Aktuality zo školstva

FinQ prináša kvalitu do vzdelávania už štvrtý rok. Výzva pre nové školy je otvorená

Inovatívny vzdelávací program FinQ, ktorý úspešne realizuje nezisková organizácia FinQ Centrum na 124 školách, vyhlasuje výzvu na prihlasovanie pre nové základné a stredné školy.

J. Horecký: Učiteľom patrí úcta a vďaka

Učiteľom patrí úcta a vďaka, uviedol to pri príležitosti utorkového Dňa učiteľov dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký.

IVP: Na školách učí 80.504 učiteľov, ich priemerný vek je 47 rokov

V tomto školskom roku učí v školách na Slovensku 80.504 učiteľov, ich priemerný vek je 47 rokov. Pri príležitosti utorkového Dňa učiteľov o tom na sociálnej sieti informoval Inštitút vzdelávacej politiky (IVP).

ŠÚ: Učitelia a odborní pedagogickí pracovníci tvoria 5,4 % všetkých zamestnancov

Učitelia a odborní pedagogickí pracovníci tvoria 5,4 percenta všetkých zamestnancov. Z celkového počtu 2.188.636 zamestnancov je 117.700 učiteľov a odborných pedagogických pracovníkov. Vyplýva to zo štatistík Sčítania obyvateľov domov a bytov (SODB) 2021 pri príležitosti Dňa učiteľov.

KDH: V prípade neschválenia reformy hrozí školstvu prepadnutie stoviek miliónov

V prípade neschválenia reformy hrozí slovenskému školstvu prepadnutie stoviek miliónov z plánu obnovy. Upozornilo na to mimoparlamentné KDH. Kresťanskí demokrati žiadajú poslancov, aby odhodili svoje stranícke tričká a neblokovali reformu školstva.

Konferencia V4 predstaví koncept aktívnej školy, má priniesť viac pohybu do škôl

Aktívny transport do a zo školy, či pohybové aktivity počas prestávok v škole. Aj to sa podpisuje na celkovom fyzickom a mentálnom zdraví žiakov počas týždňa v škole. Práve k tomu by mal viesť koncept takzvanej Aktívnej školy.

Rezort školstva vyhlásil výzvu na podporu rozvoja infraštruktúry vysokých škôl

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo výzvu na predkladanie projektových zámerov na podporu pri strategickom rozvoji infraštruktúry vysokých škôl. Výzva je realizovaná z plánu obnovy. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

Zápis prvákov do mestských základných škôl v Trenčíne bude 3. a 4. apríla

Zápis prvákov do základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín bude 3. a 4. apríla. Výnimkou je ZŠ Kubranská pre nadané deti, kde bude zápis 5. apríla. Informovala o tom Martina Blažejová z útvaru školstva trenčianskej radnice.