TASR

Nitrianske univerzitné dni ponúknu desiatky podujatí

Druhá polovica apríla a začiatok mája bude v Nitre patriť vysokoškolákom. V poradí 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) ponúkne podľa organizátorov 50 podujatí.

Ministerstvo školstva poskytne vysokým školám financie na bezpečnostné audity

Na vysokých školách sa majú zrealizovať bezpečnostné audity. Finančné prostriedky im na to poskytne Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR. Verejné vysoké školy dostanú celkovo jeden milión eur, pre súkromné vysoké školy a Slovenskú zdravotnícku univerzitu (SZU) je vyčlenených 70.000 eur.

T. Drucker: Študenti nedostatkových profesií môžu získať štipendium na tri roky

Budúci študenti, ktorí sa rozhodnú študovať nedostatkové profesie na vysokých školách (VŠ), môžu získať štipendium 16.500 eur na tri roky.

ŠŠI: Vysoká absencia žiakov má priamy vplyv na ich vzdelávacie výsledky

Vysoká absencia žiakov negatívne vplýva na ich vzdelávacie výsledky. Ukázali to zistenia Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI). V poslednom období výrazne narastá percento menej úspešných žiakov, ktorí nepochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovaných rómskych komunít.

Študenti píšu sloh zo slovenčiny, na výber majú štyri témy

Spolu 38.000 stredoškolákov v utorok popoludní píše písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry. Na výber majú štyri zadania.

Ministerstvo školstva varuje pred seminárom pre učiteľov šíriacim hoaxy a nebezpečné informácie

Rezort školstva varuje pred takzvaným "vzdelávacím seminárom pre učiteľov", ktorý organizuje občianske združenie Slovenská národná rada obrodenia. Pozvánku na toto podujatie šíriace nenávisť, hoaxy a nebezpečné informácie dostali do svojich schránok učitelia.

Začína sa maturitný týždeň, v utorok žiaci píšu test a sloh zo slovenčiny

Viac ako 41.000 maturantov čakajú od utorka písomné maturity. Do 15. marca budú overovať ich vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka, matematiky a v prípade žiakov maďarskej a ukrajinskej národnosti aj z ich materinského jazyka. Z celkového počtu maturantov je vyše 2500 žiakov so zdravotným znevýhodnením.

ŠRVŠ vydala Manuál študentskej samosprávy, pomôcť má najmä senátorom

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) vydala Manuál študentskej samosprávy. Pomôcť má najmä senátorom na zorientovanie sa vo vysokoškolskom prostredí.