Vývoj dieťaťa

10 rád pre rodičov starších detí

Odborníci radia že, dobré rady sú tie, ktoré sa vám zdajú rozumné, na vaše deti majú pozitívny vplyv a do domácnosti prinášajú pohodu. Možno si vyberiete niektoré práve z tých, ktoré vám ponúkame v tomto článku.

Prehnaná starostlivosť rodičov môže deťom zničiť kariéru v dospelosti

Každý chce, aby z jeho detí vyrástli úspešní a šťastní dospelí. Ako rodičia môžete mať veľký vplyv na svoje deti aj v oblasti dosahovania úspechu, ale mnohé rodičovské prístupy v skutočnosti brzdia ich budúci kariérny postup. Na čo si dávať pozor?

Ako nadmerná ochrana a starostlivosť môže škodiť dieťaťu?

Rodičia deťom pomáhajú na každom kroku v tej najlepšej viere, že ich chcú čo najlepšie vychovať. Výskumy však ukazujú, že nadmerná ochrana a starostlivosť môžu deťom aj ublížiť, a to vo viacerých oblastiach ich života.

Cez prázdniny dovoľte deťom aj úplne vypnúť, radia vedci

Letné prázdniny prinášajú so sebou aj problémy. Väčšinou súvisia s tým, že niektorí rodičia nemajú možnosť zabezpečiť pre svoje deti program na dva mesiace. Inokedy sa zase deti cítia preťažené, lebo musia absolvovať až veľké množstvo aktivít. Ako nájsť zlatú strednú cestu?

Ako deti učiť žiť v reálnom svete?

Život našich detí sa za posledné roky v mnohých oblastiach výrazne zmenil. Niektorým až natoľko, že majú problém vnímať reálny svet a žijú v akejsi ružovej bubline. Ako im môžu rodičia pomôcť vnímať svet reálne, aby ich v dospelosti neprekvapil?

Milan Studnička a Tomáš Rychnovský: Cenné rady pre rodičov

Lektor a kouč Milan Studnička a fyzioterapeut Tomáš Rychnovský vo svojej prednáške na festivale Evolution rozprávali o viacerých výchovných prístupoch a správnom pôsobení pôsobení rodičov na deti.

Profesor R. Campbell: Rodičia by sa mali vyhnúť nevhodným prejavom lásky

Rodičia a tiež psychológovia často premýšľajú nad tým, koľko lásky dieťa vlastne potrebuje. Jedni hovoria, že príliš veľa lásky dieťa skazí a druhí sú presvedčení, že svoje dieťa nemôžu nikdy dosť milovať. 

Prečo deti túžia pri hre cítiť strach a riziko?

Rodičia často svoje deti nabádajú k bezpečnosti. Nedávne výskumy však naznačujú, že takýto prístup je často zbytočný a že deti potrebujú viac príležitostí na to, aby mohli pocítiť aj pocit rizika.