Disciplína detí

3 spôsoby, ktoré pomáhajú zachovať pokoj pri výchove detí

Zvládať situácie v rodine s deťmi môže byť často náročné, vyčerpávajúce a zdrojom stresu. Mnohí rodičia majú problém nájsť rovnováhu v náročnom svete, kde musia vedieť zladiť potreby svojej práce a rodiny. Ako aj v tých najnáročnejších obdobiach zachovať pokoj?

Tieto kroky vám pomôžu pri výchove detí presmerovať ich nevhodné správanie, ignorovať zlé prejavy a posilňovať dobré

Existuje niekoľko nástrojov a výchovných prístupov, ktoré pomáhajú rodičom zvyšovať efektivitu svojho rodičovského prístupu. Ktoré to sú?

Ako môže rodič reagovať, keď dieťa predstiera, že nepočuje

Niekedy deti chcú počuť len to, čo ich zaujíma. Akonáhle začnete hovoriť o niečom, čo ich nebaví alebo ich to nezaujíma, prestanú vás vnímať. Hovorí sa tomu selektívna hluchota.

10 rád pre rodičov starších detí

Odborníci radia že, dobré rady sú tie, ktoré sa vám zdajú rozumné, na vaše deti majú pozitívny vplyv a do domácnosti prinášajú pohodu. Možno si vyberiete niektoré práve z tých, ktoré vám ponúkame v tomto článku.

8 spôsobov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa rodičovskej viny

Dôležité je vedieť, že pocity viny sa vďaka správnym krokom dajú prekonať. Tieto tipy vám môžu pri tom pomôcť.

6 bežných dôvodov, prečo sa rodičia cítia vinní

Vina je negatívna emócia. Často súvisí aj s pocitom hanby. Oba pocity sú zlými motivátormi pri výchove. Obidva pocity väčšinou pochádzajú z minulosti rodičov, kedy ste sa naučili, že nie sú dosť dobrí, aby ste mohli byť milovaní. Pozrime sa na niekoľko znakov, ktoré rodičom naznačujú, že pravdepodobne trpia pocitom viny.

Úspech nie je o talente. Stojí za ním táto vlastnosť

Čo oddeľuje úspešných ľudí od tých neúspešných? Talent to jednoznačne nie je.

5 maličkostí, vďaka ktorým môžete byť ešte lepším rodičom

Rola rodiča je náročná, nikdy nekončiaca práca a realitou je aj to, že každý občas robí chyby. Chyby však nepredstavujú niečo zlé. Ideálne je, keď ich vnímame ako niečo, čo nás môže poučiť a pomôcť nám v ďalšom živote sa im vyhnúť a posunúť sa o kúsok ďalej. Pozrime sa na 5 maličkostí, ktoré keď si uvedomíte, pomôžu vám stať sa spokojnejším a šťastnejším rodičom.