Online vzdelávanie

Predvianočné online aktivity na vyučovaní

Posledné dni pred Vianocami sú v školách plné vianočnej atmosféry a rozličných aktivít. Starší žiaci sa opäť ocitli v online priestore, a tak predvianočné aktivity môžeme so žiakmi robiť len vo virtuálnom svete.

Ako minimalizovať odpisovanie počas dištančného vzdelávania?

Blíži sa polrok a učitelia budú pravdepodobne musieť svojich žiakov skúšať a hodnotiť v online priestore. Ako to však urobiť tak, aby žiaci nemohli odpisovať alebo iným spôsobom podvádzať?

Prečo sa niektorým žiakom darí lepšie pri dištančnom vzdelávaní?

Niektorí žiaci pri online vyučovaní trpia, iní si cítia ako ryby vo vode. Prečo sa niektorým žiakom práve pri tejto forme vyučovania darí lepšie ako pri prezenčnej výučbe?

Ako vytvoriť priateľské a emocionálne situácie na online hodinách?

Na rozvíjanie empatie a sociálnych zručností by učitelia nemali zabúdať ani pri online hodinách. Ale ako to urobiť čo najjednoduchšie?

Ako podporiť deti s ADHD pri online učení?

Pre deti s ADHD dištančná výučba prináša niekedy určité problémy. Ako im môžu učitelia pomôcť?

Ako počas online hodín udržať pozornosť žiakov? Skúste tieto tipy

Počas online vyučovanie je veľmi náročné udržať pozornosť žiakov. S týmto vám však môžu pomôcť rôzne hry, zapojenie žiakov do tvorby hodiny, alebo zmena štrúktury hodín z dlhých 45 minútoviek na viacero kratších úsekov.

Ako motivovať žiakov, aby si na online hodinách zapli kameru?

Bolo by úplne ideálne, keby si na online hodinách všetci žiaci v triede zapli kameru. Čím sú však žiaci starší, tým menej ochotne kameru zapínajú. Ako ich motivovať?

Písomné domáce úlohy zamerané na súčasnú situáciu

Keďže sú žiaci a študenti v súčasnosti kvôli pandémii doma, občas je vhodné poskytnúť im príležitosť vyjadriť svoj názor na situáciu, povedať o svojich pocitoch, radostiach, trápeniach a podobne. Pomôcť im môžu domáce úlohy, ktoré sú určitým spôsobom prispôsobené tejto aktuálnej situácii.