Detská univerzita

Paneurópska detská univerzita bude deti v lete učiť i zabávať

Letné prázdniny sú skvelá príležitosť, ako deti nenásilne nadchnúť pre získavanie vedomostí hravou formou. Z toho dôvodu vznikla Paneurópska detská univerzita – denný tábor, ktorý deťom od 6 do 14 rokov.

POPRAD: Prvá detská univerzita mesta odštartovala, vzdeláva sa v nej 53 detí

Po prvýkrát dnes v Poprade otvorila svoje brány Detská univerzita Poprad. Ide o spoločný projekt mesta Poprad, občianskeho združenia Apolon, Univerzity Mateja Bela, základných škôl mesta Poprad a súkromnej školy Life Academy. Do prvého turnusu nastúpilo spolu 53 detí.

Prešovská detská univerzita vstupuje do svojho desiateho ročníka

Tvorivý prázdninový týždeň pripravila pre deti Prešovská detská univerzita (PDU), ktorá v pondelok 10. júla otvára desiaty ročník prázdninového vzdelávania pod názvom PDU RETRO. Malých vysokoškolákov čaká program, ktorý organizátori zostavili z najlepších prednášok, seminárov a tvorivých dielní z predošlých ročníkov. Študijný pobyt na Prešovskej univerzite začnú študenti slávnostnou imatrikuláciou. Informovala o tom hovorkyňa Prešovskej univerzity (PU) Anna Polačková.

Detské letné univerzity 2017: Zo základných škôl rovno do univerzitných i parlamentných lavíc, laboratórií či divadla

Aj tento rok budú univerzity otvárať brány malým školákom. Už viete, čo budú vaše deti v lete robiť? Detské letné univerzity 2017 už spustili prihlasovanie. Pozrite si ich prehľad.

Trenčianska univerzita organizuje univerzitu pre deti

Deti sa môžu tešiť na vedecké ukážky, kvízy či kurz prvej pomoci.