Aktuality zo školstva

Rezort školstva vyhlásil výzvu na program doučovania Spolu úspešnejší 2021

Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania Spolu úspešnejší 2021 na obdobie od 15. októbra do 31. decembra.

Ministerstvo školstva o prostriedkoch pre športové podujatia ešte rokuje s rezortom financií

O uvoľnení finančných prostriedkov pre veľké športové podujatia na Slovensku sa naďalej vedú rokovania na úrovni ministerstiev.

Ľ. Paulis: Transformácia SAV prinesie transparentné pravidlá hospodárenia

Proces transformácie Slovenskej akadémie vied (SAV) prinesie obdobné transparentné pravidlá hospodárenia, aké už platia pre verejné vysoké školy na Slovensku.

Nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča je možné do 27. septembra

Do 27. septembra je možné nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča. Medzi prírodovedné predmety, v ktorých je tento rok možné nominovať učiteľov, pribudla biológia.

Ministerstvo školstva vydalo pomôcku na zvládnutie vzdelávania žiakov ohrozených neúspechom

Lepšie zvládnutie vzdelávania pre žiakov, ktorí sú ohrození školským neúspechom. To je cieľom aplikačnej pomôcky, ktorú vydalo ministerstvo školstva. Obsahuje konkrétne kroky, ktoré pomôžu nastaviť spoluprácu s poradňami, riaditeľmi, učiteľmi, ako aj rodičmi a samotnými žiakmi.

12. ročník Konferencie Učíme pre život: učiteľ má málo učiť a žiak sa má veľa naučiť

Na konferencii Učíme pre život sa aj tento rok stretne približne 300 účastníkov, čo z nej robí najväčšie odborné podujatie o vzdelávaní.

Vlaňajšia učiteľka roka I. Barková sa dostala medzi 50 naj učiteľov sveta

Vlaňajšia laureátka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková sa dostala medzi 50 učiteľov nominovaných na ocenenie The Global Teacher Prize. Učiteľka zo Slovenska sa na zozname najlepších svetových pedagógov ocitla vôbec po prvý raz.

Rezort školstva vyhlásil výzvu na podporu štúdia učiteľov

Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu na podporu štúdia učiteľov v doplňujúcom pedagogickom alebo v rozširujúcom štúdiu v zimnom  semestri školského roku 2021/2022.