Technológie a škola

Digitálne technológie v materských školách: Ako s nimi pracovať, aby deti rozvíjali?

Ako pracovať s technológiami v materskej škole? Na túto tému sme sa rozprávali s Annou Symington-Maar z OZ Rozmanita, ktorá so svojím tímom vytvorila metodiku pre materské školy.

Školské aktivity, ktoré sa dajú robiť v rámci hybridného vzdelávania

Hybridné vzdelávanie predstavuje model vyučovania, v ktorom niektoré deti navštevujú vyučovanie v triedach osobne, zatiaľ čo iné sa učia z domu. Učitelia učia diaľkovo a osobne v rovnakom čase využitím digitálnych technológií. Odborníci však zistili, že hybridne sa nemusí len učiť. Hybridný model učenia sa dá využiť vo viacerých oblastiach, ktoré súvisia s procesom vzdelávania detí.

CVTI SR: Na školách sa začína s digitálnou transformáciou vzdelávania

V rámci Národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie sa v stredu 31. marca skončilo vzdelávanie, do ktorého sa prihlásilo 664 riaditeľov a digitálnych koordinátorov z 353 základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Ministerstvo vnútra ponúka školám webináre o internetovej bezpečnosti

Ministerstvo vnútra (MV) SR ponúka školám webináre o internetovej bezpečnosti. Odborníci sa v rámci svojich prednášok venujú napríklad nenávistným prejavom na internete, hoaxom či dezinformáciám.

Riaditeľka bratislavskej škôlky a školy: Dnešné online vyučovanie sa môže stať našou realitou opakovane a treba sa na to pripraviť

O online vyučovaní, ktoré fungovalo v bratislavskej škôlke a škole Brilliant Stars International Primary School and Kindergarten, sme sa rozprávali s jej zriaďovateľkou VENUS JAHANPOUR.

Školy môžu využiť bezplatnú podporu a naštartovať systém e-learningu

Základné a stredné školy teraz požiadať o kompletnú technickú podporu pri implementácii e-learningovej aplikácie od spoločnosti Microsoft.

O technológiách s deťmi potrebujeme hovoriť aj v školách. Nesú riziká, ktoré sa ich dotýkajú každý deň

Čo by mali všetky deti o technológiách vedieť? A ako sa do ich vzdelávania môžu zapojiť školy?

Edupage: Chýbajú vám pravidelne platby od rodičov? Teraz ich získate rýchlejšie a jednoduchšie!

Edupage už niekoľko rokov pomocou modulu Platby umožňuje školám spravovať platby od rodičov. Teraz prichádza s novinkou, ako tieto platby získať rýchlejšie a jednoduchšie.