TASR

NRSR: Rodičia by pri tzv. krúžkovnom mali mať voľnejší režim

Pri tzv. krúžkovnom by sa mal zvoľniť režim pre rodičov. Úpravu zákona o financovaní voľného času dieťaťa z dielne poslanca OĽANO Milana Vetráka v stredu posunulo plénum parlamentu do druhého čítania. Rovnako by mal návrh nastaviť aj vhodnejší postup postihovania záškoláctva žiakov.

B. Gröhling vyzval vládu, aby pre energetickú krízu nezatvárala školy

Exminister školstva a podpredseda strany SaS Branislav Gröhling vyzval vládu, aby v súvislosti so zvýšenými cenami energií nezatvárala školy. Kabinet by podľa neho mal mať na zreteli najmä vzdelanie detí.

Rodičia, ktorí sa pravidelne sa hýbu, motivujú k pohybu aj svoje deti

Rodičia, ktorí inklinujú k pohybu a pravidelne sa hýbu, motivujú k pohybu aj svoje deti. Pridanou hodnotou športu je aj psychologický rozvoj dieťaťa.

V školách do 28. októbra testujú pohybové predpoklady žiakov 1. a 3. ročníka ZŠ

Do 28. októbra sa na základných školách uskutočňuje celoštátne testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Testovanie je povinné, upravuje ho zákon o športe.      

Ministerstvo financií rieši aj žiadosť o pomoc pre vysoké školy z dôvodu nárastu cien energií

Ministerstvo financií (MF) SR sa zaoberá aj žiadosťou o finančnú pomoc pre vysoké školy z dôvodu nárastu cien energií. Pre TASR to potvrdili z tlačového odboru rezortu financií.

Na veľtrhu Gaudeaumus - Akadémia budú vzdelávacie inštitúcie z 19 krajín sveta

Na veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania s názvom Gaudeamus - Akadémia Bratislava 2022 sa predstavia vzdelávacie inštitúcie zo Slovenska a ďalších 18 krajín sveta. Uskutoční sa v Bratislave v termíne od 4. do 6. októbra.

MF SR uvoľnilo regionálnym školám 30 miliónov eur na zvýšené ceny energií

Ministerstvo financií (MF) SR uvoľnilo v pondelok rozpočtovým opatrením 30 miliónov eur pre regionálne školy. Peniaze sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

ÚVZ odporúča školám naďalej používať dezinfekciu rúk a časté vetranie priestorov

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR odporúča vysokým školám a univerzitám pri príležitosti začiatku nového akademického roku používať dezinfekciu rúk či časté vetranie priestorov.