TASR

J. Híveš: STU obstála v rámci hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave obstála v rámci nezávislého hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre.

Nadácia Pontis spúšťa program pre začínajúce aj etablované občianske organizácie

Nadácia Pontis spúšťa program Impact Lab, v ktorom ponúka príležitosť pre 70 začínajúcich aj etablovaných občianskych organizácií. Počas troch rokov im vďaka európskej podpore prerozdelí 2,2 milióna eur.

ZMOS: Novela školského zákona spôsobí samosprávam existenčné problémy

Schválenie novely školského zákona v Národnej rade SR spôsobí podľa Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) samosprávam existenčné problémy so zabezpečením funkčnosti materských aj základných škôl.

Horecký: Testovanie piatakov sa zrušilo z viacerých dôvodov

Testovanie piatakov sa podľa dočasne povereného ministra školstva, vedy, výskumu a športu Jána Horeckého zrušilo z niekoľkých dôvodov.

J.Horecký zrušil tohtoročné externé testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl

Dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký zrušil tohtoročné externé testovanie žiakov piateho ročníka základných škôl. To sa malo pôvodne uskutočniť v stredu 17. mája.

Gröhling tvrdí, že asistenti na školách sú ohrození, Horecký chce získať peniaze

Pôvodne navrhované povinné financovanie asistentov a školských psychológov ministerstvo školstva opäť mení na dobrovoľné v novele školského zákona. Zákon hovorí o pomoci žiakom len v teórii, ale v praxi na ňu nedáva financie, kritizuje to bývalý minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Školáci začali druhý polrok, testovanie čaká piatakov, deviatakov aj maturantov

Žiaci základných a stredných škôl začali v stredu druhý polrok školského roka 2022/2023. Počas neho čakajú na študentov rôzne typy testovania, zamerané budú predovšetkým na piatakov a deviatakov základných škôl a maturantov.

J. Horecký odovzdal prvákom pochvaly za úspešné zvládnutie prvého polroka

Žiaci základných a stredných škôl počas utorka dostávajú polročné výpisy hodnotenia. Žiakov prvého a deviateho ročníka Základnej školy Karloveská v Bratislave dopoludnia navštívil aj dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Prvákom do rúk odovzdal pochvaly za úspešné zvládnutie prvého polroka školského roka 2022/2023.