POPRAD: Prvá detská univerzita mesta odštartovala, vzdeláva sa v nej 53 detí

Foto: SHUTTERSTOCK
Po prvýkrát dnes v Poprade otvorila svoje brány Detská univerzita Poprad. / Foto: SHUTTERSTOCK

Poprad 10. júla (TASR) -  Po prvýkrát dnes v Poprade otvorila svoje brány Detská univerzita Poprad. Ide o spoločný projekt mesta Poprad, občianskeho združenia Apolon, Univerzity Mateja Bela, základných škôl mesta Poprad a súkromnej školy Life Academy. Do prvého turnusu nastúpilo spolu 53 detí.
"Prvá naša spoločná cesta povedie do Štátneho archívu v mestskej časti Popradu v Spišskej Sobote, kde sa deti dozvedia veľa zaujímavého o histórii nášho mesta. Vedomosti budú môcť deti zúročiť už popoludní, kedy si budú zakladať cestovnú kanceláriu a vďaka nej predstavovať naše mesto. Súčasťou dnešného programu budú aj prednášky Keby som bol primátorom, v ktorých bude reč najmä o tom, čo by deti vo svojom meste chceli," uviedla vedúca univerzity Ingrid Lindemanová z občianskeho združenia Apolon.
Program univerzity bude pokračovať do piatka (14.7.). Deti sa zúčastnia viacerých aktivít, medzi nimi napríklad exkurzie v miestnej televízii či absolvujú stretnutie s hokejistom Petrom Bondrom. "Pre deti je pripravená aj exkurzia v astronomickom ústave na Skalnatom plese či exkurzia Horskej záchrannej služby v Tatranskom národnom parku," priblížila organizátorka podujatia Soňa Svienta.
Druhý turnus letnej univerzity v podtatranskej metropole sa uskutoční aj v auguste, a to od 21. do 25. augusta.

Čítajte viac o téme: Detská univerzita
Zdieľať na facebooku