Technológie a škola

Školské aktivity, ktoré sa dajú robiť v rámci hybridného vzdelávania

Hybridné vzdelávanie predstavuje model vyučovania, v ktorom niektoré deti navštevujú vyučovanie v triedach osobne, zatiaľ čo iné sa učia z domu. Učitelia učia diaľkovo a osobne v rovnakom čase využitím digitálnych technológií. Odborníci však zistili, že hybridne sa nemusí len učiť. Hybridný model učenia sa dá využiť vo viacerých oblastiach, ktoré súvisia s procesom vzdelávania detí.

CVTI SR: Na školách sa začína s digitálnou transformáciou vzdelávania

V rámci Národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie sa v stredu 31. marca skončilo vzdelávanie, do ktorého sa prihlásilo 664 riaditeľov a digitálnych koordinátorov z 353 základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Ministerstvo vnútra ponúka školám webináre o internetovej bezpečnosti

Ministerstvo vnútra (MV) SR ponúka školám webináre o internetovej bezpečnosti. Odborníci sa v rámci svojich prednášok venujú napríklad nenávistným prejavom na internete, hoaxom či dezinformáciám.

Riaditeľka bratislavskej škôlky a školy: Dnešné online vyučovanie sa môže stať našou realitou opakovane a treba sa na to pripraviť

O online vyučovaní, ktoré fungovalo v bratislavskej škôlke a škole Brilliant Stars International Primary School and Kindergarten, sme sa rozprávali s jej zriaďovateľkou VENUS JAHANPOUR.

Školy môžu využiť bezplatnú podporu a naštartovať systém e-learningu

Základné a stredné školy teraz požiadať o kompletnú technickú podporu pri implementácii e-learningovej aplikácie od spoločnosti Microsoft.

O technológiách s deťmi potrebujeme hovoriť aj v školách. Nesú riziká, ktoré sa ich dotýkajú každý deň

Čo by mali všetky deti o technológiách vedieť? A ako sa do ich vzdelávania môžu zapojiť školy?

O životnom prostredí sa deti učili aj pomocou hry Minecraft

Tím neziskovej organizácie EDULAB prichádza s ďalšou inovatívnou aktivitou v projekte Misia modrá planéta a to je učenie environmentálnej témy pomocou jednej z najobľúbenejších detských počítačových hier na svete - Minecraft.

Angličtinári prejavili o moderné vzdelávacie materiály veľký záujem, z ich používania môžu viacnásobne benefitovať

Učitelia anglického jazyka na základných školách z celého Slovenska prejavili na začiatku aktuálneho školského roka enormný záujem o didaktické prostriedky EnglishOne.