Lepšie školstvo

Čo sa musia deti učiť, aby uspeli v roku 2050?

Ľudstvo čelí veľkým zmenám a mnoho zažitých právd, ktoré platili po stáročia, prestávajú platiť. Ako pripraviť seba a svoje deti na svet plný nepredvídateľných zmien a neistoty?

Čo si myslia odborníci o tom, ako zvládol svoj prvý rok minister školstva Branislav Gröhling a ako je navrhnutý plán obnovy vo vzdelávaní? (ANKETA)

Aký bol prvý rok šéfa rezortu školstva Branislava Gröhlinga? Ako si poradil s mimoriadne náročnými výzvami, ktoré mu pandemické obdobie v školstve prinieslo? Naplní Plán obnovy a odolnosti SR pre oblasť vzdelávania reálne potreby slovenského školstva?

Úlohou školy nie je odovzdať deťom len vedomosti. Akými spôsobmi môžu školy podporovať celostný rozvoj detí?

Úlohou školy bolo odjakživa odovzdávanie vedomostí. Doba, v ktorej žijeme, sa ale zásadne mení a deti, ktoré sadia v triedach potrebujú podporiť vo viacerých oblastiach, aby v tejto dynamickej spoločnosti v dospelosti obstáli. Školy by preto nemali viac myslieť len na množstvo informácií, ktoré potrebujú deťom odovzdať, ale na ich celostný rozvoj.

Maličkosti, ktoré robia život detí v škole znesiteľnejší

Niekedy stačí upraviť len niekoľko vecí a život žiakov v škole môže byť znesiteľnejší a na vyučovanie sa môžu viac tešiť. Pomôcť im môžu rodičia aj učitelia.

Deti budú mať viac času na zvládnutie učiva. Ministerstvo definovalo pre základné školy 3 cykly

Základné školy budú môcť preberať učivo nie po ročníkoch, ale v priebehu troch viacročných cyklov.

Iniciatíva To dá rozum prináša odporúčania pre komplexné skvalitnenie školstva na Slovensku

Nezisková organizácia MESA10 spustila v roku 2016 iniciatívu To dá rozum s cieľom definovať príčiny súčasného nepriaznivého stavu školstva na Slovensku a navrhnúť v ňom systémové zmeny. Dnes na konferencii v Bratislave predstavila detailné odporúčania pre skvalitnenie školstva na Slovensku.

Fenomény sveta majú zlepšiť vyučovanie v školách. Učí o nich deti vďaka cestovaniu aj obľúbený youtuber!

Youtuber Miroslav Bača cestuje po svete a učí pri tom det o 5 fenoménoch sveta - vode, vzduchu, slnku, komunikácii a kultúre.

Podľa prieskumu investujú firmy na Slovensku v záujme pomoci druhým najviac do vzdelávania

Už po druhýkrát analyzovala Nadácia Pontis, kam prúdia filantropické investície firiem na Slovensku. Do čoho najviac investujú v snahe o zlepšovanie krajiny veľkí hráči na trhu?