Disciplína detí

5 maličkostí, vďaka ktorým môžete byť ešte lepším rodičom

Rola rodiča je náročná, nikdy nekončiaca práca a realitou je aj to, že každý občas robí chyby. Chyby však nepredstavujú niečo zlé. Ideálne je, keď ich vnímame ako niečo, čo nás môže poučiť a pomôcť nám v ďalšom živote sa im vyhnúť a posunúť sa o kúsok ďalej. Pozrime sa na 5 maličkostí, ktoré keď si uvedomíte, pomôžu vám stať sa spokojnejším a šťastnejším rodičom.

10 vecí, ktoré vám dajú silu, keď máte pocit, že ako rodič už nevládzete

Rodičovstvo je nádherné, ale zároveň aj náročné poslanie. Ako mať neustále dostatok energie na výchovu detí a čo robiť, keď máte pocit, že už nevládzete?

10 tipov, ako sa stať pokojným rodičom

Žijeme v náročnej dobe, v ktorej potrebujeme veľa energie na to, aby sme zvládli všetky povinnosti, ktoré musíme plniť v rodine, pri výchove detí, v práci, v medziľudských vzťahoch. Ale človek nie je vždy len pozitívne naladený. Čo robiť, keď sa vám do života vkradne zlá nálada a hnev? Ako si zachovať pozitívne naladenie a pokoj?

V čom spočíva sila pozitívnej pozornosti?

Keď sa dieťa správa nevhodne, najčastejšie mu dávame najavo, čo robí zle. Výskumy však ukazujú, že tento prístup môže byť neúčinný. Namiesto toho je zvyčajne užitočnejšie ignorovať správanie, ktoré nechcete a venovať veľa pozitívnej pozornosti vtedy, keď vaše dieťa robí správnu vec.

Ako môžete pomôcť dieťaťu prispôsobiť sa zmenám?

Žijeme v dobe, kde sa všetko veľmi rýchlo mení. To, čo platilo včera, zajtra už platiť nemusí. Z tohto dôvodu je dôležité aj u detí precvičovať flexibilitu a adaptabilitu na meniace sa situácie.

Tri spôsoby, ako v deťoch prebudiť to najlepšie, čo v nich je

Poskytovanie pozitívnej spätnej informácie má pre deti obrovský význam. Vďaka nej sa nielen dozvedia pozitívne veci o sebe, ale zároveň vzniká aj výborný vzťah medzi nimi a rodičmi.

Ako môžu rodičia pri výchove detí rozdeľovať svoju pozornosť?

Všetky deti chcú mať občas niektorého z rodičov len samy pre seba. Ako to urobiť tak, aby všetci boli v rodine spokojní?

Ako vychovávať nielen s láskou, ale aj s rozumom?

Premýšľate, ako budete vychovávať svoje bábätko? Nechcete, aby bolo priveľmi rozmaznané, ale prísna výchova sa vám nepozdáva. Kadiaľ vedie zlatá stredná cesta?