Voľný čas

5 krokov, ktoré vám pomôžu vybrať tábor pre vaše dieťa

Počas prázdnin sa rodičia snažia rozumne naplniť čas svojich detí. V dnešnej dobe existuje veľa možností, ako to urobiť. Jednou z nich je aj letný tábor pre deti.

7 spôsobov, ako znížiť prázdninový stres vášho dieťaťa

Možno sa to môže javiť ako paradox, ale niektoré deti nemusia zažívať stres len v škole, ale aj počas prázdnin. Z tohto dôvodu je dobré vedieť, ako im tento stres zmierniť.

Ako a prečo u dieťaťa podporovať jeho zberateľskú vášeň?

Zberateľstvo je človeku vrodené. Každý môže inklinovať k zbieraniu niečoho iného. Táto vášeň sa prejavuje aj u detí. Ako ich správne podporiť?

Ako vybrať dieťaťu správny krúžok?

Záujmové krúžky rozvíjajú detskú osobnosť, talent, motivujú deti k spolupráci, zodpovednosti aj tolerancii. V živote dieťaťa sú veľmi dôležité, a preto každoročná dilema rodičov na začiatku školského roka spočíva aj v tom, ako vybrať správny krúžok.

Záhrada je pre dieťa miesto, kde môže pochopiť zákonitosti prírody

V lete a na jar trávime viac času vonku. Mnoho rodín prežíva svoje voľné chvíle s deťmi aj v záhrade. Využite túto možnosť nielen na rôzne hry, ale aj na pestovanie rastlín.

12 zábavných kempingových aktivít pre deti

Rodinné kempovanie sa v poslednej dobe stáva opäť hitom. Niektoré kempy ponúkajú veľa atrakcií a možností na výlety v okolí, a tak nemusíte premýšľať nad programom. Sú však aj kempy, ktoré nie sú zamerané priamo na deti, a tak aj možností na zábavu je pomenej. Ponúkame vám niekoľko námetov, ako sa s deťmi zabaviť v kempe.

Aktivity, ktoré pomáhajú deťom získavať nové vedomosti a zručnosti

Deti získavajú nové vedomosti a zručnosti nielen v škole, v krúžkoch, v kurzoch, v jazykových školách či v umeleckých školách. Veľa sa môžu naučiť aj v čase voľna, doma s rodičmi a so súrodencami počas rôznych hier a zaujímavých aktivít.

Zažite s deťmi nové dobrodružstvo a vyskúšajte stanovanie

Hlavne starší ľudia radi spomínajú na dovolenky v stanoch, ktoré v minulosti boli veľmi populárne. Na chvíľu sa síce museli vzdať komfortu, ale na druhej strane zažili veľa nových dobrodružstiev. Čo všetko ponúka kempovanie deťom v dnešnej dobe?