že vaše dieťa je unudené a nevie sa pre nič nadchnúť? Vymýšľate rôzne zmysluplné aktivity a vaše dieťa sa stále nevie pre niečo nadchnúť? Pozrime sa na to, ako v ňom prebudiť záujem a aktivitu.

Ako podporiť u detí motiváciu?

Len vďaka motivácii dokážeme robiť v živote čokoľvek - malé i veľké veci, každodenné i tie výnimočné. Aká motivácia je pre nás ale najdôležitejšia?

15 kreatívnych spôsobov, ako motivovať dieťa k učeniu

Vhodná motivácia môže vyvolávať a udržiavať záujem dieťaťa o učenie, o daný predmet alebo o určitú učebnú činnosť. Ako môže rodič motivovať svoje dieťa k učeniu? Zoznámte sa v článku s niekoľkými nápadmi.

Ako pomôcť deťom, ktoré sú unavené z dištančného vzdelávania?

Nie je to nič výnimočné, že možno pozorujete, že vaše dieťa sa po mesiacoch dištančného vzdelávania cíti vyhorené. Chcete mu pomôcť? Vyskúšajte nasledujúce stratégie.

5 prejavov dieťaťa, pomocou ktorých môžete odhaliť jeho silné stránky

Každé dieťa má svoje silné stránky. Dôležité je ich najprv odhaliť a potom aj rozvíjať. Ak sa nám to podarí, môžeme dieťa priviesť k úspechu a spokojnosti skôr ako len učením sa niečoho, čo mu veľmi nejde.

8 dôvodov, prečo je dôležité objaviť a rozvíjať nadanie detí

Každé dieťa má v sebe nejaké nadanie. Najideálnejšie, čo rodičia môžu pre dieťa urobiť, je odhaliť jeho smerovanie a rozvíjať v ňom to najlepšie, čo v ňom je. V živote mu to prinesie veľa benefitov.

Moje dieťa škola nezaujíma. Ako ho mám motivovať?

Nie všetky deti sú nadšené zo školy a časom sa môže stať, že úplne stratia motiváciu pracovať. Ako si s tým poradiť?

Do akej miery vyžadovať od dieťaťa dokonalosť?

Rodičia túžia po tom, aby sa deťom darilo. Niekedy ich snaha o dokonalosť však zájde ďaleko. Ako motivovať deti tak, aby cítili povzbudenie a nie znechutenie?