Disciplína detí

Ako môžete pomôcť dieťaťu prispôsobiť sa zmenám?

Žijeme v dobe, kde sa všetko veľmi rýchlo mení. To, čo platilo včera, zajtra už platiť nemusí. Z tohto dôvodu je dôležité aj u detí precvičovať flexibilitu a adaptabilitu na meniace sa situácie.

Tri spôsoby, ako v deťoch prebudiť to najlepšie, čo v nich je

Poskytovanie pozitívnej spätnej informácie má pre deti obrovský význam. Vďaka nej sa nielen dozvedia pozitívne veci o sebe, ale zároveň vzniká aj výborný vzťah medzi nimi a rodičmi.

Ako môžu rodičia pri výchove detí rozdeľovať svoju pozornosť?

Všetky deti chcú mať občas niektorého z rodičov len samy pre seba. Ako to urobiť tak, aby všetci boli v rodine spokojní?

Ako vychovávať nielen s láskou, ale aj s rozumom?

Premýšľate, ako budete vychovávať svoje bábätko? Nechcete, aby bolo priveľmi rozmaznané, ale prísna výchova sa vám nepozdáva. Kadiaľ vedie zlatá stredná cesta?

Ako precvičovať mozog tak, aby sa u dieťaťa rozvíjala sociálna a emocionálna inteligencia?

Ako precvičovať detský mozog tak, aby sa u neho rozvíjala sociálna a emocionálna inteligencia?

Metódy pozitívnej disciplíny, ktoré pomáhajú pri riešení nevhodného správania detí

Pozitívna disciplína predstavuje premyslené, predvídateľné a veku primerané metódy, pomocou ktorých rodič reaguje na nevhodné správanie svojho dieťaťa.

Ako sa nenechať ovládať deťmi?

Existuje rozdiel medzi tým, ak dáte dieťaťu právo, aby sa správne rozhodlo a medzi tým, ak mu dáte v rámci rodiny priveľké právomoci. Niekedy rodičia len ťažko dokážu zistiť, kedy hranicu prekročili. Existujú však signály, ktoré vám túto hranicu pomôžu odhaliť.

Laura Markham: 8 pravidiel, ktoré pomáhajú pri výchove 10-12 ročných detí

Prechod do predpubertálneho obdobie je pre väčšinu rodičov náročné. Deti začínajú byť silne ovplyvnené túžbou po rešpekte od skupiny vrstovníkov, a to je často v rozpore s pravidlami, ktoré im rodičia stanovujú doma. Ako si v tomto období môžu rodičia udržať svoj vplyv a rešpekt?