TASR

MIRRI vyhlásilo výzvu na dotácie na nové miesta v škôlkach v Bratislavskom kraji

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR vyhlásilo výzvu na dotácie na nové miesta v materských školách v Bratislavskom kraji. 

B. Gröhling: Škrty v návrhu rozpočtu v rámci vysokých škôl sú pre nás neakceptovateľné

Budúcoročné škrty v návrhu rozpočtu v rámci vysokého školstva sú pre nás neakceptovateľné. Vyhlásil to v piatok minister školstva.

Učitelia dostanú 100-eurovú odmenu, potvrdil B. Gröhling

Všetci učitelia v rámci preneseného výkonu, teda učitelia základných, stredných a špeciálnych škôl, dostanú v decembri 100-eurové odmeny.

B. Gröhling: Reforma prinesie kvalitnejšie a otvorenejšie vysoké školy

K novele vysokoškolského zákona prebiehala diskusia rezortu školstva s rektormi a ďalšími aktérmi vo vzdelávaní zhruba rok a pol.

Festival Učiaca sa Trnava je pre všetkých, ktorí chcú na sebe pracovať

Na viacerých miestach v Trnave sa v piatok konajú podujatia nového festivalu Učiaca sa Trnava. Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj diskusie sú určené všetkým, ktorí chcú na sebe pracovať, ďalej sa vzdelávať a rozvíjať sa.

Aliancia: Lekári by mali po štúdiu zostať pôsobiť aspoň šesť rokov na Slovensku

Lekári by mali po absolvovaní štúdia na slovenskej vysokej škole pôsobiť minimálne šesť rokov na Slovensku, aby tak vrátili spoločnosti a štátu vzdelanie a edukáciu, ktorú získali. Navrhuje to mimoparlamentná strana Aliancia.

Prvú žiadosť o platbu z plánu obnovy ohrozuje najmä reforma vysokého školstva

Slovensko chce v prvej žiadosti o platbu z plánu obnovy od Európskej komisie (EK) pýtať 458,3 milióna eur. Žiadosť o platbu však môže predložiť len vtedy, ak sa splnia všetky míľniky a ciele v danej skupine. Míľnikov k prvej žiadosti je 14.

V Spojenej škole Medzilaborce sa preinvestuje takmer 3,5 milióna eur

Spojená škola v Medzilaborciach sa vďaka iniciatíve Catching-Up Regions, ktorú implementuje Prešovský samosprávny kraj (PSK), zmení na moderné vzdelávacie centrum. V dvoch etapách sa tu v rámci modernizácie objektov školy a jej materiálneho dovybavenia preinvestujú viac ako tri milióny eur. Ďalších vyše 450.000 eur z národného projektu je určených na inovácie obsahov vzdelávania.